Skip to content

DJ Kursu

DJ Kursu

 

DJ Kursu İle Eğlencenin Ritmini Sen Belirle!

Günümüz müzik dünyasında gittikçe popülerleşen DJ eğlence ve müzik denilince ilk akla gelenlerden mesleklerden birisi. Disk Jokey’in kısaltması olan mesleğin gelişimi ise 60’lardan da öncesine dayanıyor. Başlangıçta sadece müziklerin akışını kontrol eden DJ’ler zamanla besteci hatta birer yıldız konumuna geldiler.

DJ’ler genel olarak müzik üreticilerin bestelerini, önlerinde bulunan setup’ları kullanarak senkronize eden ve bunları doğru zamanda karıştıran kişilerdir. Genellikle bulundukları ortamı harekete geçirerek, insanların dans etmesini sağlarlar. Bunun için de bulundukları ortamda insanların neye ihtiyaç duyduklarını bilmeleri önem taşır.

Nasıl DJ Olunur?

DJ’lik mesleği ortaya çıktığından beri belki de en çok merak edilen sorulardan biri de budur. Bu sorunun cevapları arasında ilk sırada gelen şey şüphesiz çok müzik dinlemektir. Her daim piyasanın nabzını tutmalı, en popüler şarkıları herkesten önce bilmelisiniz. Bunun sebebi ise aslında DJ’liğin şarkıları ardı ardına açmaktan daha fazlası olmasıdır. Kendi müzik tarzınızı bulmak için yeni şeyleri deneyimlemekten korkmayın!

Fakat bu sorunun asıl cevabı bu konudaki uzman eğitmenlerden kurslar almaktır. Çünkü her ne kadar kendi tarzınızı bulsanız da şarkılar arasında geçiş yapmayı, kendi bestelerinizi yapmayı öğrenmeniz gerekiyor. Bunun içinse alabileceğiniz en iyi karar Galata Sanat Merkezimizdeki uzman eğitmenlerimizle beraber çalışmak. Burada öğrenmenin yanında bolca pratik yapabileceğiniz, bolca eğlenebileceğiniz bir ortam bulunmakta. Siz de bize ulaşın ve DJ kursu ile eğlencenin ritmini kendiniz belirleyin!

Galata Sanat Merkezi DJ Kursu Hakkında Tüm Merak Ettiklerine Yanıt Buluyor!

1. Kimler DJ olabilir?

Hep söylüyoruz, fiziksel yeterliliğiniz bulunduğu sürece istediğiniz her enstrümanı çalabilirsiniz. Yani buna DJ olmak da dahil. Yediden yetmişe herkes DJ olabilir hatta yeterli bir çabayla bu mesleğin tanınan simalarından birisi haline gelebilir. Önemli olan sizin çabanız ve öğrenmeye istekli oluşunuzdur. Ki uzman eğitmenlerimizle beraber öğrenme isteğiniz günden güne artacak. Eğer siz de bir gün DJ olmak istiyorum diyorsanız, merkezlerimize gelerek ücretsiz deneme derslerimizi deneyin. Çünkü bugün o gün olmalı!

2. DJ Olma Şartları Nelerdir?

DJ olmak için ilk bakışta çok büyük şartlar aranmıyor. Ancak yine de bu piyasada sağlam yerlere gelmek isterseniz birkaç tavsiyede bulunabiliriz. Bunlardan ilki daha önce de bahsettiğimiz gibi, müzik bilgisinin yüksek olması. Popüler müzikleri takip etmek sizi diğerlerinden bir adım ileriye taşır. İkinci olarak iletişim kurma konusunda iyi olmak çok önemli. İnsanların ne hissettiğini hareketlerinden anlamalı ve çevre edinmelisiniz. Üçüncü ve son olarak da kendinizi sürekli geliştirmelisiniz. Burada devreye Galata Sanat Merkezi girecek ve aldığınız eğitimlerle sizi potansiyelinizi keşfetmeye itecek.

3. Ne Kadar Zamanda Öğrenebilirim?

Öğrenme, kişinin azmine ve kendine koyduğu hedefe göre değişkenlik gösterir. Derslere düzenli katılım, alıştırma ve pratiklerin düzgün olarak yapılması öğrenme süresinin geriye çekilmesi açısından faydalı olacaktır. Eğitmenlerinizin size vermiş olduğu setup ve mixing eğitimlerini düzenli olarak pratik ettiğiniz takdirde hayal ettiğiniz noktaya beklediğinizden çok daha önce ulaşacaksınız. Bu konuda kendinizi denemek için ücretsiz deneme dersimize katılabilirsiniz. Veya detaylı bilgi almak için merkezimize gelebilir ya da bizi arayabilirsiniz!

4. DJ Olmak Zor Mu?

Her enstrümanın kendine özgü zorlukları bulunduğu gibi, DJ olmanın da kendine göre zorlukları bulunmaktadır. Sürekli yeni müzikleri takip etmek ve insanları neşelendirme isteği ile karşı karşıya kalırsınız. Ancak günün sonunda insanların sayenizde eğlendiğini görmek size tüm bu zorlukları unutturur. Ayrıca merak etmeyin, bu yola çıkmadan önce Galata Sanat’ta bol bol pratik yapacak, kendi yolunuzu çizmeniz için gerekli deneyime sahip olacaksınız. Hadi siz de bize ulaşın, bu yolculuğun ilk adımlarını beraber atalım!

5. Galata Sanat Merkezi’nde DJ Kursu Dersleri Nasıl İlerliyor?

Galata Sanat Merkezi olarak eğitmen seçimlerinde oldukça hassas seçimler yapıyoruz. DJ’lik gibi hayatın içinde yer alan bir meslek için, müzik piyasasında kendisine saygın bir yer edinmiş eğitmenlerle çalışıyoruz. Tamamen şeffaf şekilde bir müfredatlandırma yapıyor ve sizi sürecin içine dahil ediyoruz.

Derslerimiz birebir özel ders şeklinde işleniyor ve klasik bir okul dersinden farklı olarak keyifli vakit geçirmenize yardımcı oluyor. İçinde bulunduğumuz günlerdeki genel hassasiyeti anlıyor ve Online DJ Eğitimi seçeneği de sunuyoruz. Dersleriniz için uygun gün ve saati size bırakıyoruz. Fakat sonrasında sabit şekilde devam edeceğini de eklemeden geçmeyelim.

6. DJ Kursu Ücretleri Ne Kadar?

Kurs ücretlerini planlarken, verdiğimiz kaliteli eğitimi de göz önüne alıyoruz. Bu fiyatın içerisine konumumuzun ulaşılabilirliği, eğitmenlerimizin ve kurumumuzun profesyonelliği de dahildir. Merkezlerimiz, sizin için yalnızca ders amaçlı bir yer olmaktan ziyade, zamanla gününüzün çoğunu geçireceğiniz yerlere dönüşecektir. Bünyemizde ders dışı faaliyetlere de yer veriyor, sosyal sorumluluk çalışmalarında beraber yer alıyoruz. Burada sanata ve insana dair her şey var. Detaylı bilgi için, bizimle iletişim kurabilirsin!

7. DJ Kursuna Başvurmak İçin Nelere İhtiyacım Var?

Kursumuza başvurmak için hiçbir belgeye ihtiyaç duymuyoruz. Kayda gelirken yanında kimlik belgeni de getirmen bizim için yeterli olacaktır. Geldiğinde bizlerle ve eğitmenlerinle tanışabilir, genel akışı öğrenmek için ücretsiz deneme derslerimize katılabilirsin! Hadi hemen ücretsiz deneme dersi formumuzu doldur, sana ulaşıp randevunu planlayalım!

8. Neden Galata Sanat Merkezi?

Çünkü Galata Sanat Merkezi, en uygun tekniklerle en uygun ücretleri sağlayan, yöneticisinden eğitmenine, tasarımından çalışma sistemine kadar nitelikli eğitimi amaç edinen bir kurumdur. Sanat eğitiminin her alanında genç ve dinamik kadrosuyla yaşam enerjisi yüksek bir oluşumdur. Ticari bir işletme olmanın ötesinde ülkemizde sanatın gelişmesi için eğitim metotları üzerinde çalışmalar yapar. Ve ayrıca Dostluk Ortağım projesiyle doğaya ve geleceğe katkıda bulunmaya çaba gösteren kolektif bir topluluktur.

Diğer kurslarımıza da göz atmayı unutma!

Ücretsiz Deneme Dersi Kayıt Formu