Skip to content

Kadıköy Keman Kursu

Klasiklerin İzinde Kadıköy Keman Kursu

Keman, temelde klasik müzik ve aslında Türk müziğinde de hem sanat müziği hem de halk müziğinde en önemli çalgılar arasında yer alır. İnsanı temsil eden, sesi ile insana benzeyen ve insanı en fazla duygulandıran sazlardan biri olması ile bilinen yaylı çalgılar arasında bir efsane olan keman, çok özverili ve istekli bir eğitim ile çalınabilecek bir enstrümandır.
Kadıköy keman kursu size bu keyifli enstrüman ile klasiklerin izinde bir yolculuk yapabilme şansı sunacak. Kimi zaman bir klasik müzik eseri kimi zaman bir fantezi şarkıyı kimi zaman bir Türk sanat müziği icrası kimi zaman da sadece içten bir eser için keman çalmayı öğrenmek isteyebilirsiniz. Bu önemli sazı birçok farklı boyutu ve çeşidi ile mağazalarımızda bulabilir ve size eğitimlerde sunduğumuz enstrümanlardan yararlanabilirsiniz. Kadıköy keman kursu hakkında merak ettiğiniz her sorunun cevabını da bu içerik sayesinde bulabilirsiniz.

Kadıköy Keman Kursu Hakkında En Sık Sorulan Soruların Cevabını Veriyoruz!

 

1- Kimler Keman Çalabilir?

Keman çalmak için eğitimlere katılmak açısından hiçbir zaman bir koşul bulunmamaktadır. Fakat keman, kemane adı verilen bir yay ile çalındığı için bu yayı kullanabilecek ve kemanı vücuduna uygun bir şekilde tutabilecek fiziksel yetkinliğe sahip herkes bu enstrüman üzerinde çalışabilir. Çalışmalar isterseniz sanat isterseniz hobi amacıyla gerçekleştirilebilir. Bazen de müzik okullarına hazırlık açısından da adaylar keman çalmak isteyebilir.

2- Keman Çalmak İçin İdeal Bir Yaş Var Mıdır?

Kadıköy keman kursu başta olmak üzere keman eğitimlerinde genellikle hobi yani bir enstrüman çalmanın keyfini yaşamak amaçlı eğitim alınmaktadır. Bu durumda kursa katılmak için herhangi bir ideal yaşta olma gerekliliği yer almasa da eğer konservatuar ya da müzik okullarına eğitim için keman çalmak istiyorsanız, küçük yaşlarda başlamanız her zaman daha doğru kabul edilir. Keman çalmak için el, kol ve parmaklarda fiziksel yeterlilikler bulunduğu sürece sadece bir tutku amaçlı olarak da istediğiniz yaşta Galata Sanat Merkezi keman kurslarına katılabilirsiniz. Küçük yaşlarda katıldığınızda öğrenme daha kolay olurken, yetişkin yaşlarda da disiplin ve istek ile yine aynı düzeyde keman çalma başarısı elde edilebilir.

3- Keman Çalmak Ne Kadar Zordur?

Keman, çok kısa bir kol ile perdesiz bir çalgı olduğu için iyi bir kulak, çok disiplinli bir çalışma ve özellikle yay çekmede alışkanlık gerektirir. Çünkü bu sazı çalmanın tek yolu kemaneyi iyi bir şekilde kullanmaktır. Bu açıdan keman çalmak kişinin kendi çabasına bağlı olarak kolay veya zor bir yapıya sahip olabilir. Ancak elbette ki birçok farklı enstrümana göre eğitim ve çalmayı başarmak için daha fazla zaman gerekir. Keman çalmayı öğrenmeniz için deneyimli eğitmenler sayesinde Kadıköy keman kursu bünyesinde bu disiplini ve başarıyı elde edebilirsiniz. Çünkü merkezimizde eğitmenlerimiz doğru eğitim planını sağlayarak, birebir dersler, özel dersler, etütler profesyonel bir çalışma ortamı ve sizin için sunulan çalışma enstrümanları sayesinde başarıya giden yolu hazırlamaktadır.

4- Ne Kadar Sürede Keman Çalmaya Başlayabilirim?

Kadıköy keman kursu bünyesinde eğitmenler ücretsiz deneme dersinden itibaren size kurs açısından tecrübelerini aktararak iyi bir bilgilendirme sağlar. Bu bilgilendirme ile birlikte her öğrencinin hedefine, disiplinine ve isteğine bağlı olarak keman çalma süresi değişiklik gösterebilir. Küçük bir oran ile çocukluk yaşında başlayan öğrenciler için çalmayı öğrenmek daha kısa sürede olsa da bazen yetişkinlerde de çok kısa sürede istenilen başarının elde edildiği görülebilmektedir. Keman çalmayı öğrenmek ve hatta artık tam bir sanatçı olarak keman çalmayı icra etmek için gerçekten en önemli ayrıntı disiplinli bir şekilde çalışmaya devam etmenizdir. Genel olarak temel eğitimler 4 ile 6 ay gibi bir sürede tamamlanırken, sonraki süreçte de parça çalışmaları ve kurs ile birlikte katılabileceğiniz ücretsiz teori-solfej derslerinde aldığınız bilgiler, bir uzman olmanız yolunda ilerlemenizde size yardımcı olacaktır.

5- Kadıköy Keman Kursu Dersleri Nasıl İşlenir?

Ücretsiz deneme dersi sonrasında kursa katılmaya karar verdiğinizde, Kadıköy keman kursu dersleri mümkün olduğu sürece birebir gerekli koşullarda da online olarak devam ettirilir. Temel nokta, öğrenci odaklı bir eğitim anlayışı güdülmesi olmakla birlikte eğitimde enstrümanın tutuşu, yay kullanımı, müzik eğitimi, nota bilgisi, perdelerin kullanılması ve alıştırmalar gibi her bölüm ayrı bir süreç olarak birebir işlenir. Eğitmen ile öğrencinin karşılıklı eğitime devam etmesi mantığı ile öğrenciler için her zaman en doğru gün ve saatlerde eksiksiz bir ders programı hazırlanır. Bu ders programı düzenli bir şekilde
yürütülürken, katıldığınız ücretsiz solfej dersleri, etkinlikler, müzik sohbetleri gibi her ayrıntı
başarınıza daha büyük bir katkı sunacaktır.

6- Kadıköy Keman Kursu Ücretleri Ne Kadardır?

Kadıköy keman kursu daima Galata Sanat Merkezi’nin genel kapsamlı fiyatlandırma politikası ile kaliteli eğitim ve donanımlı eğitmenleri ile uygun fiyat üzerinde sunulmaktadır. Fiyatlandırmada genellikle merkezimizin sunduğu imkanlar, pratik ve ulaşılabilir bir konumda olması, ders imkanları, çalışma enstrümanları, sunduğumuz sosyal artılar gibi birçok nokta daha ideal bir hizmet almanızı sağlamaktadır.

7- Kadıköy Keman Kursu Başvuruları İçin Neler Gerekir?

Merkezimizde Kadıköy keman kursu başvurusu gerçekleştirmeniz için öncelikli olarak aranan nokta sadece sizin istekli olmanızdır. Keman çalma konusunda isteği ve tutkusu bulunan her aday merkezimizdeki deneme derslerine, eğitim programlarına ve birebir kurslara katılmayı tercih edebilir. Kadıköy keman kursu etkinliklerine başvuru formu doldurarak sadece kimlik fotokopisi ile katılabilir ve artık merkezimizin bir parçası haline gelebilirsiniz. Kurs süresince merkezimizde sunulan çalışma enstrümanları, sosyal ortamlar, tüm donanımlar, sizin sayenizde kurulan orkestra gibi oluşumlar içerisinde yer alabilirsiniz.

8- Neden Galata Sanat Merkezi?

Galata Sanat Merkezi, sanata bir ev sunabilmek açısından kurulmuş ve bu açıdan da her adımı atmış bir yapıya sahiptir. Örneğin, her şubemiz konumuyla size artı sağlarken, merkezlerimizde tasarım, sunulan donanımlı ekipmanlar ve profesyonel eğitmenlerimiz bu amaca uygun olarak seçilmiştir. Galata Sanat Merkezi her zaman genç, dinamik ve istekli insanları uzmanlar ile bir araya getirerek sanatı güçlü bir şekilde icra etmeye çalışır. Sosyal açıdan da sorumluluklarını bilen Galata Sanat Merkezi, Dostluk Ortağım Projesi gibi bir proje ile doğaya ve geleceğine katkı sunmayı amaçlar. Merkezimizde Kadıköy keman kursu gibi etkinliklere katılan her arkadaşımız, bu projelerde bizimle birlikte yer alabilir. Ayrıca merkezimizde verilen her kurs sonrasında öğrencilerimiz tiyatro ekibimize, orkestramıza veya dans gruplarımıza da katılarak bizimle birlikte yerel ve ulusal etkinliklerde yer almaya devam edebilir.

Ücretsiz Deneme Dersi Kayıt Formu