Skip to content

Kadıköy Erbane Kursu

Kadıköy Erbane Kursu İle Bir Doğu Melodisi

Erbane, Doğu müziğinde sıklıkla kullanılan vurmalı çalgıların en önemli çeşitlerinden biri olarak Anadolu kültüründe de özellikle yine Doğu bölgesinde ve Türk halk müziğinde sıklıkla kullanılır olmuştur. Tarihi çok eski zamanlara dayanan bu çalgı, Türkiye’de def gibi değişen isimlere de sahip olurken, kurs açısından da her zaman ilgi gören bir yere sahip olmuştur.
Çalması hem keyifli hem dinlendiren hem de ritim açısından çok önemli bir katkı sunan erbane, bugün Kadıköy erbane kursu sayesinde de Galata Sanat Merkezi tarafından sizlere sunulmaktadır. Bu kurslar açısından yaşınıza ve aradığınız ritimlere bağlı olarak istediğiniz enstrümanları da mağazalarımızda bulma şansına sahipsiniz. Katılmak istediğiniz Kadıköy erbane kursu açısından da bu içerik sayesinde aradığınız tüm bilgileri kolayca bulabilirsiniz.

Kadıköy Erbane Kursu Açısından Tüm Merak Edilen Soruların Cevabını Sunuyoruz!

 

1- Erbane Kimler Tarafından Çalınabilir?

Erbane, bu enstrümanı kendisine yakın hisseden ve ritim çalgılarından hoşlanan herkes için uygun bir enstrümandır. İyi bir eğitim alınması ile birlikte bu enstrümanı çok usta bir şekilde çalma şansı elde etmeniz mümkündür. Bu açıdan da kendinize uygun görüp görmediğinizi belirleyebilmek için sizlere sunduğumuz ücretsiz deneme derslerine katılmayı seçebilirsiniz.

2- Erbane Çalmanın Doğru Yaşı Nedir?

Ritim çalgılarında en önemli nokta, el ve parmak fiziksel yeterliliklerinin tamamlanması ile birlikte kulak gelişimini sağlayabilmektir. Bu nedenle Kadıköy erbane kursu bu gelişimleri tamamlamış 7 yaşından 70 yaşına herkes için uygun bir yere sahiptir. Erbane için bir yaş sınırı belirlemek doğru olmamakla birlikte aslında isteğiniz ve bu konudaki disiplininiz sayesinde istediğiniz her yaşta kurslara katılmayı seçebilirsiniz.

3- Erbane Çalmak Çok Zor Mudur?

Ritim çalgılarında en önemli nokta ritmi tutturacak bir şekilde disiplinli çalışmayı başarmak, kulağınızı kullanmak ve bu noktaları bir alışkanlık haline getirmektir. Bu durumda da erbane çalmak çok zordur veya kolaydır gibi bir ayrıntıdan bahsetmek mümkün olmayacaktır. Yani siz pratiklerinizi düzenli bir şekilde sürdürüp, eğitmenler ile birebir çalışmalara önem verdiğiniz sürece gerçekten kolaylıkla erbane çalma keyfine ulaşabilirsiniz.

4- Ne Kadar Sürede Erbane Çalmada Uzman Olabilirim?

Her öğrenci bir enstrüman çalarken ne kadar uzmanlaşmak istediğini belirleyerek bu hedef
doğrultusunda da gereken emeği verdiğinde istediği sürede uzmanlığa ulaşabilir. Ritim ve kulak ile doğrudan bağlantılı olan erbane gibi bir enstrümanda da gerçekten sabırlı olduğunuzda ve çalışmalarınızı düzenli şekilde yürüttüğünüzde bu hedefe güçlü bir şekilde ulaşabilirsiniz.

5- Kadıköy Erbane Kursu Nasıl İşlenmektedir?

Galata Sanat Merkezi kurs çalışmalarında her zaman öğrenci odaklı bir yaklaşım sergiler. Öncelikli olarak derslerimizin yüz yüze işlenmesi üzerinde durulurken, gereken koşullarda online eğitimler de sürdürülür. Eğitimler her zaman uzman bir eğitmen alanında profesyonel bir yapı elde etmiş şekilde seçilmiştir. Bu uzman eğitmen ücretsiz deneme dersi sonrasında sizinle yaptığı görüşmede kursa katılmayı kabul ettiğinizde sizin için en uygun gün ve saatler ile bir ders programı sağlar. Kadıköy erbane kursu bünyesinde sizin için oluşturulan ders programında yüz yüze dersler, online dersler ve etütler belirli tarihlerde saati saatine yerine getirilerek çalışmalara devam edilir. Merkezimizde katıldığınız kurslarda ders saatleri dışında etütler için size sunduğumuz enstrümanları kullanabilirsiniz. Yine ücretsiz solfej ve teori derslerine katılarak, kendinize daha fazla katkı sunabilirsiniz. Özel dersler birebir olarak yapılırken, eğitmenler öğrenme isteğinize ve çalışma disiplininize göre en doğru ders sayısı ile programa devam eder. Bu sayede istediğiniz uzmanlığa ulaşana ve kulağınızı en üst seviyede geliştirene kadar çalışmalar sürdürülür. Kurslarımızda tamamlanan eğitimler sonrasında da merkezimiz bünyesinde oluşturulan orkestra, dans grubu ve tiyatro ekibi gibi oluşumlara katılmak isteyebilirsiniz.

6- Kadıköy Erbane Kurs Ücretleri Nasıl Belirlenir?

Galata Sanat Merkezi kurs ücretleri belirleme noktasında size en iyi eğitmenleri en donanımlı eğitim koşullarında sağlarken, fiyatlandırmada da en uygun rakamlar ile size büyük bir avantaj sunmayı hedefler. Bu açıdan fiyat belirlemelerinde katıldığınız kurslarda genellikle ders sayısına bağlı olarak net rakamlar tespit edilmektedir. Eğitmenlerimiz sizin için oluşturulan ortamda birebir özel dersler, sunulan ücretsiz solfej dersleri, etüt imkanlarını kullanmanız, kurs merkezimizin sunduğu enstrümanlardan yararlanmanız gibi her noktayı size ilk aşamadan itibaren ifade etmektedir. Bununla birlikte merkezimizin sunduğu birçok farklı avantajlar arasında sosyal ortamlar, müzik sohbet ortamları, etkinlikler gibi ayrıntılar sayesinde de en ideal bütçe ile kendinize doğru bir sanat ortamı edinmeniz mümkün olmaktadır.

7- Kadıköy Erbane Kursu Başvurusu İçin Neler Gerekir?

Galata Sanat Merkezi kurs başvurularında resmi açıdan sadece bir kimlik belgesi talebinde
bulunmaktadır. Bunun dışında kurs başvuruları için sadece sizin bu kursa katılmak istemeniz yeterli görülmektedir. Yani Kadıköy erbane kursu açısından da bu enstrümanda başarılı olmak ve enstrümanı çalmanın keyfini yaşamak istemeniz bizim için yeterli görülmektedir.

8- Neden Galata Sanat Merkezi?

Sanat icra edilen bir ortam her zaman huzurlu keyifli ve her adımı ile katkı sağlayacak bir yere sahip olmalıdır. Galata Sanat Merkezi bu mantık ile kurulmuş yapısıyla günümüze kadar eğitmenleri, dekorasyonu, tasarımı, fiziki imkanları, konumu ve ekonomik ayrıntılarıyla çok büyük başarılar sergilemiştir. Merkezimiz bünyesinde sunulan Kadıköy erbane kursu gibi tüm etkinlikler size bir enstrüman çalma konusunda başarılı bir eğitim vermenin dışında büyük katkılar sağlamayı hedefler. Galata Sanat Merkezi yetiştirdiği her öğrencinin orkestra, dans grubu, tiyatro grubu veya folklor grubu gibi gruplar içerisinde yer alarak bize katılmasını temenni eder. Çünkü bu sayede birlikte elde edeceğimiz başarılar hem sizin hem bizim için çok önemli bir yere sahiptir. Galata Sanat Merkezi bugün şubeleri ve bu şubeler ile birlikte bulunduğu illerde gerçekleştirdiği etkinlikler ve tüm şubelerden katılan üyeler ile sağlanan etkinlikler sayesinde Türkiye çapında programlar hedeflemektedir. Her zaman yenilikler, sanatsal anlamda ve sosyal sorumluluk anlamında Dostluk Ortağım Projesi gibi çalışmalar ile fayda sağlama gayretinde sizi bu özel topluluğun bir parçası olmaya davet etmektedir.

Ücretsiz Deneme Dersi Kayıt Formu