Skip to content

Kadıköy Şan Kursu

Kadıköy Şan Kursu ile Sesinizi Tanıyın!

Birçok müzisyen ve ses sanatçısı sesinin aslında daha güçlü veyahut daha tiz olduğunun farkına varmamaktadır. Müzikal anlamda bu bilinci elde edebilmek açısından profesyonel bir inceleme ile tespit yapılması ve sonrasında şan eğitimi verilmesi gerekir. Bu eğitim açısından merkezimizde Kadıköy şan kursu gibi programlar düzenlenerek, şarkı söyleme ve sesi güçlendirme açısından birçok çalışma yapılır. Bu içerik sayesinde katılmak istediğiniz bu kurs ile ilgili tüm bilgilere ulaşmanız da mümkün olacaktır.

Kadıköy Şan Kursu Hakkında Merak Ettiğiniz Her Şeyin Cevabını Sunuyoruz!

1- Şan Kurslarına Herkes Katılabilir Mi?

Şan eğitimi kişinin sesini büyütmek ve daha kuvvetli bir hale getirmek için verilen bir eğitimdir. Eğitim akademik eğitim almış kişiler tarafından doğru bir teknik ile düzenlenirken, bu çalışmada öğrencinin sesini tanıması, duyabilmesi, nefesini doğru kullanması, nefes çalışmaları yapması ve müzik türlerine göre piyano eşliğinde çalışmalar yapması sağlanır.
Eğitimin amacı, kapsamı ve uygulama şekline bağlı olarak genellikle Kadıköy şan kursu eğitimlerine müzik okullarına, sahneye veya müzik yarışmalarına hazırlık yapan kişiler katılmaktadır. Fakat bu kurs sınırsız bir yapıyla sesini eğitmek, müzik ile ilgilenmek ve sesini tanımak isteyen herkese açık bir yapıya sahiptir. Yani sunduğumuz ücretsiz deneme dersleri sayesinde sadece kendinizi test etmek için dahi merkezimize gelebilir ve isterseniz sonrasında Kadıköy şan kursu eğitimlerine katılabilirsiniz.

2- Şan Kursuna Katılmak İçin İdeal Bir Yaş Aralığı Var Mıdır?

İnsan anatomisi gereği ses çocukluk çağından itibaren değişmeye ve yetişkinliğe doğru oturarak karakterize olmaya başlar. Bu açıdan genellikle şan kursuna katılmak için en azından 8 ve üzeri yaşındaki öğrenciler uygun görülmektedir. Bu dönemden sonra istediğiniz herhangi bir yaşta kursa katılabilirsiniz. Fakat ilerleyen yaşlarda Kadıköy şan kursu eğitimlerine katıldığınızda, eğitim için bir engel olmasa da eğitimin süresinde değişiklik olabilir.

3- Ne Kadar Sürede Şan Kursu Tamamlanır?

Şan eğitimi belirli bir programa sahip olsa da her kursiyerin ses terbiyesi ihtiyacı, sesinin rengi, kalitesi ve üzerinde yapılabilecek çalışmaya bağlı olarak çalışmanın süresi değişiklik gösterebilir. Üstelik bu konuda gösterdiğiniz çaba, çalışmalara uyumlu bir şekilde katılmanız ve disiplinli bir şekilde devam etmeniz bu sürenin daha kısa ve daha yeterli olmasını da sağlayabilir. Genellikle şan dersleri ortalama 3 veya 4 ay gibi bir süre ile tamamlanırken, bu süre içerisinde bahsedildiği şekilde her kursiyer sesini daha güçlü, terbiyeli ve müzik ile uyumlu bir hale getirebilir. Çoğu zaman yaş aralığı da göz önünde bulundurulmak ile birlikte 17 yaş ve üstü kişilerde sesin artık belirli bir karaktere sahip olmasıyla eğitim süresi de değişim gösterebilir.

4- Şan Eğitimi Çok Zor Mudur?

Kadıköy şan kursu eğitimleri verilmesi için merkezimizde bu konuda akademik başarı elde etmiş profesyoneller yer almaktadır. Bu profesyoneller deneme dersinden itibaren sesinizi kolaylıkla tanıyabilir ve sizin için yapılması gereken çalışmayı çok iyi bir şekilde programlayabilir. Bu sayede de şan eğitimi zor bir süreç olmaktansa, hem eğlenceli hem disiplinli hem de çok faydalı bir hale gelecektir.

5- Kadıköy Şan Eğitimi Ders Sistemi Nasıldır?

Şan eğitimi birebir olarak sessiz bir ortamda ve dikkatli bir şekilde yapılmalıdır. Bu nedenle Kadıköy şan kursu eğitimlerinin sağlanması için akademik eğitmenler piyano eşliğinde özel olarak düzenlenmiş bir ders ortamını kullanırlar. Bu ortamda çalışmalar öğrenci ile birebir yani yüz yüze olarak gerçekleştirilir. Kadıköy şan kursu eğitimlerine katılmanız için daha önceden size sunulan ücretsiz deneme dersinden faydalanabilirsiniz. Bu deneme dersi süresince eğitmen ile tanışarak, derslere katılma kararını verebilirsiniz. Aldığınız bu karar ile birlikte eğitim içeriği ve merkezimizin imkanları size tanıtıldıktan sonra kayıt işlemleri ile size özel bir ders programı sağlanır. Şan eğitimi ders programı bağlamında değişen günlerde bir saat veya üzerinde devam eden dersler sırasında piyano eşliğinde sesin eğitilmesi için çalışmalar gerçekleştirilir. Ayrıca eğitmenler bazen piyano dışında farklı enstrümanlar sayesinde de çalışmaları sürdürürken, ders dışındaki süreçlerde de size verilen etütler yine merkezimizde sunulan imkanlar ile devam ettirilebilir. Ders sisteminde şan eğitimi dışında merkezimizde solfej ve nota eğitimlerine katılabilir, grup solfej eğitimlerini ücretsiz bir şekilde alabilir, müzik sohbetleri, atölyeler ve enstrüman kurslarına katılmayı seçebilirsiniz. Şan eğitimini tamamlayan kursiyerlerimiz arasından seçilen kişiler orkestramız bünyesinde de yer alarak Galata Sanat Merkezi ile sanat etkinliklerinde yer almayı seçebilir.

6- Kadıköy Şan Kursu Ücretleri Ne Kadar?

Şan kursu için profesyonel eğitmenlerin belirlediği programa bağlı olarak talep edilen ücretin ötesinde tüm imkanların kullanılmasıyla çok daha yüksek performanslı bir eğitim programı sunulur. Bu eğitim programı ile birlikte solfej dersleri, enstrüman dersleri, nota dersleri, orkestra çalışmaları, sosyal ortamda sanat çalışmalarına katılma ve yeni dostluklar edinme gibi birçok avantaj yer almaktadır. Galata Sanat Merkezi avantajları ile birlikte şan eğitimlerine katıldığınızda, özellikle yüksek eğitim kalitesi sayesinde süreç sonunda sesinizdeki farkı çok net bir şekilde görebilirsiniz. Almak istediğiniz eğitimin boyutu ve amacıyla eşleşecek şekilde şan kurslarında her katılımcı için farklı bir programlama ve buna bağlı olarak da farklı bir ücretlendirme yer almaktadır.

7- Kadıköy Şan Kursuna Başvuru İçin Neler Gerekir?

Sınavlara hazırlık, ses eğitimi veya sahne eğitimi gibi gereklilikler ya da sadece isteğe bağlı şan eğitimi ne başvurmanız için öncelikle bu konuda bir talebiniz olmalıdır. Sadece kendinizi eğitmek ve farklı bir deneyim elde etmek açısından da bu eğitimlere katılmanız mümkün olmakla birlikte başvurularınızı ücretsiz deneme dersleri sonrasında kolaylıkla sağlayabilirsiniz. Başvurularda sizden sadece bir kimlik fotokopisi alınmak ile birlikte başvuru formunu da doldurduğunuzda işlemler tamamlanmaktadır.

8- Neden Galata Sanat Merkezi?

Yıllardır İstanbul’da İstanbul’un dışına uzanarak Türkiye’nin birçok farklı şehrinde yerini almaya devam eden Galata Sanat Merkezi sizlere eşsiz bir sanat ve dostluk ortamı sunmaktadır. En pratik konularda her gün kolayca ulaşabileceğiniz kurs imkanları ile birlikte birçok sosyal ortam, müzik çalışması, etkinlikler ve faaliyetler gibi şanslar elde edebileceğiniz merkezimiz sanatta eğitimi çok özel bir noktaya taşımaktadır. Galata Sanat Merkezi sadece ders saatlerinde ve etüt saatlerinde değil istediğiniz her an bir kahve
içerek arkadaşlarınızla sohbet etme ve müzik faaliyetlerine katılma gibi her noktada size kapısını açmaya devam etmektedir. Bu kapıdan içeri girdiğiniz andan itibaren orkestra, tiyatro ve dans gruplarımıza da katılarak, yerel ve ulusal etkinliklerde yer almayı seçebilirsiniz. Bizimle birlikte birçok farklı kentte kardeş okullar ya da hatıra ormanları gibi etkinlikler ile sürdürülen Dostluk Ortağım Projesi içinde de yer almayı tercih edebilirsiniz.

Ücretsiz Deneme Dersi Kayıt Formu