Skip to content

Kadıköy Piyano Kursu

Kadıköy Piyano Kursu İle Kendini Keşfet

Müziksel anlamda kendinizi keşfedebileceğiniz ve sizi gerçekten en üst noktaya ulaştırabilecek enstrümanlar arasında her zaman piyano önemli bir örnektir. Dünyanın en fazla kullanılan enstrümanlarından biri olan bu vurmalı çalgı, klasik müzikten Türk müziğine her anlamda özel bir yere sahiptir.  Galata Sanat Merkezi bünyesinde de Kadıköy piyano kursu sayesinde bu özel müzik aletine ilgi duyan herkes, aradığı başarıya ulaşabilir. İster kendi enstrümanınız ister merkezimiz imkanlarıyla sunulan enstrümanlar veya mağazamızdan satın alacağınız enstrümanlar ile katılabileceğiniz Kadıköy piyano kursu hakkında tüm aradığınız bilgilere de bu içeriğimiz sayesinde ulaşabilirsiniz.

Hemen Ücretsiz Deneme Dersi Al

Kadıköy Piyano Kursu Hakkında Aradığınız Tüm Soruların Cevaplarını Sizlere Sunuyoruz!

 1- Kimler Piyano Çalabilir?

Piyano, birçok farklı çeşide ayrılan yapısı ile birlikte herkesin kendine uygun bir şekilde seçmesi gereken bir müzik aletidir. Çünkü piyano kendi içerisinde konsol piyano, dijital piyano, kuyruklu piyano ve mekanik piyano gibi birçok çeşide ayrılır. Bu çeşitlerin her birinde piyanonun boyutları, ses tonu ve tuş sayısı gibi özellikler birbirinden ayrılırken, herkes kendisi için uygun olan bu çeşitlerden birini seçerek piyano çalmaya başlayabilir.
Piyano çalma başarısını elde edebilmeniz için en önemli ayrıntı, ilk noktadan itibaren kendinize inanmanız ve bunu gerçekten istemenizdir. Çünkü bu sayede alacağınız ilk ücretsiz deneme dersi sonrasında vereceğiniz karar ile birlikte katıldığınız Kadıköy piyano kursu sayesinde bazen kısa bazen uzun bir süre de bu başarıya ulaşabilirsiniz.

2- Piyano Çalmak İçin En İdeal Yaş Nedir?

Piyano çalmak için hiç kimseye belli bir yaşta olma koşulu öne sürülemez. Çünkü bütün müzik aletlerinde o enstrümanı çalmak ve başarılı olmak için kişinin istekli ve gereken fiziksel yeterliliklere sahip olması önemlidir. Bilindiği üzere piyanoda özellikle çocukluk çağında başlandığında istenilen başarının elde edileceği iddia edilse de ilerleyen yaşlarında eğitimlere başlayarak çok başarılı noktalara ulaşan kişiler görülmektedir. Piyano çalmak için merkezimizde deneme dersine katıldığınızda, eğitmenlerimiz ile karşılıklı bir şekilde kendinizi test etme şansı elde edebilirsiniz. Bu sayede ister 7 yaşında ister 70 yaşında piyano çalmak için ilk adımı atabilir ve sadece bir başvuru formu ile Kadıköy piyano kursu öğrencisi olabilirsiniz.

3- Ne Kadar Sürede Piyano Çalabilirim?

Kadıköy piyano kursu eğitimlerine katıldığınızda öncelikle eğitmenler tarafından oluşturulan kurs programına sabır ve disiplin ile uymanız gerekir. Çünkü piyano gibi çok kapsamlı bir enstrümanda disiplinli çalışma her şeyden daha önemlidir. Eğer ilk alıştırmalardan itibaren devam eden süreçte karşınıza çıkan her aşamayı sabırlı bir şekilde tamamlarsanız, sizin için belirlenen kurs programı süresinde piyano çalmayı başarılı bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

4- Piyano Çalmak Ne Kadar Zordur?

Piyano bugün özellikle müzik okullarında, sanat kurumlarında ve orkestralarda en temel enstrümanlar arasında yer alır. Genellikle tüm müzik eğitimlerinde amatör veya profesyonel olarak piyano temel bir eğitim enstrümanı şeklinde de kullanılır. Bu açıdan da aslında müzik eğitimlerine başlamak isteyen herkes işe piyano çalmak ile de başlayabilir. Galata Sanat Merkezi Kadıköy piyano kursu çerçevesinde de hangi yaşta olursanız olun daha önce hiç
müzik eğitimi almamış olsanız dahi piyano çalışmalarına başlayabilirsiniz. Bu çerçevede istekli ve devamlı bir öğrenci olduğunuzda aslında bu enstrümanı keyifli ve başarılı bir şekilde çalmadın hiç de zor bir süreç olmadığını görebilirsiniz.

5- Kadıköy Piyano Kursu Ders İşleme Sistemi Nasıldır?

Müzik eğitimlerinde oluşturulan program disiplinli bir şekilde takip edildiğinde, istenilen başarı elde edilebilir. Bu nedenle Kadıköy piyano kursu eğitimlerine katılmanız için de öncelikle kendinizi görebilmek açısından ücretsiz deneme derslerine katılım sağlayabilirsiniz. Bu derslerde kendinizden emin olduğunuzda ve istekli davrandığınızda, bir sonraki aşamada bir başvuru formu ile kurs başvurusu gerçekleştirebilirsiniz. Galata Sanat Merkezi piyano kursu açısından her zaman alanında profesyonel ve tanınmış bir hale
gelmiş sanatçılar ile eğitmenlik anlaşması yapar. Bu bağlamda eğitmeniniz sizinle birebir ders yapabilmek için en doğru gün ve saatleri seçerek özel bir ders programı sağlar. Bu program içerisinde birebir dersler, online dersler, etüt saatleri, alıştırmalar ve kontrol dersleri gibi birçok ayrı bölüm yer alacaktır. Her farklı bölüm ile birlikte merkezimizde size sunulan enstrümanları kullanarak hem dersleri hem etüt çalışmalarını sürdürebilirsiniz. Ders saatleri dışında merkezimizde sunulan imkanlar ile etüt yapabilir, alıştırmaları devam ettirebilir, sosyal ortamda arkadaşlıklar edinebilir ve merkezimizin her donanımından yararlanabilirsiniz. Başarılı bir şekilde tamamladığınız kurs süreçleri sonrasında merkezimizde bir sanatçı olarak yer alabilir orkestramız ve sanat ekiplerimize katılabilirsiniz.

6- Kadıköy Piyano Kursu Ücretleri Ne Kadar?

Standart olarak kurslarda ücretlendirme, alınan ders saatine ve sayısına göre yapılmaktadır. Ancak bu pratik standart dışında Galata Sanat Merkezi için önemli olan size en iyi donanımı ve en iyi isimleri sunarak her kursta başarılı olmanızı sağlamaktadır. Bu açıdan fiyat-performans kapsamında en verimli sonuçları sağlayabileceğiniz kurum imkanlarını ortaya koyacak şekilde size profesyonel bir koşul sunmaktadır. Merkezimizde kurslar için her zaman akademik veya sanatta yetkin bir başarı elde etmiş kişiler eğitmen olarak yer alırken, bu imkan ile birlikte kaliteli eğitim için size eksiksiz fiziki imkanlar sunulur. Aldığınız derslerde piyano dersleri dışında sunulan ücretsiz grup solfej dersleri, orkestra çalışmaları,
etkinlikler, sosyal gruplar ve atölyeler gibi birçok fırsat sayesinde sanat ile iç içe olmalı sağlanır.

7- Kadıköy Piyano Kursuna Başvurmak İçin Neler Gerekir?

Temel olarak Kadıköy piyano kursu başvurusu gerçekleştirmeniz için sadece piyano çalmayı öğrenmek ve bu sanatı icra etmek istemeniz gerekir. Çünkü bunun dışında başvurularda sadece bir formu doldurmanız ve kimlik belgeniz ile kayda gelmeniz yeterlidir. İlk noktada ücretsiz deneme dersi ve görüşmeler ile birlikte herkes piyano çalmaya kararlı olduğu sürece bu kurslara katılabilir.

8- Neden Galata Sanat Merkezi?

Bir sanat merkezi bünyesinde insanlara en iyiyi sunacak şekilde en geniş imkanlar ile saygın ve dopdolu bir yapıya sahip olmalıdır. Galata Sanat Merkezi bu koşulları çok uzun yıllar öncesinde yerine getirmiş ve bugün hem donanım açısından hem de kadro açısından çok güçlü bir noktaya ulaşmıştır. Bu sayede Kadıköy piyano kursu gibi her eğitimde kurum imkanlarımız sizlere açık bir şekilde sunulmaktadır. Galata Sanat Merkezi bünyesinde bugün aktif olarak etkinliklerini devam ettiren bir tiyatro grubu, orkestra ve dans grubu gibi ekipler bulunmaktadır. Bu ekiplerin sanatçıları genellikle kursiyerlerimiz arasından seçilmiş olmakla birlikte bu kursiyerler başarılı bir şekilde eğitimlerini tamamladığında, bizim bir parçamız olarak yerel ve ulusal etkinliklerde bizimle birlikte yol almaktadır. Siz de Kadıköy piyano kursu veya diğer sanat programlarımıza katılarak bu başarıya ortak olabilirsiniz. Farklı şehirlerde sürdürülen Dostluk Ortağım Projesi ile geliştirilen hatıra ormanları, kardeş okullar ve yarışmalar sayesinde de kendinizi sanat ve hayat için adayacağınız birçok imkana bizimle birlikte ulaşabilirsiniz.

Ücretsiz Deneme Dersi Kayıt Formu