Skip to content

Kadıköy Bağlama Kursu

Kadıköy Bağlama Kursu İle Saza Gelin, Söze Gelin!

Ülkemiz müzik kültürünün temel çalgısı olan bağlama, türkülerimizin kaynağını oluşturan ve dünyanın en fazla bilinen sazlarından birisidir. Karacaoğlan’dan Aşık Veysel’e Anadolu’da çağlar boyunca yaşamış onlarca büyük ozanın sazı bağlamadır ve sözü bu sazdan gelmedir. Bu nedenle Kadıköy bağlama kursu ve tüm bağlama kurslarımız Galata Sanat Merkezi’nin en önemli enstrüman kursları arasında yer alır.

Kısa sap, uzun sap, meydan veya cura gibi birçok farklı çeşidi ile bağlama her çeşidinde ayrı bir renk ve ayrı bir keyif verir. Bu nedenle ister kendi sazınız isterseniz mağazalarımızdan alabileceğiniz farklı bağlamalar ile bu profesyonel kurslara katılabilirsiniz. Sizin için sunduğumuz bu içerik sayesinde de Kadıköy bağlama kursu açısından istediğiniz tüm bilgilere ulaşabilirsiniz.

Kadıköy Bağlama Kursu Hakkında Sıklıkla Sorulan Soruların Cevabını Sizlere Sunuyoruz!

1- Kimler Bağlama Çalabilir?

Bağlama ya da halk dilindeki adıyla saz, Türk Halk Müziği’nin temelini sağlar. Ta ki Asya’dan Anadolu’ya gelişi dahi kopuzla ve curayla bu topraklara ulaşmış bağlama, bugün divan sazı, meydan sazı ve elektrosaz gibi birçok farklı çeşide ayrılmaktadır. Bu bağlamda da Türk müziğini ilgiyle takip eden ve kendi eliyle bu müziği yapmak isteyen herkes bağlama çalabilir.

Temel olarak da bağlama bu ülkenin her insanı için ayrı bir yere sahip olurken, isteyen herkes başarılı bir eğitim ile bağlama sanatçısı olabilir. Tamamen içten gelen duygularla kulak ve eğitimin birleşmesi ile çalınan bu enstrüman açısından kendinizi test etmek istediğinizde de Kadıköy bağlama kursu ücretsiz deneme derslerine katılabilirsiniz.

2- Bağlama Çalmak İçin Özel Bir Yaş Aralığı Var Mıdır?

Bir insanın bağlama çalmada başarı elde edebilmesi için belirli bir yaşa kadar beklemesi ve sonra başlaması gerekliliği bulunmaz. Eli mızrap tutacak ve bağlamanın perdelerine basacak yaşa ulaşmış herkes çocukluktan yetişkinliğe kadar Kadıköy bağlama kursu eğitimlerine katılabilir. Birçok kişinin kendi imkanlarıyla dahi öğrenmeyi başardığı bu sazı siz notasıyla, usulüyle ve tekniği ile profesyonel bir kursta öğrenmeyi de seçebilirsiniz.

3- Bağlama Çalmak Çok Zor Mudur?

Bağlama çeşidine göre sap uzunluğu, gövde boyutları ve perde sayısı değişen bir yapıya sahiptir. Bu açıdan yaşınıza, dinlediğiniz müziğin türüne ve çalmak istediğiniz bağlamanın türüne göre de her çeşitte çalma açısından hem kolaylık hem de zorluk ile karşılaşabilirsiniz. Ancak temel olarak mızrap kullanmayı, bağlamanın tellerini, perdelerin yerini ve notaları iyi bir şekilde öğrendiğinizde bağlama çalmak aslında hiç zor değildir.

Bağlama kendi ezgisiyle insana sesi sayesinde huzur veren bir enstrüman olarak Türk müziğinde yer etmiştir. Kulak ve el koordinasyonu oturttuğunuz sürece aldığınız Kadıköy bağlama kursu sayesinde çok uzun sürmeden sizde bağlama çalmayı öğrenebilirsiniz. Çünkü Galata Sanat Merkezi eğitmenleri enstrüman açısından size en iyi disiplin ile eğitim verecektir.

4- Ne Kadar Zamanda Bağlama Çalabilirim?

Bağlama çalmayı öğrenmeniz için geçecek süre tamamen sizin çalışma temponuza, hevesinize ve isteğinize bağlıdır. Çünkü her öğrenci için standart eğitim metodu uygulansa da Kadıköy bağlama kursu sizin istenilen tüm aşamaları tamamlamanız sonucunda biter. İşte bu süreç her öğrenci için değişen bir yapıya sahip olabilir.

Kadıköy bağlama kursu eğitmenleri sizin için düzenli bir ders programı ve etüt programı hazırlar. Siz bu programa düzenli şekilde uyuduğunuzda da geçtiğiniz her aşamadan sonra süreyi daha kısa veya daha uzun bir hale getirebilirsiniz. Önemli olan eğitmenlerin sizden asla kesmediği desteği ve sizin ne kadar emek vererek bu işi hızlandırabildiğinizdir.

5- Kadıköy Bağlama Kursu Dersleri Nasıl İşlenir?

Galata Sanat Merkezi’nde Kadıköy bağlama kursu dersleri mutlak olarak birebir işlenir. Yani her öğrenci için bir eğitmen yüz yüze ders sürdürürken, bazı noktalarda ihtiyaç gereği online dersler de yapılabilir. Ders programları kayıt anından itibaren sizin için uygun gün ve saatler ile belirlenirken, sonrasında ders sayıları sizin çalışma temponuza ve öğrenme hızınıza bağlı olarak değişir.

Eğitim sürecinde belirlenen gün ve saatlerde derse katılmak için kendi sazınız veya size sunulan eğitim enstrümanlarıyla merkezimizde bulunabilirsiniz. Ders dışı saatlerde de merkezimizde bulunan enstrümanlar sayesinde etüt ve çalışmalarınıza yine eğitmenler, sanatçılar ve kursiyer diğer arkadaşlar ile devam edebilirsiniz.

Ayrıca merkezimizde her zaman öğrencilerimiz için ücretsiz şekilde sorulan solfej derslerine katılabilir, sosyal bir sanat ortamında müzik sohbetleri yapabilir, eğitimleriniz sonucunda kurulacak olan orkestramıza katılmayı tercih edebilirsiniz.

6- Kadıköy Bağlama Kursu Ücretleri Ne Kadardır?

Bağlama müzik ile uğraşmak isteyen herkesin öğrenmeyi isteyeceği ve keyifle çalacağı enstrümanlardan birisidir. Bu konuda Kadıköy bağlama kursu açısından da eğitmenlerimiz alanında kendini ispatlamış ve profesyonel bir yapıya kavuşmuş isimlerdir. Bu profesyonel isimler ve donanımlı kurs merkezimiz ile birlikte fiyat performans açısından sizden talep edilen ücret size sunulan sanat imkanları açısından çok cüzi bir yerde bulunmaktadır.

Galata Sanat Merkezi size sadece ders alacağınız bir ortamdan çok içten ve nitelikli bir sanat ortamı sunmaktadır. Yani ders dışında etüt çalışmaları için veya sadece sohbet etmek için bulunduğunuz merkezimizde tüm donanımlardan ve imkanlardan yararlanarak, farklı insanlarla tanışabilir ve sanat için yeni yolculuklara başlayabilirsiniz.

7- Kadıköy Bağlama Kursuna Başvurmak İçin Neler Talep Edilmektedir?

Galata Sanat Merkezi, Kadıköy bağlama kursu veya diğer müzik kurslarına katılmak için öncelikle sizden istekli olmanızı ve bu sanat alanında kendinize inanmanızı istemektedir.

Bu kapsamda da ilk aşamada bağlama kursu için ücretsiz deneme derslerine katılabilirsiniz. Sonrasında karar verdiğiniz an itibarıyla bir başvuru formu doldurarak, kimlik belgeniz ile kurs başvurusunu tamamlayabilirsiniz.

8- Neden Galata Sanat Merkezi?

Galata Sanat Merkezi müzik, dans, tiyatro, resim, yazarlık ve fotoğrafçılık gibi birçok farklı alanda değişen kurslar ile sizlere sanat eğitimi ve sanatı yaşama fırsatı vermek için kurulmuştur. Bu amacı sürekli ve değişmez bir hale getirmek açısından da uzun yıllardır yöneticisinden tasarımına ve eğitmenlerden donanıma kadar her noktayı geliştirmeye devam etmiştir.

Kadıköy bağlama kursu gibi örnekler ile birçok farklı sanat dalında çok genç ve aynı zamanda da hevesli bir kadro uzman kişiler ile bir araya getirilerek, güçlü bir ekip sağlanmıştır. Bu ekip sayesinde merkezimizde kurslara katılan öğrencilerimiz başarılı oldukları süreçten sonra bünyemizde bulunan tiyatro, orkestra veya dans ekiplerine katılma hakkına da sahiptir. Güçlü bir sanat topluluğu oluşturmamız sayesinde de bu topluluk hem yerel hem de ulusal çapta birçok önemli etkinliğe imza atmayı sürdürmektedir.

Galata Sanat Merkezi bugün Dostluk Ortağım Projesi sayesinde birçok farklı şehirde sosyal sorumluluk projelerine de devam etmektedir. Bu projeler bağlamında hatıra ormanları ve kardeş okullar gibi birçok örnek bulunmak ile birlikte kurslarımıza katılan siz değerli öğrencilerimiz bizimle beraber bu yolda yürümeyi de tercih edebilirler.

Ücretsiz Deneme Dersi Kayıt Formu