Skip to content

Bursa Keman Kursu

Perdesiz çalgılar içerisinde keman, en nitelikli yaylı çalgılardan birisidir. Akla gelen her müzik türünde farklı makamlar ile bütünleyicilik sağlayabilir. Önemli besteler yapmak ve solo performanslar için de çok önemli bir çalgıdır. Birçok kişi profesyonel şekilde keman çalmayı da çok ister. Bu isteği de profesyonel bir Bursa keman kursu ile desteklemek gerekir.

Galata Sanat Merkezi bünyemizde yürütülen Bursa keman dersi programlarımızın tüm ayrıntılarını bu içerikte takip edebilirsiniz.

Keman Zor Bir Enstrüman Mıdır? Kimler Keman Çalabilir?

Toplumda genel olarak keman çalmanın çok zor olduğuna dair bir kanı yer alır. Ancak bu kanıya sahip olan kişiler genellikle keman çalmayı denememiş kişilerdir. Örneğin, Bursa Mudanya keman kursu için kurumumuzda deneme derslerine katılabilirsiniz. Dersler sırasında akademik eğitmenlerimiz size pratikte ve teorikte yardımcı olmaya çalışır. Bu yardım sayesinde iyi bir eğitim ile keman çalmayı öğrenebileceğinizi görebilirsiniz.

Yine farklı bir iddia ise keman çalmak için küçük yaşta başlamak gerektiğidir. Zira bazı uzmanlar iyi bir kemancının çocukken vücudunu geliştirmesi gerektiğini iddia eder. Çocuk yaşta el, kol ve kasların kemana alıştığı ifade edilir. Kısmen doğru olsa da yetişkin bir birey de iyi bir pratik ile bu alışkanlığı elde edebilir. Yayı doğru kullanmak ve doğru duruş ile bu problem her yaşta aşılabilir.

Bursa Keman Kursuna Başlamak İçin İdeal Bir Yaş Var Mıdır?

Fiziksel avantaj açısından bahsedilirse, keman kursuna başlamak için çocukluk elbette avantajlıdır. Aslında her eğitimde çocuklar algıları daha fazla açık olduğu için daha hızlı öğrenirler. Bu anlamda Bursa Gemlik keman kursu için çocuk yaşlarda başvurmanın ideal olduğu belirtilebilir. Fakat isterseniz 65 yaşında da keman kursuna katılmayı tercih edebilirsiniz. Çünkü çalışma disipline sahip ve hevesliyseniz, her yaşta keman çalmayı öğrenebilirsiniz.

Keman Ne Kadar Sürede Öğrenilebilir? Keman Dersleri Nasıl İşlenir?

Bireyin bir enstrümanı çalmayı öğrenebilmesi için eğitime önem vermesi gerekir. Bu eğitim şahsi olarak çok daha uzun sürse de profesyonel bir kurs bu süreyi kısaltabilir. Net olarak da kurs süresi eğitmenlerimizin gözetiminde belirlenir. Çünkü Bursa klarnet kursu için ücretsiz deneme dersi ile başlayarak, daha rahat karar verilmesini sağlayabiliyoruz. Karşılıklı görüşme ile doğru gün ve saatlerde eğitim almayı da seçebiliyorsunuz.

Her seviyesi ayrı bir süre almak ile birlikte sizin için ilk aşamada temel seviyeden bahsedebiliriz. Temel seviyede Bursa Mudanya keman kursu birkaç ay içerisinde tamamlanabilir. Özel düzenlenmiş ders odalarımızda birebir yapılan bu derslerde

  • Kemanın tanımı, tarihi, önemi ve yapısının öğrenilmesi
  • Enstrümanın ve yayın doğru şekilde tutulması
  • İlk seviye yay çalışmaları
  • Müzik bilgisi, ölçüler ve nota bilgisi
  • Kemanda ritmik egzersizler ve parmak çalışmaları
  • Keman majör ve minör gam çalışmaları
  • Nota deşifre ile keman çalışması ve teknik çalışmalar
  • Enstrümanın çalınmaya başlanması ile ilk repertuar egzersizleri eğitimleri tamamlanır.

Tüm bu eğitim ile birlikte her seviye üstüne konarak ilerleme gösterir. İlerleyen seviyelerde yeni metotların öğrenilmesi ve repertuar çalışmaları gibi birçok adım yer alır. Bu sayede yine seviye belirlemeleriyle Bursa keman kursu fiyat tespiti de sağlanır. Programın tüm kapsamına bağlı olarak da ne kadar sürede tamamlanacağı belirlenebilir.

Günde Kaç Saat Keman Çalışmak Gerekir?

Keman gibi tekniği çok geniş enstrümanlarda pratik çok önemlidir. Her ders sonrasında eğitmenlerimiz sizlere mutlak bir şekilde pratik çalışmalar verecektir. Galata Sanat Merkezi olarak Bursa keman kursu gibi tüm eğitimlerimizde sizlere en üst imkanları sunuyoruz. Merkezimizin tüm teknik, fiziki ve sosyal ortamlarından yararlanabiliyorsunuz. Bu sayede günlük olarak ayırdığınız çalışma süresini de merkezimizde geçirebilirsiniz. Size sunulan çalışma salonu ve çalışma enstrümanları ile günlük ortalama 1 saat çalışma yapmanız büyük yarar sağlayacaktır. 

Ücretsiz Deneme Dersi Kayıt Formu