Skip to content

Kadıköy Gitar Kursu

Kadıköy Gitar Kursu İle Gençliğin Keyfini Çıkarın

Gitar, gençlerin en fazla sevdiği ve günlük hayata eğlence katan dünyanın en sık kullanılan
enstrümanları arasında yer alır. Her sanatçının ilk bestelerini yapmak için kullanmayı tercih ettiği, her zaman ve her ortamda yani her müzik türünde uygun bir yapı sağlayan gitar, çoğu zaman ilk çalınan enstrümanlar arasında da yer alır.  Gitar, binlerce yıllık bir tarihi bulunan ve son birkaç asırda gelişimini tamamlayarak günümüzdeki şeklinde ulaşan bir çalgıdır. Bu klasik yapısı ile birlikte Kadıköy gitar kursu şubemizde en önemli kurslar arasında görülmektedir. Fiziksel yapısı ile 6 telden oluşan, perdeli ve el ya da pena ile çalınabilen bu enstrüman, hem keyifli hem pratik hem de gerçekten müziksel anlamda size çok önemli katkı sağlayacak enstrümanlar arasında yer alır. Merkezimiz de de Kadıköy gitar kursu eğitimlerine katılabilmeniz için öncelikle doğru gitar seçimini gerçekleştirmeniz gerekir. Genel olarak merkezimizde verilen kurs klasik gitar üzerinden sunulsa da aslında seçimlerinizde akustik gitar, bas gitar ve elektro gitar gibi diğer üç çeşit enstrümanı da
bulundurabilirsiniz. Doğru müzik türüne bağlı olarak doğru gitar seçimi yapmak, en iyi tercih olmakla birlikte yine eğitmenlerimiz tarafından verilecek bilgileri ve deneme derslerinde sunulan bilgileri inceleyerek en iyi kararları verebilirsiniz.

Kadıköy Gitar Kursu Açısından Aklınızdan Geçen Tüm Soruları Cevaplıyoruz!

 

1- Gitar Kimler Tarafından Çalınabilir?

Bir enstrümanı çalabilmek için öncelikle bu enstrümanın gerektirdiği fiziksel yeterliliklere sahip olmanız gerekir. Gitar çalabilmek için de el ve parmak bölgenizde herhangi bir fiziksel engel bulunmaması ile birlikte gitar çalmayı tercih edebilirsiniz. Her makamda ve müzik türünde uygun bir yapısı bulunan gitar; beste yaparken, eğlenirken, piknik yaparken, evde dinlenirken veya okulda çalmayı seçebileceğiniz bir çalgıdır. Bu nedenle de uygun yaş ve vücut gelişimi koşullarının tamamlanması ile herkes gitar çalmayı seçebilir.

2- Gitar Çalmak İçin Doğru Yaş Nedir?

Gitar el, kol ve parmak gelişimini tamamlamış yaşta bulunan küçük bir çocuktan 70 ve hatta daha üstü yaştaki yetişkinlere kadar herkes için çalınabilecek enstrümanlar arasında yer alır. Her yaşta her dönemde sadece isteğe ve müzik aşkına bağlı olarak gitar çalmayı öğrenmeniz mümkündür. Gitar çalmanın fiziksel yeterlikleri arasında özellikle güçlenmiş parmaklara ihtiyaç bulunmaktadır. Bu açıdan da 5 yaşındaki bir çocuktan 70 yaşındaki bir yetişkine kadar herkes bu yeterliliği elde ettiği için ücretsiz deneme dersleri sonrasında kayıt formunu doldurarak, Kadıköy gitar kursu başvurularını sağlayabilir.

3- Ne Kadar Sürede Gitar Çalabilirim?

Gitar çalmaya başlamak için fiziksel yeterlilikleri tamamladığınızda ve istekli bir konumda
bulunduğunuzda Kadıköy gitar kursu programlarına katılabilirsiniz. Bahsedildiği şekilde pratik ve keyifli bir yapısı bulunan gitar kursunda sabırlı ve devamlı bir yapıyla kısa sürede doğru akorlar ile gitar çalmayı öğrenebilirsiniz. Gitar çok açık ve engin yapılı bir çalgı olduğu için yeterli düzeyde çalmayı öğrendikten sonra eğitmen tarafından sunulan müfredata ve tekniklere devam ettiğiniz sürece gitar çalma konusunda bir uzman dahi olabilirsiniz. İlk noktadan itibaren aklınızdaki her soruyu öğretmenlerinize ücretsiz deneme derslerinde sorarak, bu konuda en net bilgiyi elde edebilirsiniz.

4- Gitar Çalmak Ne Kadar Zordur?

Her enstrümanın öncelikle disiplinli ve istekli bir şekilde ele alınması ardından bu sayede eğitime başlanması gerekir. Elbette ki gitar da bugün en çok tercih edilen dünya çalgılarından biri olsa da belirli zorluklara sahip bir eğitim süreci içerir. Fakat tecrübeli eğitmenlerin katkısı, doğru gitar tutuşu, iyi bir pena kullanımı ya da parmakla gitar çalma tekniklerinin sabırlı bir şekilde öğrenilmesi ile doğru adaptasyon sürecinde kolaylıkla gitar çalmayı öğrenebilirsiniz. Hem sabırlı hem de sizinle iyi bir dostluk kuracak eğitmenlerimiz, bu eğlenceli süreci en iyi şekilde tamamlamanıza yardımcı olacaktır.

5- Kadıköy Gitar Kursu Nasıl İşlenmektedir?

Galata Sanat Merkezi Kadıköy şubemizde gitar kursu çok geniş bir eğitmen kadrosuyla tamamen profesyonel şekilde verilmektedir. Hem sanatsal hem de akademik olarak kendini kanıtlamış eğitmenlerimiz özel bir kadroda bir araya gelirken, iyi bir müfredat ortaya çıkarmış ve bu müfredat ile birebir özel ders sistemini kullanmayı tercih etmiştir. Sanat merkezimizde Kadıköy gitar kursu seçeneğini değerlendirdiğinizde, her zaman öncelikle sizin için uygun gün ve saatler göz önünde bulundurularak iyi bir ders programı sağlanır. Sonrasında bu ders programı düzenli bir şekilde takip edilerek eğitim sürdürülür. Sanat merkezimizde Kadıköy gitar kursu eğitimlerine katıldığınızda size ait gitar ile dersleri
sürdürebileceğiniz gibi eğitim için size sunduğumuz enstrümanlardan da yararlanabilirsiniz. Kurs süresince merkezimizde sunulan ücretsiz grup teori-solfej dersleri imkanlarından yararlanabilir ve farklı gitarlar ile etüt çalışmalarınızı yapabilirsiniz. Temel müzik eğitimleri ve gitar kursunu tamamlayan tüm öğrencilerimiz merkezimizin orkestrasında yerini alabilir. Nota ve kulak eğitimlerini de tamamlayarak bu orkestrada çok keyifli faaliyetlerde bizimle birlikte yol alabilir.

6- Kadıköy Gitar Kursu Ücretleri Nedir?

Galata Sanat Merkezi tüm eğitimlerinde öncelikle sizin için uygun fiyat politikasını göz önünde bulundururken, Kadıköy gitar kursu açısından da en iyi imkanlar ve en uzman eğitmenler ile doğru bir fiyat politikası ortaya koymaktadır. Şubemizin kolay bir konumda bulunması, size sunduğumuz üstün imkanlar ve sosyal ortamın güçlü yapısıyla ödediğiniz ücretin hakkını doğru şekilde alabileceğiniz bir sistem ile sizlere hizmet verilmektedir.

7- Kadıköy Gitar Kursuna Katılmak İçin Neler Gerekir?

Kadıköy gitar kursu programlarına başvuru gerçekleştirmeniz için ilk noktadan itibaren bahsedildiği şekilde istekli ve kendinizden emin bir şekilde sadece deneme derslerine katılabilir ve sonrasında katılıma karar verdiğinizde başvuru formlarını doldurabilirsiniz. Resmi başvuru için sadece kimlik belgenizin yeterli olması ile birlikte ilk aşamada merkezimizde bulunan gitarları kullanabilirsiniz. Sonraki süreçlerde isterseniz mağazalarımız üzerinde satılan çeşitleri ve birçok farklı gitarı satın almayı seçebilirsiniz.

8- Neden Galata Sanat Merkezi?

Galata Sanat Merkezi size çok geniş bir kadro sayesinde merkezi konumda ve üstün imkanlar ile hizmet vermektedir. Bu imkanları değerlendirmeniz ile birlikte sadece kurs koşullarında değil sosyal koşullarda bizimle birlikte yola devam edebilirsiniz. İstediğiniz zamanlarda merkezimizde sanat ve müzik sohbetleri, etütler, orkestra çalışmaları, doğaya katkı sunan Dostluk Ortağım Projesi gibi projelerde bizimle birlikte yer alabilirsiniz. Bambaşka fırsatlar ve keyifli programlar için tüm kurslarımız incelemeyi unutmayın!

Ücretsiz Deneme Dersi Kayıt Formu