Skip to content

Bursa Elektro Gitar Kursu

Gitar, gövde üzerinde bulunan telleriyle parmaklar ile çalınabilen perdeli bir çalgıdır. Yıllar içerisinde geliştirilen farklı çeşitleri de farklı müzik türleri için uyum sağlamıştır. Elektro gitar da üzerinde bulunan manyetikler ile birlikte ses yansıtma imkanı sağlar. Bu nedenle elektronik müzik ve rock müzikte çok popüler olmuştur. Popüler ve gerçekten farklı bir tarza sahip olduğu için de çok sevilir. Bu özel enstrümanı öğrenmek açısından da Bursa elektro gitar kursu programlarımız tercih edilebilir.

Bursa elektro gitar kursu programlarımız konusunda aklınıza takılan tüm soruların cevabını bu içerikte bulabilirsiniz.

Normal Gitar Bilmeden Elektro Gitar Çalınabilir Mi?

Gitar kendi içerisinde çeşitlendirme gösterirken, elektro gitar bu çeşitlerden önemli biridir. Başlı başına bir enstrüman olduğu için de direkt olarak tercih edilebilir. Yani toplum içerisinde genel bir kanı olan klasik gitar bilmeden elektro gitar çalınmaz kanısı gayet yanlıştır. Eğer Bursa elektro gitar dersi almak istiyorsanız, daha önce klasik gitar çalmış olmanız gerekmez. İlk tercihiniz olarak elektro gitar ile kursa başlayabilirsiniz.

İnce bir ayrıntı olarak klasik gitardan başlamak size bir avantaj sunabilir. Çünkü klasik gitarda tel aralıkları daha geniş olduğu için parmaklarınız gitara daha kolay alışır. Klasik parçalarda arpejlerin temeli yer alırken, size pozitif bir etki sağlayabilir. Ama merkezimizde deneme derslerinde dahi bu konuda asla bir zorlama yer almaz. Eğer Bursa Gemlik elektro gitar kursu almak istiyorsanız, direkt olarak bu alanda başlayabilirsiniz.

Herkes Elektro Gitar Çalabilir Mi? Elektro Gitar Öğrenmeye Kaç Yaşında Başlanmalıdır?

Galata Sanat Merkezi olarak tüm müzik kurslarımızda 5-6 yaşından itibaren kursiyerleri kabul edebiliyoruz. Yani elektro gitar çalmak istediğinizde de istediğiniz yaştan itibaren kurslara katılabilirsiniz. Bunun yanında Bursa Mudanya elektro gitar kursu bireysel anlamda da her kursiyere açıktır. Yani yaşınız, konumunuz, eğitim düzeyiniz veya cinsiyetiniz herhangi bir farklılık oluşturmaz.

Elektro gitar çalabilmek için bireyde herhangi bir özel kriter aranmaz. Yani yetenekli olması, müzik kulağının olması ya da daha önce gitar çalmış olması gerekmez. Merkezimizde Bursa elektro gitar dersi almaya başladığınızda, disiplininiz ve verdiğiniz emek başarıya ulaşmanızı sağlayabilir. Yani gereken özveriyi gösteren herkes için elektro gitar çalmak gayet mümkündür.

Bursa Elektro Gitar Kursu Ne Kadar Sürer? Elektro Gitar Dersleri Nasıl İşlenir?

Merkezimiz bünyesinde tüm kurslarımızda akademik düzeyde eğitmenler yer alır. Eğitmenlerimiz ücretsiz deneme dersi ile öncelikle karşılıklı tanışma ve görüşme gerçekleştirir. Zira bütün kurslarımız birebir olarak uygulanır. Bu sayede deneme derslerinde kurs süresi ve seviyesi tespit edilir. Üstelik buna ek olarak Bursa elektro gitar kursu fiyat belirlemeleri de sağlanır.

İlk aşamadan başlayacak bir öğrenci için Bursa elektro gitar kursu programında

  • Elektro gitarın genel olarak tanınması ve özelliklerinin öğrenilmesi
  • Genel nota ve müzik bilgisi dersinin verilmesi
  • Elektro gitarda sağ ve sol el kombinasyonu elde etme
  • Farklı çalma teknikleri ve pena kullanım teknikleri
  • Elektro gitarda akor kalıpları
  • Metronom ile birlikte akort gerçekleştirme
  • Temel aşama ritim ve şarkı çalışmaları
  • Tab okuma çalışmaları
  • Bilgisayar destekli çalışmalar
  • Eser çalışmaları ve ilk repertuar oluşturma aşamaları bulunur.

Sayılan bu seviye temel oluşturmak ile birlikte her kursiyer için ayrı bir zaman alır. Birebir derslerde eğitmen her aşamayı sindirene kadar devam ettirir. Üstelik birçok pratik ile temelin iyice oturmasını sağlar. Bu durumda Bursa Gemlik elektro gitar kursu öğrencinin çabasına ve başarı oranına göre mutlak bir şekilde değişecektir.

Günde Kaç Saat Elektro Gitar Çalışmak Gerekir?

Kapsamlı bir Bursa elektro gitar kursu size iyi bir eğitim vermek için programlanır. Öğretilen her aşamanın iyice pekiştirilmesi ve alışılması gerekir. Bu nedenle verilen pratiklerin uygulanması veya düzenli çalışmalar yapılması önemlidir. İlk etapta bir enstrümana sahip olmanız veya merkezimiz kurs enstrümanlarını kullanmanız mümkündür. Bu sayede tüm pratik ve etütlerinizi de günlük ortalama 1 saat merkezimizde de devam ettirebilirsiniz. İstediğiniz an itibariyle de mağazalarımızda sunulan enstrümanlardan kendi enstrümanınızı da temin edebilirsiniz. 

Ücretsiz Deneme Dersi Kayıt Formu