0

Müzik

Flüt Bakımı ve Temizliği

RootAdmin

Galata Sanat

FLÜT BAKIMI VE TEMİZLİĞİ HAKKINDA HER ŞEY BU YAZIDA

Etiketler; Flüt bakımı ve temizliği nasıl yapılır, flüt detaylı profesyonel temizliği nerelerde yaptırılabilir, flüt temizliği yaparken nelere dikkat etmek gerekir, flüte nasıl zarar verebiliriz, flüt ömrü bakım ve temizlikle ne kadar uzatılabilir, flüt kursu, flüt bakım ve onarımı, flüt tamiri…

Flütünüzün uzun ömürlü ve sağlıklı olması için flüt bakımı ve temizliği nasıl yapılır başlıklı bir yazı paylaşmaya karar verdik. Bu içeriğimizi hazırlarken eğitmenimiz Murat Gören Hocamızdan destek aldık. Flütünüzün uzun yıllar sağlıklı bir şekilde size dostluk etmesi için bakım ve temizliğinin öncelikle düzenli olarak yapılması gerekir. Her çalışmadan sonra flütünüzün iç ve dış temizliğini yapmalısınız.

Flüt Bakımı Ve Temizliği Nasıl Yapılır?

Bunun için flütünüzü kutusunda olduğu gibi 3(üç) ana parçaya ayırdıktan sonra harbi dediğimiz çubuğun ucuna taktığımız ince bir bez ile iç temizliğini, yine farklı bir bez ile dış temizliğini yapmalısınız. İç ve dış temizliğini yaptıktan sonra flütünüzü kutusuna koymalısınız aksi takdirde açıkta duran flüt gün ışığına ve bolca oksijene maruz kaldığı için kararma yapabilir. Bu bahsettiğimiz temizliği düzenli olarak sürekli yapmanız flütünüzün ömrünü doğrudan 1.5-2 katına çıkaracaktır.

Flütünüzün dış yüzey temizliği için perdelerin bulunduğu mekanizmanın belirli aralıklarla yağlanması ve genel bakım için parçalarının sökülüp parlatılması gerekmektedir. Flütünüzü parlatmak için hiçbir madde (dış macunu vs) kullanmayınız. Bunun için özel parlatıcı maddeler bulunmaktadır. Flütün parçalarının yağlanması, sökülüp takılması profesyonel bakım gerektiren bir durumdur ve dolayısıyla flüt teknisyenleri tarafından yapılmalıdır. Konunun uzmanı olmayan kişilerin bakım yapması durumunda flütünüze zarar verebilirsiniz.

Profesyonel flüt bakım ve temizliğinin ise 6 ayda bir profesyoneller tarafından yapılması durumunda flütünüz maksimum düzeyde verime ve ömre sahip olacaktır. Enstrümanı aldığınız kurumda bir üflemeli çalgılar teknisyeni var ise flütünüzü oraya götürerek bakımlarını yaptırabilirsiniz.

Önerebileceğimiz Yerler

İstanbul Beyoğlu Tünel bölgesinde bulunan FS Müzik ve Ankara Kızılay’da bulunan Forte X Müzik önerebileceğimiz yerlerdir. Tanınan, bilinen ve güvenilen üflemeli çalgılar ustalarına ait bu mekanlardan FS Müzik; Feramuz Yıldız ve Selçuk Tilki ustaya, Forte X Müzik ise; Olgun Uğur Ataman’a aittir.

İstanbul flüt kursu, Ankara flüt kursu, İzmir flüt kursu ve Çanakkale flüt kursu için bizi aramayı unutmayın! İletişim sayfamıza bağlanmak için burayı tıklayabilirsiniz. Ücretsiz deneme dersimize katılarak 4 şehirde bulunan 6 şubemizdeki eğitmenlerimizle tanışabilir ve kurslarımız hakkında merak ettiğiniz her şeyi sorabilirsiniz. Ayrıca mağazamızı ziyaret ederek titizlikle seçtiğimiz satın alabileceğiniz flütleri inceleyebilirsiniz.

Bu Yazıyı Paylaş

Facebook
X
WhatsApp
Threads
LinkedIn

Son Yazılar

post-featured-image-1
pexels-hatice-baran-10879958
Kurs-Fotograflar-8
Featured-image-Instruments-of-the-Orchestra