Skip to content

Elektronik Müzik Kursu

Elektronik Müzik Kursu

 

Elektronik Müzik Kursu İle Eğlencenin Yerini Sen Belirle!

Müzik tanımı günümüz dünyasında hepimiz için farklı şeyleri ifade eder. Kimileri klasik müzik aletleri kullanılarak üretilen müzikten hoşlanırken kimileri son zamanlarda örnekleri gittikçe artan alanlara ilgi göstermektedir. Bu alanlardan birisi olan Elektronik Müzik, elektronik donanımlar ve bu donanımları destekleyen yazılımlar tarafından üretilen bir türdür. Temel olarak ya elektrogitar gibi elektromekanik cihazlardan ya da bilgisayar programları yardımıyla üretilebilmektedir.

Tarihi 19. yüzyıla dayanan elektronik müziğin 5 alt başlığı bulunmaktadır. Gelin beraber bu alt başlıkları inceleyelim ve sizin için en uygun Elektronik Müzik türünü bulalım.

1- Trance: 90’lı yıllarda oldukça popüler olan bu tür dünya genelinde büyük ilgi görmüştür. En büyük temsilcilerinden DJ Armin van Bruuren’e sayısız ödül kazandırmıştır. Trance müzikte “Saw” adı verilen ses dalgası vardır.

2- House: İlk örnekleri Chicago’da görülen bu tür zamanla kendi içinde dallara ayrılmıştır. Günümüzde hala popülerliğini sürdüren House müzik deep, minimal ve progressive gibi parçalardan oluşur. Diğer türlere göre sakin bir havası vardır.

3- Funk: 70’lerin en popüler müziklerinden olan Funk müzikte zaman zaman Jazz eserlerinin izlerini görmekteyiz.

4- Dubstep: Bu müzik türünün ayırt edici özelliği “wooble” adı verilen hızlı oktav değişimidir. Dubstep müziğin kökenleri reggae’ye dayanır.

5- Trap: Yakın zamanda adı sıklıkla anılan bu tür rap ve hip hop sanatçılarının ilgi odağı haline gelmiştir. Trap’i kısaca elektro hip hop olarak özetleyebiliriz.

Eğer sana en uygun Elektronik Müzik alt türünü bulmak ve bu alanda eğitim almak istiyorsan aramızda yerini şimdi al! Bizleri arayabilir veya aşağıdaki kayıt formunu doldurabilirsin!

Elektronik Müzik Kursu Hakkında Tüm Merak Ettiklerini Cevaplıyoruz!

1. Kimler Elektronik Müzik kursu alabilir?

Elektronik Müzik kursumuz için herhangi bir kısıtlamamız bulunmuyor. Yediden yetmişe herkes bu kursu alabilir ve hatta yeterli çabayla alanında sayılı isimlerden birisi haline gelebilir. Burada önemli olan, sizin hedefinize olan istekli duruşunuzdur. Ki merak etmeyin, yetkin kadromuz sayesinde bu isteğiniz gittikçe artacak. Siz de Elektronik Müziğin belli başlı simalarından birisi olmak istiyorsanız merkezlerimize gelerek ücretsiz deneme derslerimizi tecrübe edin.

2. Elektronik Müzik Kursu İçin İdeal Yaş Nedir?

Elektronik Müzik her yaşa hitap eden, oldukça çeşitli dallara ayrılan bir türdür. Bu nedenle, ideal yaş sen hangi yaştaysan odur. Burada asıl önemli nokta öğrenmeye olan azminizdir. Düzenli çalışma ve bol tekrarla Elektronik Müzikte iyi hale gelmek sizin için çok kolay olacaktır. Galata Sanat Merkezi olarak, bu konuda desteklerimizi esirgemeyeceğimizden emin olabilirsin. Ek olarak, merkezimizde küçük yaştaki adaylarımız için de ücretsiz deneme derslerimizin olduğunu da biliyor muydun? Hadi sen de yaşın ne olursa olsun gel ve müziğin ruhunu Elektronik Müzik ile yakala!

3. Ne Kadar Zamanda Öğrenebilirim?

Müzikte öğrenme, kişin azmine ve devamlılığına göre değişiklik göstermektedir. Derslere düzenli katılım, bolca pratik yapılması, öğrenmeye açık olunması süreyi geriye çekmeye yardımcı olur. Eğitmenlerin verdiği önerileri dikkate alarak pratik ettiğiniz takdirde hedeflediğiniz noktaya çok daha hızlı ulaşacaksınız. Bu konuda kendini denemek istiyorsan ücretsiz deneme dersimize katılabilirsin. Detaylı bilgi için bizlerle iletişim kurabilirsin!

4. Elektronik Müzik Kursunun Zorlukları Neler?

Hemen her dalda olduğu gibi Elektronik Müziğin de belli zorlukları bulunmaktadır. Kullanılan bilgisayar programlarına alışma süreci biraz zaman alacaktır. Ancak endişelenme, Galata Sanat her konuda olduğu gibi bu konuda da sana yardımcı olacaktır. Eğitmeninin önerdiği düzgün metotlar ve planlı bir eğitimle bu zorluğu kolayca aşabilirsin. Bu gibi endişelerini paylaşmak, bizlerle tanışarak bilgi almak istersen merkezlerimizi ziyaret edebilirsin.

5. Galata Sanat Merkezi’nde Elektronik Müzik Dersleri Nasıl İşleniyor?

Galata Sanat Merkezi ailesi olarak aynı yolu paylaştığımız eğitmenlerimizi seçerken oldukça titiz davranıyoruz. Akademik kariyerini çeşitli alanlarda tamamlamış veya gerçekleştirdiği çalışmalarda belli bir kitle oluşturabilmiş sanatçılar olmalarına özen gösteriyoruz. Yetkin kadromuzun yanında, ders işlenişin de keyifli olmasını istiyor ve bunun için çalışıyoruz.

Elektronik müzik kursundaki derslerimiz birebir özel ders şeklinde işlenmektedir. Bunun yanında her hafta ücretsiz teori-solfej dersleri ile de desteklenmektedir. Ve bu günlerdeki hassasiyetinizi anlıyor, Online Elektronik Müzik Eğitimi seçeneği de sunuyoruz. Aldığınız kursu uygunluk durumunuza göre planlarız. Ve sonrasında aynı gün ve saatlerde düzenli olarak devam eder.

6. Elektronik Müzik Kursu Ücretleri Ne Kadar?

Merkezlerimiz bünyesinde fiyatlandırma, verdiğimiz kaliteli eğitim göz önüne alınarak en uygun fiyatlarla belirlenir. Kriterlerimiz arasında merkezi konumda olmamız, profesyonel çalışma arkadaşlarına sahip olmamız da vardır. Merkezlerimiz, yalnızca ders amaçlı gidip geldiğiniz yer olmaktan farklı olarak, zamanınızın çoğunu harcayabileceğiniz yerlerdir. Ayrıca her hafta ücretsiz solfej ve orkestra dersleri, sanat etkinlikleri ve sosyal sorumluluk çalışmaları bulunmaktadır. Yani sanata dair ne arıyorsanız kurumumuzda bulmanız mümkündür. Bu konuda daha fazla bilgi edinmek istersen hemen merkezimizi arayabilirsin!

7. Elektronik Müzik Kursuna Başvurmak İçin Nelere İhtiyacım Var?

Kursumuza başvurmak için kimlik belgenle beraber gelmen yeterlidir. Bu arada, geldiğinde bizlerle tanışarak topluca oluşturduğumuz tatlı sohbete dahil olmayı unutma. Bunun yanında, eğer istersen ücretsiz deneme derslerimize de katılabilirsin. Hemen formu doldur, biz sana ulaşalım!

8. Neden Galata Sanat Merkezi?

Çünkü Galata Sanat Merkezi, en uygun tekniklerle en uygun ücretleri sağlayan, yöneticisinden eğitmenine, tasarımından çalışma sistemine kadar nitelikli eğitimi amaç edinen bir kurumdur. Sanat eğitiminin her alanında genç ve dinamik kadrosuyla yaşam enerjisi yüksek bir oluşumdur. Ticari bir işletme olmanın ötesinde ülkemizde sanatın gelişmesi için eğitim metotları üzerinde çalışmalar yapar. Ve ayrıca Dostluk Ortağım projesiyle doğaya ve geleceğe katkıda bulunmaya çaba gösteren kolektif bir topluluktur.

Diğer kurslarımıza da göz atmayı unutma!

Ücretsiz Deneme Dersi Kayıt Formu