Skip to content

Elektro Gitar Kursu

Galata Sanat Elektro Gitar Kursu İle Coşkuyu Parmaklarınızda Hissedin!

Elektro gitar çalmaya karar verdiniz, fakat nereden başlayacağınızdan emin değil misiniz? İşte burada pek çoğumuzun aklını kurcalayan bir soru çıkıyor karşımıza. Elektro gitar çalmaya öncesinde klasik gitar öğrenerek mi başlamalıyım? Birçok insana klasik gitar daha temel bir eğitime sahipmiş gibi geldiği için böyle bir algı oluşuyor. Sanki klasik gitar, elektro gitar için bir geçiş süreciymiş gibi geliyor. Fakat hayır! Elektro gitar çalmaya klasik gitardan başlamanıza gerek yok! Tabii ki öncesinde klasik gitar tecrübesi olan birinin elektro gitara adaptasyonu çok daha kolay olacaktır. Ama bu, “elektro gitar çalmanın ön koşulu klasik gitar bilmektir” demek değildir.

Elektro gitarlar, klasik gitara göre çok yönlü enstrümanlardır. Üzerinde 12 adet tel bulundurması sayesinde elektro gitarlar, ana seslerin oktavlarını duyma fırsatı sunar. Bu sayede farklı tarzlarda rahatlıkla kullanılabilmesinin yanı sıra tercihen her müzikte kullanılabilirler. Klasik gitara göre daha dolgun bir ses sahip olan elektro gitarlar, jak kablo yardımıyla uygun bir amfiye bağlanarak üzerindeki manyetikler sayesinde ses veren bir gitar türüdür. Her elektro gitarın üzerinde bulunan manyetikler sayesinde kendine özel tonları vardır. Manyetik seçerken en önemli etken yapılacak müzik türüdür. Genelde Blues, Jazz, Soft Rock gibi yumuşak tonların ön planda olduğu müzikler için single manyetikler tercih edilir. Hard Rock ve Metal türlerinde müzik yapmak istiyorsanız sert tonlu bir elektro gitara ihtiyaç duyarsınız. Burada da humbucker manyetiğe sahip bir elektro gitar tercih etmelisiniz. Bu konularda detaylı bilgi almak isterseniz bir elektro gitar satın almadan önce mağazamızı ziyaret edebilir ve uzmanından tavsiyeler alabilirsiniz!

Elektro Gitar Kursu Hakkında Cevaplandırılmayan Soru Bırakmıyoruz!

 

1. Kimler Elektro Gitar Çalabilir?

İsteyen herkes fiziksel yeterliliğe sahip olduğu sürece elektro gitar çalabilir. Öncesinde gitara dair herhangi bir eğitime ihtiyacınız yoktur. Elektro gitar klasik gitardan farklı bir enstrüman olarak düşünülmelidir. Klasik gitar çalan birinin elektro gitarı kavraması daha kolay olsa da bu bir ön koşul değildir. Anlayacağın elektro gitar çalabilmek için sahip olman gereken tek şey istektir! Sonrasında kendini eğitmenlerimizin tecrübelerine bırakabilir ve hayallerini hayata geçirebilirsin!

2. Elektro Gitar Çalmak İçin İdeal Yaş Nedir?

Elektro gitar çalmak için bir alt/üst yaş sınırı bulunmamaktadır. Tellerde uygun notalara basmak için parmak gelişimini tamamlayan herkes elektro gitar çalabilir. Her yaştan insanın keyifle öğreneceği bir enstrümandır. Küçük yaştaki öğrencilerimizin kaydını tamamlamadan önce ise ücretsiz deneme dersinde gelişimini test etmekteyiz. Sen de hem kendini hem de enstrümanları denemek istersen, ücretsiz deneme dersimize mutlaka katılmalısın. Hemen formu doldur, sonrasında bu eğlence dolu yolda birlikte ilerleyelim!

3. Elektro Gitar Çalmak Zor Mu?

Her enstrümanın olduğu gibi elektro gitar çalmanın da kendince belli zorlukları vardır. Elektro gitar tutuşu, nota yerleri gibi temel derslerden sonra adaptasyonun çok daha kolaylaşacaktır. Öncesinde gitar deneyimi olan biri için ise elektro gitara adapte olmak oldukça kolaydır. Eğitmenlerimizin size uygun geliştirdiği eğitim planı ve uygulanan doğru tekniklerle öğrenme süreciniz çok daha keyifli hale gelecektir. Bir bakmışsınız ki hedeflediğiniz yere gelmişsiniz bile! Eğlenerek öğrenmek istiyorsan bize katılmak için daha ne bekliyorsun?

4. Ne Kadar Zamanda Elektro Gitarda Uzmanlaşabilirim?

Elektro gitar çalmak öğrencinin ilgisi ve istikrarı yönünde harcadığı emekle doğru orantılı olarak ilerler. Bu sürede en önemli noktalar sabırlı olmak ve devamlılığı korumaktır. Çok çalışmaktan ziyade düzenli aralıklarla egzersiz yaparak ilerlemen çok daha hızlanacaktır. Elektro gitarın temel eğitimi ortalama olarak 3 ay sürmektedir. Bu sürenin sonunda başlangıç seviyesindeki parçaları rahatlıkla çalabilirsin. Unutma ki bu süre tamamen sana bağlı. Eğitimine dair daha detaylı bilgi sahibi olmak istersen ücretsiz deneme derslerimiz tam da bu nedenle var. Deneyimli eğitmenlerimizle eğlenceli bir öğrenme yolculuğuna çıkmak istersen hemen randevunu oluştur!

5. Galata Sanat’ta Elektro Gitar Kursu Nasıl İşleniyor?

Galata Sanat Merkezi’nin eğitmen kadrosu, yaptığı işlerle kendi kitlesini oluşturabilmiş, alanında akademik kariyerini tamamlamış ve müzik piyasasının en önde gelen isimleri arasından seçilerek özenle oluşturulmuştur. Deneyimli eğitmenlerimizin sana uyg olarak oluşturduğu müfredat kapsamında dersler işlenir. Derslerimiz birebir özel ders şeklindedir. Özel derslerin yanı sıra haftalık olarak grup şeklinde teori-solfej dersleri de verilmektedir. Bu dersler sayesinde teorik bilgini arttırabilir ve gitarla diğer enstrümanlara eşlik edebilmeyi öğrenirsin. Ayrıca temel müzik eğitimden sonra orkestramızda yeriniz hazır. Nota bilgini geliştirebilmek ve diğer enstrümanlarla uyum halinde çalabilmeyi öğrenmek için orkestramız sana kaçırılmaz fırsatlar sunuyor. Eğitimin sonlansa bile dilediğin sürece orkestramızda çalmaya devam edebilirsin.

İçinde bulunduğumuz pandemi koşullarını göz önüne alarak bir de Online Elektro Gitar Kursu seçeneği sunuyoruz. Bazı kursların aksine online dersleri video kayıtı olarak değil, birebir canlı ders şeklinde işliyoruz. Her iki eğitim modelimiz için de başlangıçta müsait olduğun gün ve saatlere göre bir ders planı oluşturuyoruz. Sonrasında ise eğitimine bu ders planı dahilinde sabit bir şekilde devam ediyoruz.

6. Elektro Gitar Kursu Ücretleri Nedir?

Galata Sanat olarak alanında yetkin eğitmenlerimiz ve kaliteli eğitimlerimizi olabildiğince uygun fiyatlarla size sunmaya özen gösteriyoruz. Fiyatlandırma politikamızda merkezlerimizin ulaşılabilir konumları ve eğitmen kadromuzun piyasanın önde gelen isimlerinden oluştuğunu da göz önünde bulunduruyoruz. Gitar kursu için ödediğiniz her kuruşun hakkını fazlasıyla alacağınızın garantisi veriyoruz. Ayrıca merkezlerimiz sadece ders alıp gideceğin bir yer olmaktan ziyade sana her türlü sosyalliği sunan ortamlardan oluşmaktadır. Zaman geçirmekten keyif alacağın bu ortamlarda sanatla ilgili etkinliklere katılabilir, bu sohbetlere dahil olabilirsin. Sosyal sorumluluk projemiz sayesinde ise Dostluk Ortağımız olarak birçok öğrenciye ve doğaya katkıda bulunduğunu da unutma!

7. Elektro Gitar Kursuna Başvurmak İçin Neler Gerekir?

Kursumuza başvurmak için gereken tek şey senin tutkun! Bir de kayda gelirken yanında kimlik belgeni getirmeyi de unutma. Kursa başlamak için bir elektro gitar sahibi olmana gerek yok. Kursumuzda sizler için bulundurduğumuz elektro gitarları ders esnasında ve dersten sonra egzersiz için kullanabilirsin. Elektro gitar çalmak istediğinden emin olduktan sonra ise mağazamızı ziyaret edip senin için en uygun enstrümana kolaylıkla ulaşabilirsin. Ayrıca kayda geldiğinde İstanbul manzaralı terasımızda keyifli bir sohbet eşliğinde bizlerle ve eğitmenlerinle tanışabilirsin. Geldiğinde ücretsiz deneme dersine katılarak da kurs müfredatına dair bilgiler edinebilirsin. Şimdi ücretsiz deneme dersi formumuzu doldur sana ulaşıp randevunu planlayalım!

8. Neden Galata Sanat Merkezi?

Çünkü Galata Sanat Merkezi; misyonu gereği en uygun metotlarla en uygun ücretleri sağlayan, yöneticisinden eğitmenine, tasarımından çalışma sistemine kadar nitelikli eğitimi amaç edinen bir kurumdur. Sanat eğitiminin her alanında genç ve dinamik kadrosuyla yaşam enerjisi yüksek bir merkezdir. Ticari bir işletme olmanın ötesine bakar ve ülkemizde sanatın gelişmesi için eğitim metotları üzerinde çalışmalar yapar. Bu konuda çeşitli yayınlar çıkararak Dostluk Ortağım projesiyle doğaya ve geleceğe katkıda bulunmaya çaba gösteren kolektif bir topluluktur.

9. Galata Sanat Merkezi Nerede?

İstanbul’da Beyoğlu, Kadıköy ve Üsküdar’da, Ankara’da, İzmir’de ve Çanakkale’deyiz. 4 şehirde ve 6 şubemizle hizmete hazırız. Senin için her şey burada hazır. Tek bir adım kaldı! Hemen bize ulaş, hayallerine kavuşmanda elimizden geleni yapalım!

Diğer kurslarımıza da göz atmayı unutma

Ücretsiz Deneme Dersi Kayıt Formu