Skip to content

Kadıköy Saksafon Kursu

Başka Bir Armoni İçin Kadıköy Saksafon Kursu

Akıllara direkt olarak caz müzik ve blues tarzını getirmek ile birlikte saksafon, Türk müziğine de dahil olmuş çok güçlü ve etkileyici çalgılardan birisidir. Farklı çeşitleriyle soprano, alto ve tenor olarak ayrılan bu çalgıda genellikle ülkemizde alto saksafon insan sesine yakın olarak seçilmektedir. Bu açıdan da Kadıköy saksafon kursu etkinliklerinde de genellikle alto saksafon eğitimleri sunulmaktadır. Çok keyifli ve emek isteyen bir çalgı olması ile birlikte Kadıköy saksafon kursu açısından da merkezimizde size sunulan enstrümanlardan yararlanabilirsiniz. Mağazamızda sunulan ürünler sayesinde kendi enstrümanınızı satın alma fırsatı da sunmak ile birlikte kurs hakkında da merak ettiğiniz tüm cevapları bu içeriğimizde bulabilirsiniz.

Kadıköy Saksafon Kursu Hakkında Sık Sorulan Soruların Cevabını Burada Bulabilirsiniz!

 

1- Herkes Saksafon Çalabilir Mi?

Saksafon; uluslararası bir şöhrete kavuşmuş, çok güçlü, insan sesini çağrıştıran ve etkileyici bir üflemeli enstrümandır. Gerçekten disiplin ve iyi bir emek verilmesi ile çalması mümkün olan bu çalgı, isteyen herkes tarafından da doğru eğitim sürecinin tamamlanması ile elbette çalınabilir. Fakat disiplin, istek ve ne kadar düzenli bir şekilde çalışmanız gerektiği her zaman size bağlı olacaktır.

2- Saksafon Çalmak İçin Özel Bir Yaş Aralığı Var Mıdır?

Saksafon yine birçok farklı üflemeli çalgı arasında önemli bir örnek olmak ile birlikte diğer çalgılarda da olduğu gibi herhangi bir yaş aralığında bu çalgıya başlamanız gibi bir durum bulunmamaktadır. Yani epeyce büyük boyutlu ve ağır bir çalgı olduğu için genellikle 5 veya 7 yaşının üzerine çıkarak vücut gelişimini oluşturmaya başlamış, özellikle el, kol ve parmak gelişimini tamamlamış herkes artık saksafon eğitimlerine başlayabilir.

3- Saksafon Çalmak Ne Kadar Zordur?

Saksafon diğer üflemeli çalgılara göre boyutu daha büyük ve hem gövdesi hem ağırlığı ile kısmen daha fazla cüsseli bir çalgıdır. Özellikle alto saksafon gerekli fiziksel gelişimi gösteren herkes için tercih edilebilecek bir enstrümandır. Fiziksel koşulları dışında istekli ve gerçekten çalmaktan keyif alabilecek herkes için aslında saksafon çalmak hiç de zor olmayacaktır. Saksafon çalmak için tutuş alıştırmalarından üfleme alıştırmalarına, melodi egzersizlerinden parça çalışmalarına kadar her aşamada disiplini korumak başarılı olmak için yeterlidir. Özellikle Kadıköy saksafon kursu çerçevesinde eğitmenler tarafından verilen her çalışmanın eksiksiz ve düzenli şekilde sürdürülmesi gerekecektir. İlk aşamada deneme dersi ve sonrasında katıldığınız kurs ile birlikte hem dersleri hem etütleri sağlıklı şekilde sürdürerek bu başarıyı sağlayabilirsiniz.

4- Ne Kadar Sürede Saksafon Açısından Uzman Olabilirim?

Kadıköy saksafon kursu bünyesinde öncelikle ücretsiz deneme dersi ardından karar verme aşaması ile kayıt işlemleri sağlanır. Kayıt sonrasında gerçekleştirilen özel dersler ile saksafonun tanıtılması, yapısının öğrenilmesi, tutuş, üfleme gibi birçok aşama ile dersler devam eder. Bu süreçte her dersi düzenli bir şekilde takip ederek, verilen her bilgiyi eksiksiz şekilde aldığınızda da her aşamayı güçlü bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Eğitim aşamalarını düzenli bir şekilde devam ettirdiğinizde, ders sonrası zamanlarda da merkezimizde sunulan imkanlar ile ve enstrümanlar ile etütlerinizi sürdürebilirsiniz. İsterseniz kendi çalgınızı kullanarak da derslere ve etütlere katılabilirsiniz. Enstrüman çalmayı öğrenmek dışında merkezimizde sunulan ücretsiz solfej ve teori derslerine katılabilir, sosyal müzik ortamlarında birçok arkadaşlık ve diğer sanatçılarımız ya da kursiyerlerimizden farklı tecrübeler elde ederek, en kısa sürede bir saksafon uzmanı olma başarısı elde edebilirsiniz.

5- Kadıköy Saksafon Kursu Nasıl Uygulanmaktadır?

Tamamen isteğe bağlı bir şekilde katıldığınız Kadıköy saksafon kursu daha öncesinde hiçbir sınav, koşul veya özel eğitim bulunmadan deneme sonrasında kurs başvurusu ile devreye girmektedir. Kurs başvurusu sonrasında eğitmenler sizinle birebir görüşme yaparak, hangi gün ve saatlerde uygun olacağınız öğrenir. Bu sayede haftalık çalışma süreleri belirlenerek bir ders programı hazırlanır. Kadıköy saksafon kursu için hazırlanan ders programı içerisinde ders saatleri, etüt saatleri ve alıştırma saatleri ayrı ayrı belirlenirken, bu programa mutlak bir şekilde düzenli olarak uymanız gerekir. Uygulamada eğitmenler sizinle birebir ders yapmaya devam ederken, gereken noktalarda online dersler de yapılabilir. Özel derslerde sunulan alıştırmalar merkezimizde istediğiniz saatlerde etüt imkanlarıyla sürdürülürken, yine sosyal imkanlarımızdan ve donanımlı yapımızdan her an faydalanabilirsiniz.

6- Kadıköy Saksafon Kursu Ücretleri Ne Kadardır?

Galata Sanat Merkezi bünyesinde katıldığınız Kadıköy saksafon kursu gibi eğitim programlarında kurs ücretleri temel olarak ders saati bazında hesaplansa da sizin için en üst donanım ve en iyi eğitmenler ile çalışılması daha önemli bir noktada bulunmaktadır. Size sunulan her imkan ve her avantaj bizim için alınan ücretten çok daha değerli bir noktada yer almaktadır.  Fiziki olarak seçmiş olduğunuz alto, tenor veya soprano saksafon çeşitlerine göre yeterli sürede verilecek eğitim önem arz etmektedir. Ancak daha önemli nokta size bu eğitim süresince sanatsal anlamda katkıda bulunabilmek, size yıllar boyunca içinde yer alacağınız bir sosyal ortam kazandırabilmek ve hem müzik hem sanat anlamında yeni dostluklar kurabilmenize yardımcı olabilmektir.

7- Kadıköy Saksafon Kursuna Başvururken Neler Talep Edilir?

Ücretsiz deneme dersleri ile birlikte Kadıköy saksafon kursuna başvurma kararı verdiğinizde sizden sadece gerçekten istekli ve gönüllü olmanız talep edilmektedir. Sonrasında ise prosedür olarak sadece bir kimlik belgesi ile başvuru formunu doldurmanız yeterli olmaktadır. Talebiniz doğrultusunda size uygun günlerde ve saatlerde dersler işlenirken, merkezimizin her imkanı ile birlikte seçtiğiniz enstrümanda en iyiye ulaşmanız için size tüm destek sunulmaya devam edilir.

8- Neden Galata Sanat Merkezi?

Sanatta ilerleyişe, doğru eğitime ve doğallığa önem veren Galata Sanat Merkezi bu noktalar
çerçevesinde yıllar öncesinde kurulumunu gerçekleştirmiştir. Kurumumuz bugün birçok farklı şehir ve ilçede şubeleriyle size her zaman en iyi imkanlarda sanat eğitimi fırsatları sunmaktadır. Bu nedenle Kadıköy saksafon kursu gibi farklı eğitimlerimize katıldığınızda, merkezlerimizde hem ders içi hem de ders dışı noktada tüm imkanlardan yararlanabilirsiniz. Her zaman en kolay şekilde ulaşacağınız konumda bulunan Galata Sanat Merkezi tasarım ve donanım açısından en üst yetkinliklere sahiptir. Merkezlerimizde uzmanlar, gençler ve bu işe gönül vermiş sanatçılar bir araya gelirken, her kursumuzda sizlere eksiksiz bir başarı için hizmet verilmektedir. Bu başarı sonucunda da öğrencilerimiz merkezimiz bünyesinde kurulan orkestra, tiyatro ekibi veya dans gruplarına katılarak yıllar boyunca bizimle değişen etkinliklerde Türkiye’ye hitap etme şansı elde edebilir. Galata Sanat Merkezi sosyal sorumluluklarının bilincinde, sanata değer veren ve sanatçı için en iyi sanat ortamını sunmaya çalışan güçlü bir yapıdır. Bu güçlü yapı çevreyi korumayı amaçlayan Dostluk Ortağım Projesi, değişen bölgelerde her gün artan şubeler ve size sunulan daha fazla imkan ile sizi her zaman yanında görmek istemektedir.

Ücretsiz Deneme Dersi Kayıt Formu