Skip to content

Kadıköy Çello Kursu

Kadıköy Çello Kursu İle Sakinliği Yakalayın!

Müzikte sakinliğin ve huzurun tonunu benzersiz bir şekilde yakalamak için seçilen enstrümanlararasında yer alan çello, 16 yüzyıl Fransa’sından günümüze uzanan bir yolculuğa sahiptir. Çello, her insan için bambaşka bir ton oluşturan ve huzur veren sesiyle insan sesine çok yakın bir ton sağlarken, Latin dilindeki violoncello kelimesinden Türkçemize geçmiştir. Ülkemizde viyolonsel veya çello gibiisimler ile bilinen bu çalgı, 5 tel ile tasarlanmış olmakla birlikte arşe adı verilen bir yayla çalınır ve perdesiz bir sazdır. Çello, keman ile kontrbas arasında bir yere sahip olmakla birlikte klasik müzikte bilinen en önemli çalgılar arasında yer alır. Rönesans döneminde çok farklı gelişimler ve değişimler geçirdikten sonra günümüze kadar uzanan bu çalgı, Vivaldi ya da Amanti gibi tanınmış besteciler tarafından önemli eserler için kullanılmıştır. Bugün Galata Sanat Merkezi sayesinde Kadıköy çello kursu ile birlikte sizdebu eşsiz çalgıyı keşfedebilir ve müziğin sakinliğini çello çalma vasıtasıyla sizde yakalayabilirsiniz. Bu noktada da iyi bir karar verebilmeniz ve doğru enstrüman seçimi yapabilmeniz için hazırladığımız bu içeriği inceleyebilirsiniz.

Kadıköy Çello Kursu Konusunda Aklınıza Takılan Tüm Soruları Cevaplıyoruz!

1- Çello Kimler Tarafından Çalınabilir?

Klasik bir fiziki duruş ile iki bacak arasında sıkıştırılmış şekilde çalınması gereken çello, vücudun dik bir postüre sahip olmasını gerektirir. Çalma sırasında arşe kullanılırken, başparmak hariç tüm parmakların aktif bir yapısı bulunur. Fiziksel yeterliliğinde hiçbir sorun bulunmayan 7’den 70’e herkes bu sakinliği yakalayan enstrümanı çalma tercihinde bulunabilir.

2- Çello Çalmak İçin En Doğru Yaş Nedir?

Kadıköy çello kursu programlarına katılmak istediğinizde, ideal bir yaş belirtme gerekliliği bulunmamakla birlikte kendinizi hazır hissettiğinizde her yaşta bu kurslara katılabilirsiniz. Dünyanın en fazla bilinen ve kullanılan yaylı çalgıları arasında bulunan çello için yayı ideal şekilde çekebilecek kol uzunluğuna ve yeterli fiziksel olgunluğa erişmiş olmak önemlidir. Bu açıdan çocuklar tarafından da çello kurslarına katılma şansı sunulması için deneme derslerinde fiziksel inceleme uzman eğitimlerimiz tarafından sağlanmaktadır. Gerekli vücut yapısını sağlamış küçük yaşlardaki çocuklarımız kendi yaşlarına uygun boyuttaki çello enstrümanı ile kurslara katılma şansına sahiptir. Çünkü viyolonsel akla çok büyük bir müzik aletiolarak gelse de değişen boyutları bulunmak ile birlikte her kursiyer kendisi için doğru çello boyutuyla eğitimlere başlayabilir. Bu açıdan eğitimlerde kullanacağınız çello için kursumuzun sunduğu imkanlar dışında kendi enstrümanınıza sahip olmak istediğinizde de yine mağazalarımızı inceleyerek doğru ürünlere ulaşabilirsiniz.

3- Çello Çalmak Zor Mu?

Bedenin dik bir şekilde durması ihtiyacı ve parmakların pratiğe alışması ile birlikte çello yoğun egzersizlerin uygulanmasıyla her sanatçının kendi çabasıyla çalmayı öğrenebileceği bir çalgıdır. Eğer eğitimler sırasında eğitmenler tarafından verilen direktiflere uyarak sabırlı ve istekli davranırsanız, hiç deneyiminiz olmadan Kadıköy çello kursuna katıldığınızda dahi çabalarınız sayesinde başarılı olabilirsiniz.

4- Çello Çalmayı Ne Kadar Sürede Öğrenebilirim?

Her enstrümanı çalmayı öğrenebilmeniz için bu enstrümanın pratiklerini düzenli bir şekilde yapmanız, dersleri ilgi ile takip ederek istikrarlı olmanız gerekir. Bu anlamda çello çalmayı öğrenmeniz için de eğitmenlerin sunduğu yöntemlere dikkat ederek, duruş ve yay egzersizlerini, ardından giriş melodilerini düzenli bir şekilde çalışmalı ve süreci doğru bir şekilde takip etmelisiniz. Bu sayede ilerleyen dönemlerde ki egzersizler ve disiplinli çalışmalar ile takriben 6 aylık bir süre sonunda çello üzerinde birçok farklı parça çalma imkanı elde edebilirsiniz. Kadıköy çello kursu bünyesinde Galata Sanat Merkezi eğitmenleri size her zaman en doğru yolu göstermek için emek vermektedir.

5- Kadıköy Çello Kursu Ders İşleme Sistemi Nasıldır?

Galata Sanat Merkezi Kadıköy şubesi çello kurslarımızda derslerimiz öncelikle yüz yüze ve gereken noktada da online olarak işlenir. Mutlak bir şekilde birebir eğitime önem veren eğitmenlerimiz, her öğrenci ile özel ders şeklinde çalışmalara devam ederken, ilk kayıt sırasında sizin için uygun gün ve saatler belirlendikten sonra bir ders programı oluşturulur. Ders programının düzenli bir şekilde takip edilmesi ile birlikte özellikle merkezimizde aldığınız kurslarda ders saatleri dışında da merkezimizin imkanlarından yararlanarak etüt yapabilir ve çalışma imkanlarını kullanabilirsiniz. Ayrıca merkezimizde ücretsiz bir şekilde sunulan grup solfej derslerine katılabilir, bizimle birlikte orkestramızda yer almayı tercih edebilir, Dostluk Ortağım Projesi gibi önemli çalışmalarımızda bizimle bir arada olmayı tercih edebilirsiniz. En doğru ders programı ve çalışma sistemi için web sayfamız veya iletişim numaralarımız üzerinden merkezlerimizden randevu talep edebilirsiniz.

6- Kadıköy Çello Kursu Ücretleri Ne Kadardır?

Her zaman donanımlı ve uzman eğitmenler eşliğinde oluşturduğunuz kurslarda olduğu gibi Kadıköy çello kursu açısından da uygun fiyat politikasıyla öncelikle sizi düşünmeye devam ediyoruz. Pratik bir ulaşıma sahip olan Kadıköy şubemizde eğitim kalitesinin en üst düzeyde olması ile birlikte aldığınız kurslarda ek olarak ücretsiz grup solfej dersleri, orkestra çalışmaları gibi birçok imkan ile birlikte de kurs fiyatlarımız çok ideal rakamlar oluşturmaktadır. Merkezimizde her zaman etüt çalışmalarınızı sürdürebilir, sosyal zamanlarda müzik sohbetleri, sanat sohbetleri, etkinlikler ya da sadece sanat için her zaman bizimle beraber olabilirsiniz.

7- Kadıköy Çello Kursuna Başvurmak İçin Neler Gerekir?

Kadıköy çello kursu başvuruları gerçekleştirmeniz için öncelikle müziğin sakinliğine ve çellonun estetiğine kapılmış bir şekilde kendinizi istekli hissetmeniz gerekir. Bu durumda ücretsiz deneme derslerine katılarak, kendinizden emin olduktan sonra başvuru formu doldurabilir ve ardından sadece kimlik belgeniz ile başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Kurs merkezimizde bulunan çello enstrümanlarını ders ve ders dışı çalışma egzersizleri için kullanabilir, kendinize ait bir enstrüman sahibi olmak istediğinizde de merkezimizde sunulan ürünlerimiz arasından seçiminizi yapabilirsiniz.

8- Neden Galata Sanat Merkezi?

Galata Sanat Merkezi konum itibarı ile her zaman İstanbul’un en ideal ve ulaşımı en kolay noktalarında yer alır. Bu ideal konum ile birlikte merkezimiz sizlere en iyi eğitmenler, doğru bir sanat merkezi tasarımı ve en üst düzey imkanlar ile hizmet vermektedir. Çok geniş bir kadronun yer aldığı merkezimizde 7’den 70’e tüm kursiyerlerimiz için ticaretin dışında sanatı ve dostluğu düşünerek, gelecek vadeyi hedefleyen bir düstur ile hareket edilmektedir. Kadıköy çello kursu dışında tüm yeteneklerinizi ve isteklerinizi de göz önünde bulundurarak diğer kurslarımızı da incelemeyi unutmayın!

Ücretsiz Deneme Dersi Kayıt Formu