Skip to content

Darbuka Kursu

 
Darbuka Kursu İle Ortamları Parmaklarınızla Şenlendirin!
Adını duyduğumuzda dahi bize eğlenceyi çağrıştıran bu çalgıyı darbuka kursu ile birlikte keşfetmeye ne dersin? Hem ritim hem de doğaçlama yeteneğini geliştireceğin bu serüvende eğlenerek öğrenmek kaçınılmaz olacak!
 
Darbuka ya da nam-ı diğer dümbelek, Orta Doğu kökenli bir enstrümandır. Türk müziğinde de sıklıkla işittiğimiz darbuka senelerdir müziğimizin vazgeçilmez ritim çalgısı olmuştur. Ritim duygunuzu ve müzik kulağınızı geliştiren bu çalgı, aslında çalması en kolay enstrümanlardan biridir. Tüm bunları yaparken aynı zamanda da her kesimden insanı eğlendirmeyi bilen bir çalgıdır kendisi.
 
Darbukada düm ve tek olarak adlandırılan iki ses vardır. İlk ses ritmin temelini sağlar. Bu ses çalgının ortasına vurularak sağlanır. İkinci ses ise daha çok süslemeyi sağlar. İkinci ses daha çok doğaçlama için de uygundur. Eline alan herkesin bir ses çıkarabileceği gibi birçok farklı tekniği ve zorlaşan ritimleri de bünyesinde barındırır.
 
Vurmalı çalgı eğitimi, akademik düzeyde az sayıda kurum tarafından verilen eğitimlerdir. Bu nedenle doğru kurumu tercih etmek büyük önem arz etmektedir. Galata Sanat, bünyesi barındırdığı alanında saygın eğitmenlerden oluşan kadrosuyla size doğru tekniklerle tam donanımlı bir eğitim sunar. Öğrencinin istek ve ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan eğitim planı ile darbuka çalmanın tüm inceliklerini kolaylıkla kavrayabilirsiniz. Daha detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz. Ücretsiz deneme dersimizin formunu doldurmayı unutma, seninle tanışmak için sabırsızlanıyoruz!

Darbuka Kursu Hakkında Merak Edilenleri Cevaplıyoruz!

 

1. Kimler Darbuka Çalabilir?

Arzu eden herkes! Fiziksel yeterliliğiniz müsaade ettiği sürece isteyen herkes darbuka çalabilir. Darbuka çalmanın önünde bunu istemenizin dışında herhangi bir koşul yoktur. 7’den 70’e dileyen herkes bu neşeli çalgıyla tanışabilir ve rahatlıkla öğrenebilir. Ritim duygusunun geliştirilmesi ve pratik kazanmayla birlikte doğru metot uygulandığında herkes darbuka çalabilir. Sen de anlarını şenlendirmek istiyorsan bu eğlenceli öğrenme yoluna bizimle çıkmak için daha ne bekliyorsun?

2. Darbuka Çalmak İçin İdeal Yaş Nedir?

Darbuka çalmak için herhangi bir alt/üst yaş sınırı yoktur. Sen hangi yaşta darbuka çalmak istediğini fark ettiysen, ideal yaş odur! Sesini duyduğumuz anda enerjimizi yükselten bu çalgıyı her yaştan insan rahatlıkla çalabilir. Küçük yaştaki öğrenci adaylarımız için ise ücretsiz deneme dersinde parmak gelişimlerini test ettikten sonra karar veriyoruz. Sen de kendini denemek istersen ücretsiz deneme dersi için başvuru formuna bu yazının en sonundan ulaşabilirsin!

3. Darbuka Çalmak Zor Mu?

Dediğimiz gibi darbuka, en kolay öğrenilen çalgılar arasındadır. Öncelikle ritim duygunuz ve müzik kulağınızın geliştirilmesi hedeflenir. Sonrasında ise nota bilgisi ve çeşitli tekniklerle ilerlenir. Burada sabır göstermek ve devamlılık sağlamak çok önemlidir. Enstrümana adapte olduktan sonrası çok daha keyif verici bir şekilde ilerleyecektir. Sektörün seçkin isimlerinden oluşan eğitmen kadromuz, size uygun hazırladığı eğitim planıyla öğrenme sürecinizi oldukça kolaylaştıracaktır. Derslerimiz disiplinli olduğu kadar da eğlenceli bir şekilde ilerlemektedir. Zaten sesini duyduğumuz anda içimizi coşturan bu çalgıyı eğlenmeden öğrenmek mümkün mü? Sen de hayallerini eğlenerek hayata geçirmek istiyorsan doğru yerdesin!

4. Ne Kadar Zamanda Darbukada Uzmanlaşabilirim?

Darbukayı öğrenme hızı, öğrencinin ilgi ve isteği yönünde harcanan emekle doğru orantılıdır. Burada hevesinizi istikrarlı bir düzene çevirmek büyük önem arz etmektedir. Darbuka ritim duygusuyla birlikte müzik kulağı da gerektiren bir çalgıdır. Daha öncesinde hiç müzik eğitimi almadıysanız temel darbuka eğitiminiz 3 ila 6 ay arasında değişkenlik gösterir. Derslere düzenli gelmek ve yeterli pratik yapmak bu süreyi kısaltacaktır. Sonrasında ise eğitiminize ileri seviye teknikler ve egzersizlerle devam edilir.

5. Darbuka Dersleri Nasıl İşleniyor?

Galata Sanat Merkezinin eğitmen kadrosu, yaptığı işlerle kendi kitlesini oluşturabilmiş, alanında akademik kariyerini tamamlamış ve müzik piyasasının en önde gelen isimleri arasından seçilerek özenle oluşturulmuştur. Darbuka kursu her öğrenci için kendi hedefleri ve öğrenme becerilerine göre ayrı ayrı hazırlanan eğitim programlarıyla işlenmektedir. Kimi öğrencilerimiz hobi amaçlı eğitim alırken, konservatuvar seviyesinde de eğitim almanız mümkündür. Özel derslerin yanı sıra haftalık olarak grup şeklinde teori-solfej dersleri de verilmektedir. Bu dersler sayesinde teorik bilgini arttırabilir ve gitarla diğer enstrümanlara eşlik edebilmeyi öğrenirsin. Ayrıca temel müzik eğitimden sonra orkestramızda yeriniz hazır. Nota bilgini geliştirebilmek ve diğer enstrümanlarla uyum halinde çalabilmeyi öğrenmek için orkestramız sana kaçırılmaz fırsatlar sunuyor. Eğitimin sonlansa bile dilediğin sürece orkestramızda çalmaya devam edebilirsin.
 
İçinde bulunduğumuz pandemi koşullarını göz önüne alarak bir de Online Darbuka Kursu seçeneği sunuyoruz. Bazı kursların aksine online dersleri video kayıtı olarak değil, birebir canlı ders şeklinde işliyoruz. Her iki eğitim modelimiz için de başlangıçta müsait olduğun gün ve saatlere göre bir ders planı oluşturuyoruz. Sonrasında ise eğitimine bu ders planı dahilinde sabit bir şekilde devam ediyoruz.
 
 

6. Darbuka Kursu Ücretleri Ne Kadar?

Galata Sanat olarak alanında yetkin eğitmenlerimiz ve kaliteli eğitimlerimizi olabildiğince uygun fiyatlarla size sunmaya özen gösteriyoruz. Fiyatlandırma politikamızda merkezlerimizin ulaşılabilir konumları ve eğitmen kadromuzun piyasanın önde gelen isimlerinden oluştuğunu da göz önünde bulunduruyoruz. Gitar kursu için ödediğiniz her kuruşun hakkını fazlasıyla alacağınızın garantisi veriyoruz. Ayrıca merkezlerimiz sadece ders alıp gideceğin bir yer olmaktan ziyade sana her türlü sosyalliği sunan ortamlardan oluşmaktadır. Zaman geçirmekten keyif alacağın bu ortamlarda sanatla ilgili etkinliklere katılabilir, bu sohbetlere dahil olabilirsin. Sosyal sorumluluk projemiz sayesinde ise Dostluk Ortağımız olarak birçok öğrenciye ve doğaya katkıda bulunduğunu da unutma!

7. Darbuka Kursuna Başvurmam İçin Nelere İhtiyacım Var?

Gereken tek şey senin isteğin! Bir de gelirken yanında kimlik belgeni de getirirsen süper olur. Ayrıca darbuka kursuna kayıt olmak için bir darbukaya sahip olmana gerek yok. Kursumuzda sizler için bulunan darbukaları hem derste hem de ders dışı egzersizlerinde kullanabilirsin. Bir darbuka satın almaya karar verdiğinde ise mağazamızı ziyaret ederek senin için en uygun darbukaya rahatlıkla ulaşabilirsin. Darbuka kursuna kayıt olmak için zamanının çok olduğu bir günü tercih etmeni tavsiye ederiz. İstanbul manzaralı terasımızda keyifli sohbet eşliğinde bizimle ve eğitmenlerinde tanışabilirsin. Hemen şimdi ücretsiz deneme dersi formunu doldur, sana ulaşıp randevunu planlayalım!

8. Neden Galata Sanat Merkezi?

Çünkü Galata Sanat Merkezi; misyonu gereği en uygun metotlarla en uygun ücretleri sağlayan, yöneticisinden eğitmenine, tasarımından çalışma sistemine kadar nitelikli eğitimi amaç edinen bir kurumdur. Sanat eğitiminin her alanında genç ve dinamik kadrosuyla yaşam enerjisi yüksek bir merkezdir. Ticari bir işletme olmanın ötesine bakar ve ülkemizde sanatın gelişmesi için eğitim metotları üzerinde çalışmalar yapar. Bu konuda çeşitli yayınlar çıkararak Dostluk Ortağım projesiyle doğaya ve geleceğe katkıda bulunmaya çaba gösteren kolektif bir topluluktur. Diğer kurslarımıza da göz atmayı unutma!

Ücretsiz Deneme Dersi Kayıt Formu