Skip to content

İzmir Piyano Kursu

Müziğin en asil enstrümanları arasında yaklaşık 300 yaşında bir enstrüman yer alır. 1711 yılında İtalyan Bartolomeo Cristofori tarafından icat edilen “piyano e forte” bu enstrümanım ta kendisidir. Hem hafif hem kuvvetli sesleri çıkarabilen piyano, müziğin en önemli icatları arasında yer alır. Yüzyıllardır da birçok kişi için piyano kursu çocukluktan itibaren en faydalı müzik kursları arasında görülür.

Eğer Galata Sanat Merkezi İzmir piyano kursu hakkında da daha fazla bilgi elde etmek istiyorsanız, bu içeriği takip edebilirsiniz.

Piyano Çeşitleri Nelerdir?

İcat edildiği günden bu yana piyano sürekli geliştirilen bir enstrüman olmuştur. Bazen eksikleri giderilmiş bazen geliştirilerek yenilenmiş modeller ortaya çıkmıştır. Bu sayede günümüzde piyano kursu için seçilebilecek birçok çeşitten bahsedilebilir. Örnek olarak işlevlerine göre konsol piyanolar ile kuyruklu piyanolar ve mekanik piyanolar birbirinden ayrılır. 

Konsol piyanolar, duvar piyanosu olarak da bilinir ve mekanizma dikey olarak çalışır. Dijital piyanolar elektrik akımını ses frekansına dönüştürür. Kuyruklu piyanolar ise yatay bir armoni tablosuna sahip olarak çok geniş bir tel sistemiyle çalışır. Bunların yanında mekanik yerleşimine göre de dikey ve yatay piyano çeşitleri yer alır.

Piyanoya En Erken Kaç Yaşında Başlanır?

Piyano çocukluk yaşlarından itibaren daha pratik ve keyifli bir şekilde öğrenilebilir. Genellikle de piyano kursu için en ideal yaş olarak 5 yaş ve üzeri gösterilir. Ancak ilerleyen yaşlarda da disiplinli bir eğitim ile piyano çalmayı öğrenmek mümkündür.

Kimler Piyano Çalabilir?

Piyano kursu için bireyin iyi bir el-ayak koordinasyonu sağlaması gerekir. Bu anlamda genel olarak 5 yaş üstünde fiziksel yeterliliği bulunan herkes piyano çalmayı rahatlıkla öğrenebilir.

Piyano Çalmak Ne Kadar Sürede Öğrenilir?

Piyano hem hafif hem kuvvetli sesleri çıkaran bir enstrümandır. Bu açıdan dünyanın bütün müzik türleri için uygun bir yapısı yer alır. Ayrıca birçok enstrümana göre de daha fazla disiplin ve sabır ister. Galata Sanat Merkezi piyano kursu Karşıyaka gibi programlarda bu disipline sahip olarak eğitim verilir. Bu kapsamda ortalama 8 ay gibi bir süre ile başlayarak kurs aşamaları tamamlanabilir. Bazen öğrenci durumuna ve isteğine bağlı kurs daha uzun da sürebilir.

Piyano Dersleri Nasıl İşlenir?

İzmir şubemizde de tüm şubelerimizde olduğu gibi kurs başvuruları öncesi bir deneme dersi gerçekleştirilir. Bu ücretsiz tanıma dersinde enstrümana olan ilginiz, seviyeniz ve istekleriniz belirlenir. Buna göre mutlak olarak birebir özel ders mantığıyla doğru ders programı hazırlanır. Tüm eğitimlerimizde birebir veya online bireysel derslerde kademeli bir ilerleyiş gerçekleştirilir.

Piyano kursu Karşıyaka eğitimlerinde tek kişilik sınıflarda sizin için en uygun gün ve saatlerde haftalık dersler yapılır. Dersler planlanırken teorik olarak ve pratik olarak eğitim bölümleri birbirinden ayrılır. Teoride öncelikle temel müzik bilgileri, Fa anahtarı ve Sol anahtarının kullanımı ve nota eğitimi tamamlanır. Bir yandan teorik eğitim devam eden pratik eğitimde ise

  • En temel piyano tekniklerinin öğrenilmesi
  • Öğrenilen derslerin etütler ile pekiştirilmesi
  • Gam, arpej ve farklı müzik akorlarının öğrenilmesi
  • Klasik müzikten popüler müziğe farklı repertuarların çalışılması yer alır.

İzmir Piyano Kursu Fiyatları Nasıl Değişkenlik Gösterir?

Kurslarda her zaman öğrencinin taleplerine ve takvimine uygun bir program hazırlanır. Genellikle de kurs süreleri birbirine yakın şekilde tamamlanır. Kurslarda merkezimizin tüm sosyal imkanları, eğitim enstrümanları ve salonları kullanılır. Ayrıca bireysel enstrümanınız için şubelerimizde enstrüman satışları gerçekleştirilir. Temel olarak da İzmir piyano kursu fiyat ayrıntısı için fiyat/performans mantığı üzerinde durulur. Yani en ekonomik rakamlar ile en üst performansta başarılı bir eğitimi tamamlamanız amaçlanır.

Ücretsiz Deneme Dersi Kayıt Formu