Skip to content

Bursa Kanun Kursu

Kanun, 2000 yıldan fazla bir zaman önce Süryanilere ait Nimrud şehrinde geliştirilmiştir. Sonraki dönemlerde Ortadoğu ve Kuzey Afrika’da çok sık kullanılmıştır. Yani bilindiği üzere Anadolu’ya has bir çalgı değildir. Adını da Arapçadaki “kanun” yani “yönetmek” kelimesinden alır. Genellikle orkestranın yöneticisi konumunda yer alır. Bu nedenle musikide önemli bir nokta olmak için Bursa kanun kursu alınabilir.

Bursa kanun kursu programlarının içeriğindeki birçok farklı detayı bu yazımızda öğrenebilirsiniz.

Kanun Zor Bir Enstrüman Mı? Herkes Kanun Çalabilir Mi?

Birçok enstrümana ve yaylı çalgıya göre kanun kapsamlı bir saz olarak görülebilir. Özellikle birçok kişinin gözünde zor bir enstrüman oluşturur. Çalarken farklı birkaç aksesuarı bir arada kullanmak gerektirir. Bu nedenle görünüşü kafa karıştırıcı olabilir. Ancak birebir ve disiplinli bir Bursa kanun kursu Orhaneli programı bu işi kolaylaştırabilir. 

Bursa kanun kursu programlarımızda her zaman konusunda uzman eğitmenler yer alır. Eğitmenler birebir eğitim sırasında her ayrıntıyı en ince detayına kadar işler. Çünkü belki de seçtiğiniz enstrümanı ömür boyu çalarak bir mesleğe dahi dönüştürmek isteyebilirsiniz. Bu nedenle iyi öğrenmeli ve sindirerek öğrenmelisiniz. Eğer böyle bir eğitime katılırsanız, her kim olursanız olun başarı ile kanun çalabilirsiniz.

Kanun Öğrenmeye Kaç Yaşında Başlanmalıdır?

Kanun boyutu icabıyla da detaylı ve farklı bir çalgıdır. Bu nedenle kanun eğitimi için biraz yaş almış olmak fayda sağlar. Ancak mutlak bir şekilde yetişkinliğe erişmiş olmak da şart değildir. Yani ortalama 8 ile 10 yaş arasında da kanun çalmayı başlayabilirsiniz. İlerleyen yaşlarda da Bursa kanun kursu Yenişehir programları için hiçbir zaman geç kalmış olduğunuzu düşünmemeniz gerekir. Yani bu eğitimlere isterseniz 65 yaşında başlamayı da tercih edebilirsiniz.

Kanun Kursu Ne Kadar Sürer? Kanun Dersleri Nasıl İşlenir?

Her enstrümanın öncelikle tanınması ve sonrasında temel olarak öğrenilmesi gerekir. Bu süreç her enstrüman için de farklı bir yapı arz eder. Bununla birlikte de her birey için süreç yine farklı şekilde işleyebilir. Elbette öğrenme tarzınız, süreniz ve ayırabileceğiniz vakit farklı olacaktır. Mutlak bir şekilde size uygun gün ve saatlerde belirlenen bir ders programı uygulanır. Bu programa göre de Bursa kanun kursu sizin için yeterli sürede tamamlanır.

Yeterli süre, her ayrıntıyı öğrenerek kanun çalmaya başlamanız için gereken süredir. Hatta bu süreye ve sizin hedefinize bağlı olarak Bursa kanun kursu fiyatları da belirlenir. Galata Sanat Merkezi olarak bizim için en önemli nokta ekonomik olanı sunmaktır. Yani size en uygun bütçe ile en iyi eğitimi sağlamamız gerekir. Hatta bu eğitim için en temel seviyede dahi profesyonel eğitmenler yer alır. Bu tip bir seviyede

  • Genel nota ve müzik bilgilerinin öğrenilmesi,
  • Kanun enstrümanının tanıtılması, öğrenilmesi ve detaylarının incelenmesi,
  • İlk alıştırmalar ve repertuar incelemelerinin yapılması,
  • Enstrümanın akort edilişinin öğrenilmesi,
  • Kanun üzerinde akor ve arpej teknikleri ile farklı kullanım tekniklerinin öğrenilmesi,
  • Eserlerde transpozisyon çalışmaları,
  • Türk ve batı müziğinden örnekler ile enstrüman çalışmaları yer alır.

Bu çalışmalar merkezimizin özel dekore edilmiş sınıflarında yapılır. Derslerde isterseniz kendi enstrümanızı isterseniz merkezimizin çalışma enstrümanlarını kullanabilirsiniz. Dersler sırasında gereken tüm teknik imkanlarımızdan ve sosyal ortamımızdan yararlanabilirsiniz. Yani bu sosyal ortamda sadece eğitim değil sıcak bir arkadaş sohbeti ve sıcak bir bardak kahve de bulabilirsiniz.

Kanun Öğrenebilmek İçin Günde Kaç Saat Çalışmak Gerekir?

Kanun gibi detaylı bir enstrümanda egzersizler büyük bir fayda sağlar. Eğitmen tarafından Bursa kanun kursu için size verilen programa göre bu egzersizleri devam ettirmek önemlidir. Her koşulda günlük en az 45 dakika gibi bir sürenizi kanun üzerinde çalışmak için ayırabilirsiniz. Gereken noktada destek almak için çalışmalarınızı merkezimizde de etüt salonlarında yürütebilirsiniz. Evinizde de günün her saatinde kısa bir süre ayırarak çalışmalarınızı aksatmamanız gerekecektir. 

Ücretsiz Deneme Dersi Kayıt Formu