0

Müzik

Bursa Erbane Kursu

4 Hafta

Kurs Hakkında

Yüzlerce hatta binlerce yıldır çalınan birçok çalgı, günümüzde de müzik kültürünün parçalarını oluşturmaya devam ediyor. Örnek olarak erbane, Anadolu’da ve Asya’dan Mısır’a uzanan bir kültürde bilinen çalgılardandır. Özellikle ülkemiz kültüründe de sanat müziği ve tasavvuf müzikte önemli bir yeri vardır. Bir vurmalı çalgı olarak çok popüler şekilde kullanılır. Kurumumuz bünyesinde Bursa erbane kursu sayesinde de bu çalgının tüm inceliklerini öğrenebilirsiniz.
Kurs Formatı
Atölye Süresi

12 Saat

4 Hafta

Şubeler

Atölye Kimin İçin?

Vurmalı çalgılarda ritmi sağlıklı bir şekilde elde etmek için yine sağlıklı parmaklara ve ellere ihtiyaç duyulur. Bu fiziki avantaj da genellikle 6-8 yaşından itibaren dahi elde edilebilir. Ayrıca vurmalı çalgılarda ritim duygusu kısmen bir yetenek olarak önem arz edebilir. Fakat bu yetenek kişide bulunmasa dahi eğitim ile çok iyi bir gelişim elde edilebilir. Bu açıdan Bursa erbane kursu Yenişehir programlarımız her katılımcı için uygundur.

Ücretsiz deneme dersi aşaması ile başlayan eğitimlerimizde her konuda net fikirler elde edilebilir. Yani bu konuda ne kadar hevesli olduğunuz ve kurs için ne kadar istekli olduğunuz görülebilir. Eğitmen hangi seviyede olduğunuzu ve ne kadar öğrenmeniz gerektiğini belirleyebilir. Verilecek Bursa erbane dersi Mudanya programının süresi ve fiyatlandırması da ortaya çıkarılabilir. Bu noktada da çocukluk çağından itibaren istediğiniz yaşta başvurmanız mümkündür.

Kullanıcı seçilmedi veya kullanıcı ID alınamadı.

 
 

 

 

Eğitmenimiz

Kullanıcı seçilmedi veya kullanıcı ID alınamadı.

 
 

 

 

Kullanıcı seçilmedi veya kullanıcı ID alınamadı.

Sıkça Sorulan
Sorular

Galata Sanat Hangi Günler Açık?

Galata Sanat haftanın 7 günü 10:00 – 22:00 arası hizmet vermektedir.

Kurs Ücretleri Ne Kadar?

Herkes için ulaşılabilir sanat felsefesiyle yola çıkan Galata Sanat Merkezi yalnızca 4 saat özel ders alabileceğiniz ücretlere 4 saat özel ders, 4 saat grup solfej dersi, düzenli orkestra eğitimleri alabileceğiniz ve ücretsiz birçok etkinliğe katılabileceğiniz bir programa sahiptir. Bunun yanında öğrencimiz olmanız gerekmeden her zaman etkinliklerimize katılabilir, ücretsiz çay-kahve ikramlarımızdan yararlanabilir, ders çalışabilir, arkadaşlarınızla muhabbet edebilir ve oyun oynayabilirsiniz.

Ne Kadar Sürede Öğrenirim?

Bu net bir cevabı olmayan bir sorudur. Birçok fonksiyon üzerinden kişiye özel değerlendirilerek ancak yakın cevaplar verilebilme olasılığı vardır. Öncelikle hangi seviyeden başladığımızı düşünmeliyiz. Sıfırdan mı başlıyoruz yoksa ufak tefek denemelerimiz oldu mu? Ne öğrenmek istiyoruz, ne kadar öğrenmek istiyoruz? Hedefinize yönelik olarak ‘’öğrendim’’ diyebilme süreniz elbette farklılık gösterecektir. Ne kadar ilgileneceğiz? Tabi ki de haftada 1 saat egzersiz yapan ile günde 1 saat egzersiz yapan arasında fark olacaktır.

Ya Yeteneğim Yoksa?

Yıllara dayanan gözlemlerimize göre mesele yetenekte değil, çevresel faktörlerle oluşan yatkınlık ve eğitimdir. Çevresel faktörlerin etkisini göz önünde bulundurarak, herhangi biriyle oluşabilecek tek farklılık öğrenme hızınız olacaktır. Bu hızlı giden bir araba ile yavaş giden bir araba gibidir. Her ikisi de hedefe ulaşabilir, yavaş olan biraz daha vakit alır. Tabi ki tutkunun payını da unutmamak gerekir. Tutkunuz, bağlılığınız, azminiz ne kadar yüksek ise o kadar hızlı öğreneceğiniz de kesindir. Son olarak yanlış bir algıyı da düzeltmek isteriz; hiç kimsenin iyi bir eğitmen ve doğru metodlarla, yüksek tutku ve azmine karşı herhangi bir enstrümanı öğrenememesi veya bir sanat dalında başarısız olması mümkün değildir.

Peki, Neden GalataSanat?

Çünkü Galata Sanat Merkezi felsefesi gereği doğru metodlarla, uygun ücretlere sahip olan, yöneticisinden eğitmenine, tasarımından çalışma sistemine kadar tamamen daha nitelikli sanat eğitimleri için kurgulanmış genç ve dinamik ve her şeyin ötesinde yaşam enerjisi yüksek bir merkezdir. Ticari bir işletmenin ötesinde ülkemizde sanatın gelişmesi için eğitim metodları üzerinde çalışmalar yapan, yayınlar çıkaran, Dostluk Ortağım Projesiyle doğaya ve geleceğimize katkıda bulunma çabası gösteren kollektif bir topluluktur!

GalataSanat Nerede?

İstanbul Beyoğlu, Kadıköy ve Kemerburgaz'da, Ankara’da, Çanakkale’de, Eskişehir'de, Bursa'da, Antalya'da ve İzmir’de olmak üzere 9 şubemizle faaliyetteyiz. Kurumsal işlerimizi ise Galata’daki ofisimizden yürütmekteyiz.

Hemen Kaydol!

Yüksek öğrenme deneyimine sahip atölye çalışmalarımız ve kurslarımız hakkında daha fazla bilgi almak için formu hemen gönderin.

Ücretsiz Deneme Dersi Başvurusu

İlginizi Çekebilecek Kurslar

Dans etmek küçükten büyüğe herkes için son derece eğlenceli ve bir o kadar da

En hızlı şekilde en iyi sonuçları almayı amaç edinmiş bir sanat merkezindesiniz. En iyi

Türk Halk Müziğinin olmazsa olmazlarından bağlama, telli tezeneli bir enstrümandır. Çeşitli yörelere göre farklı

Resim, Müzik, Dans ve Daha Fazlası