Skip to content

Kadıköy Darbuka Kursu

Her Zaman Eğlenceli Kadıköy Darbuka Kursu

Müziğin eğlence ve ritim ile buluştuğu her anda temel çalgı olarak kabul edilebilecek darbuka, sizi gelişime ve eğlenceye sevk eden Kadıköy darbuka kursunda bambaşka bir yapıya kavuşuyor. Hem doyasıya eğleneceğiniz hem de gerçekten tarihi bir enstrüman çalmayı öğreneceğiniz bu ritim kursunda yer almayı seçebilirsiniz.  Darbuka, Ortadoğu’dan ülkemize ulaşmış ve bir diğer ismi dümbelek olarak da bilinen önemli bir enstrüman olmasıyla Türk Halk Müziği, Türk Sanat Müziği, fantezi müzik ve pop müzik gibi her müzik çeşidinde yakışan bir yere sahiptir. Ritim ve kulak geliştirici bir yapısı bulunan ve çok pratik bir yere sahip olan darbuka, bir kasnak ortasında gerilmiş deri ya da sentetik malzeme üzerinde vurma suretiyle çalınan bir yapı sunmaktadır. Öncelikle süsleme sonrasında doğaçlama ile birlikte ritim sesleri çıkarmak vasıtası ile birçok müzik eserine eşlik eden darbuka, bir vurmalı çalgı eğitimi için Kadıköy darbuka kursu bünyesinde yerini almaktadır.

Kadıköy Darbuka Kursu Hakkında Merak Ettiğiniz Soruların Cevabını Sunuyoruz!

 

1- Darbukayı Kimler Çalabilir?

Kadıköy darbuka kursu programlarımıza bugün kadın veya erkek herkes isteği bağlamında katılma hakkına sahiptir. Sağlam bir el ve sağlam parmaklara sahip olduğunuz sürece gerekli fiziksel yeterliliği sağladığınız için darbuka çalma şansına sahip olabilirsiniz. Fiziksel yeterlilik dışında darbuka çalmak için başka hiçbir koşul, bir sınav gereksinimi veya yetenek ihtiyacı bulunmamaktadır. Üstelik eğlenmek ve doyasıya müziğin ritmini yaşamak için de iyi bir metot eğitimi aldığınızda, darbukayı çok keyifli bir şekilde çalabilirsiniz.

2- En Uygun Hangi Yaşta Darbuka Çalmaya Başlanabilir?

Darbuka çalmaya başlamak için herhangi bir alt veya üst yaş koşulu bulunmamaktadır. Kişi çocukluk yaşında, yetişkinlikte, öğrenciyken, memurken veya emekli olduktan sonra darbuka eğitimine katılmayı tercih edebilir. Her zaman neşeli ve her zaman kıymetli bir çalgı olması ile birlikte Kadıköy darbuka kursu dahilinde de bu enstrümanı çalmak için herkes öncelikle deneme derslerine katılarak parmak hareketlerinin uygunluğunu test edebilir. Sonrasında kendinden emin olan herkes başvuru formu ile bu kursa katılmayı tercih edebilir.

3- Darbuka Çalmak Çok Mu Zordur?

Darbuka ritim duygusunu oturttuğunuz andan itibaren kolaylıkla çalmayı öğrenebileceğiniz bir çalgıdır. Ayrıca müzik kulağına sahip her insanın bu ritmi kolaylıkla oturtabileceği düşünüldüğünde de eğitim ile birlikte nota ve teknikler geliştirildiğinde, artık darbuka çalmaya kolaylıkla başlayabilirsiniz. Darbuka çalarken en önemlisi kulak, ritim ve teknik bilgisini geliştirmek için sabırlı olmanız ve disiplinli bir şekilde çalışmaya devam etmenizdir. Çünkü bu sayede enstrümana alıştıktan sonra artık her şey daha keyifli gelecektir.

4- Ne Kadar Zamanda Darbuka Uzmanı Olabilirim?

Bir enstrümanda uzmanlığa ulaşmak; kişinin isteğine, disiplinine ve bu enstrümana gösterdiği ilgiye bağlıdır. Kadıköy darbuka kurslarında da her öğrenci daha hızlı veya daha yavaş bir sürede istediği uzmanlığı elde edebilir. Hevesli ve gerçekten bu eğitimden zevk alan bir kişi, ritim ve kulak duygularını geliştirdiğinde, daha önce hiç müzik eğitimi almamış olsa dahi 3 ile 6 ay arasında temel darbuka eğitimini tamamlayabilir. Sonrasında uzman eğitmenlerimizin desteğiyle hem kurs saatlerinde hem de etüt saatlerinde verimli çalışmaya devam ederek, bir darbuka uzmanı olmaya her zaman aday olabilirsiniz.

5- Kadıköy Darbuka Kursu Nasıl İşlenmektedir?

Darbuka diğer tüm sazlar dışında vurmalı yapısıyla çok iyi bir ritim duygusuna sahip olan kişilerin uzmanlaştığı bir çalgıdır. Bu bağlamda da Galata Sanat Merkezi Kadıköy şubemizde darbuka kursu için bulunan eğitmenlerimiz bu kriterleri, çok uzun yıllar öncesinde yerine getirmiş önemli sanatçılardır. Bu önemli sanatçılar deneme derslerinde sizinle görüşme gerçekleştirdikten sonra kursa katılmak istediğinizde, ilerleyen süreçte de size birebir özel ders yöntemi ile eğitim verecektir. Kadıköy darbuka kursu eğitimlerine katılmak istediğinizde, deneme ve sonrasında başvuru ile birlikte artık sizin için bir eğitim programı belirlenir. Bu eğitim programı açısından öncelikle uygun olduğunuz gün ve saatler belirlenir. Hazırlanan ders programına uygun bir şekilde dersleri düzenli şekilde takip edip, eğitmenler tarafından sunulan pratikleri disiplinli bir şekilde çalışmaya devam ettiğiniz sürece istediğiniz süreçte darbuka eğitiminde başarıya ulaşabilirsiniz.

6- Kadıköy Darbuka Kursu Ücretleri Ne Kadar?

Galata Sanat Merkezi sanat kurslarında size her zaman kaliteli eğitimi uzman eğitmenler ile uygun fiyata sunmayı amaçlamaktadır. Kadıköy darbuka kursu için ödeyeceğiniz ücretlerde de kolaylıkla ulaşabileceğiniz Kadıköy şubemizin imkanlarıyla iyi bir eğitmen eşliğinde birebir eğitim fırsatını elde edebilirsiniz. Bu ideal koşullar karşısında ödediğiniz her kuruş hakkını yerine getirecek şekilde size darbuka kursu için en özel imkanları sunacaktır.
Kadıköy darbuka kursu için ödenen ücretler bağlamında sadece kurs merkezimizde dersler için değil dersler sonrasında etüt çalışmaları için, sosyalleşmek, müzik sohbetleri ve ücretsiz grup solfej eğitimleri gibi imkanlar için şubemizden yararlanabilirsiniz. Size her zaman kapılarını açık tutan Galata Sanat Merkezi Kadıköy şubesi, müzik sohbetleri, sanat etkinlikleri, doğaya ve çevreye saygılı Dostluk Ortağımız Projesi gibi birçok farklı imkanda sizi yanında görmekten her zaman mutlu olacaktır.

7- Kadıköy Darbuka Kursu Başvurusu İçin Neler Gerekmektedir?

Resmi anlamda Kadıköy darbuka kursu başvurusu gerçekleştirmeniz için sadece kimlik belgesi ve başvuru formu yeterli olmaktadır. Bunun dışında elbette ki bu kursun başvurusunu yapabilmeniz için sadece darbuka gibi keyifli ve özel bir çalgıya ilginiz olması ve bu eğitime isteğiniz olması gerekir. Eğitimlerimizde kendi enstrümanınızı kullanabilir, merkezimizde sunulan eğitim enstrümanlarından yararlanabilir, etütler için merkezimizi kullanabilir ve istediğiniz zaman mağazalarımızdan kendi enstrümanınızı satın almayı seçebilirsiniz.

8- Galata Sanat Merkezi Size Neler Sağlıyor?

Bir darbuka kursu için Galata Sanat Merkezini tercih ettiğinizde, sizin için sunduğumuz tüm imkanları gözden geçirerek, kurumumuzun yönetimi, eğitim kadrosu, imkanları ve konumuyla çok ideal bir noktada bulunduğunu görebilirsiniz. Darbuka kursu gibi keyifli bir sanat eğitiminde genç ve dinamik bir kadronun size sunduğu ticaretin ötesinde sanatsal ve dostane imkanlar ile doğru yerde olduğunuzu da her zaman hissedeceksiniz. Sadece darbuka kursu değil tüm sanat ve müzik eğitimlerimize de göz atmayı sakın unutmayın!

Ücretsiz Deneme Dersi Kayıt Formu