0

Müzik

Bateri Kursu

Kurs Hakkında

Bu kurs hakkında henüz açıklama içeriği girilmemiştir. Dilerseniz bizimle iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.
Kurs Formatı
Atölye Süresi

12 Saat

4 Hafta

Şubeler

Atölye Kimin İçin?

Ritim Tutkunlarına Dinamik Bir Başlangıç

Bateri kursu, ritim ve müziğe olan tutkusunu keşfetmek isteyen her yaştan ve her seviyeden katılımcı için mükemmeldir. Müziğin temel unsurlarından biri olan ritmi, doğrudan elleri ve ayaklarıyla yaratarak yaşamak isteyenler için bateri, etkileyici bir enstrüman seçeneğidir. Bu kurs, ritmin gücünü hissetmek ve müzikal bir ifade aracı olarak bateriyi kullanmak isteyenler için ideal bir başlangıç noktası sunar.

Grup Performansına İlgi Duyan Müzisyenlere

Bateri, bir grup içinde merkezi bir role sahip olup, diğer enstrümanlarla uyumu sağlama ve tempo tutma konusunda kritik bir öneme sahiptir. Grupla çalmaya, bir bando ya da orkestranın parçası olmaya ilgi duyan bireyler için bateri kursu, bu dinamik ortamda nasıl etkili bir şekilde performans sergileneceğini öğrenme fırsatı verir. Müzikal bir takım oyuncusu olma ve grup içindeki rolünüzü keşfetme konusunda tutkulu olanlar için bu kurs mükemmeldir.

Müzikal Becerilerini Genişletmek İsteyenlere

Mevcut bir enstrümanı çalan ama müzikal yeteneklerini ve anlayışını genişletmek isteyen müzisyenler için bateri kursu, yeni bir perspektif ve beceri seti sunar. Ritim anlayışını derinleştirmek, performans tekniklerini çeşitlendirmek ve müziğe farklı bir boyuttan yaklaşmak isteyen herkes için bateri çalmak, yeni kapılar açabilir. Bu kurs, müziğin ritmik yönüne daha fazla odaklanmak ve kendini farklı bir enstrümanla ifade etme arzusunda olanlara hitap eder.

Bateri kursu, müziğe olan sevginizi daha derinlemesine keşfetmek, ritim duygunuzu geliştirmek ve müzikal bir takım oyuncusu olarak becerilerinizi sergilemek isteyen herkese açıktır. Bu kurs, hem bireysel hem de grup performansı becerilerinizi geliştirmenize olanak tanıyarak, müzikal yolculuğunuzda yeni bir aşama sunar.

User Image
 
 

 

 

Eğitmenimiz

Sude Aleyna Yıldız
 
 

 

 

Sıkça Sorulan
Sorular

Galata Sanat Hangi Günler Açık?

Galata Sanat haftanın 7 günü 10:00 – 22:00 arası hizmet vermektedir.

Kurs Ücretleri Ne Kadar?

Herkes için ulaşılabilir sanat felsefesiyle yola çıkan Galata Sanat Merkezi yalnızca 4 saat özel ders alabileceğiniz ücretlere 4 saat özel ders, 4 saat grup solfej dersi, düzenli orkestra eğitimleri alabileceğiniz ve ücretsiz birçok etkinliğe katılabileceğiniz bir programa sahiptir. Bunun yanında öğrencimiz olmanız gerekmeden her zaman etkinliklerimize katılabilir, ücretsiz çay-kahve ikramlarımızdan yararlanabilir, ders çalışabilir, arkadaşlarınızla muhabbet edebilir ve oyun oynayabilirsiniz.

Ne Kadar Sürede Öğrenirim?

Bu net bir cevabı olmayan bir sorudur. Birçok fonksiyon üzerinden kişiye özel değerlendirilerek ancak yakın cevaplar verilebilme olasılığı vardır. Öncelikle hangi seviyeden başladığımızı düşünmeliyiz. Sıfırdan mı başlıyoruz yoksa ufak tefek denemelerimiz oldu mu? Ne öğrenmek istiyoruz, ne kadar öğrenmek istiyoruz? Hedefinize yönelik olarak ‘’öğrendim’’ diyebilme süreniz elbette farklılık gösterecektir. Ne kadar ilgileneceğiz? Tabi ki de haftada 1 saat egzersiz yapan ile günde 1 saat egzersiz yapan arasında fark olacaktır.

Ya Yeteneğim Yoksa?

Yıllara dayanan gözlemlerimize göre mesele yetenekte değil, çevresel faktörlerle oluşan yatkınlık ve eğitimdir. Çevresel faktörlerin etkisini göz önünde bulundurarak, herhangi biriyle oluşabilecek tek farklılık öğrenme hızınız olacaktır. Bu hızlı giden bir araba ile yavaş giden bir araba gibidir. Her ikisi de hedefe ulaşabilir, yavaş olan biraz daha vakit alır. Tabi ki tutkunun payını da unutmamak gerekir. Tutkunuz, bağlılığınız, azminiz ne kadar yüksek ise o kadar hızlı öğreneceğiniz de kesindir. Son olarak yanlış bir algıyı da düzeltmek isteriz; hiç kimsenin iyi bir eğitmen ve doğru metodlarla, yüksek tutku ve azmine karşı herhangi bir enstrümanı öğrenememesi veya bir sanat dalında başarısız olması mümkün değildir.

Peki, Neden GalataSanat?

Çünkü Galata Sanat Merkezi felsefesi gereği doğru metodlarla, uygun ücretlere sahip olan, yöneticisinden eğitmenine, tasarımından çalışma sistemine kadar tamamen daha nitelikli sanat eğitimleri için kurgulanmış genç ve dinamik ve her şeyin ötesinde yaşam enerjisi yüksek bir merkezdir. Ticari bir işletmenin ötesinde ülkemizde sanatın gelişmesi için eğitim metodları üzerinde çalışmalar yapan, yayınlar çıkaran, Dostluk Ortağım Projesiyle doğaya ve geleceğimize katkıda bulunma çabası gösteren kollektif bir topluluktur!

GalataSanat Nerede?

İstanbul Beyoğlu, Kadıköy ve Kemerburgaz'da, Ankara’da, Çanakkale’de, Eskişehir'de, Bursa'da, Antalya'da ve İzmir’de olmak üzere 9 şubemizle faaliyetteyiz. Kurumsal işlerimizi ise Galata’daki ofisimizden yürütmekteyiz.

Hemen Kaydol!

Yüksek öğrenme deneyimine sahip atölye çalışmalarımız ve kurslarımız hakkında daha fazla bilgi almak için formu hemen gönderin.

Ücretsiz Deneme Dersi Başvurusu

İlginizi Çekebilecek Kurslar

Dans etmek küçükten büyüğe herkes için son derece eğlenceli ve bir o kadar da

En hızlı şekilde en iyi sonuçları almayı amaç edinmiş bir sanat merkezindesiniz. En iyi

Türk Halk Müziğinin olmazsa olmazlarından bağlama, telli tezeneli bir enstrümandır. Çeşitli yörelere göre farklı

Resim, Müzik, Dans ve Daha Fazlası