Skip to content

Kadıköy Ukulele Kursu

Kadıköy Ukulele Kursu İle Müzikte Farkınız Olsun!

Türk müziğine göre çok farklı bir enstrüman olan ukulele, son yıllarda yavaş yavaş müziğimize de katılmayı başarmıştır. Artan ilgi bağlamında Galata Sanat Merkezi olarak bünyemizde de Kadıköy ukulele kursu gibi eğitim programları başlatılmıştır. Bu sayede değişen çeşitleri bulunmak ile birlikte sahip olduğunuz veya mağazamızdan satın alacağınız bir ukulele ile bu kurslara katılmayı tercih edebilirsiniz.

Kadıköy Ukulele Kursu Hakkında Sık Sorulan Soruların Cevabını Burada Bulabilirsiniz!

1- Ukulele Herkes Tarafından Çalınabilir Mi?

Ukulele, Portekiz ve Güney Amerika yapılı bir enstrüman olarak ülkemizde gitar ile benzeyen yapısından dolayı kolay bir şekilde adapte olmuştur. Bu durumda ülkemizde birçok kişi gitar ile benzerliği nedeniyle ukulele çalmaya da kolaylıkla adapte olabilmiştir. Yani keyifli, küçük ve ses tınısı çok renkli olan bu çalgı herkes tarafından rahatlıkla tercih edilebilir.  Dört telli ve küçük bir yapısı bulunan ukulele, uluslararası anlamda da çocuklar ve yetişkinler olmak üzere herkes tarafından seçilebilecek çeşitleri ile çalması mümkün olan bir çalgı olarak kabul edilmiştir. Bu nedenle de Kadıköy ukulele kursu gibi eğitim programlarımızda sunulan ücretsiz deneme dersine katılarak siz de bu eğitimi almaya karar verebilirsiniz.

2- Ukulele Çalmak İçin Yaş Aralığı Var Mıdır?

Ukulele çalmaya başlamak için aslında bir yaş aralığı belirtmek mümkün olmasa da fiziksel olarak kas yapısının biraz gelişmiş olduğu 4 yaş ve üstü için artık ukulele çalma imkanı bulunmaktadır. Hafif egzotik bir yapısı bulunan ve çalım tekniği gitar ile benzer olan ukulele soprano, tenor, bariton ve concert gibi farklı çeşitlere ayrılır. Her ukulele çalmak isteyen kişi istediği yaşta fiziksel yeterliliklere sahip olduğu koşulda bu çeşitlerden birini seçerek ukulele çalabilir.

3- Ukulele Ne Kadar Zamanda Çalınabilir?

Neredeyse tüm telli sazlarda bu sazı çalmaya başlamanız için tamamen sizin çalışma temponuza ve isteğinize bağlı olarak değişen bir aralık yer alır. Olabildiğince hevesli ve hedefe emin adımlarla ilerlediğiniz bir süreçte eğitmenler yardımıyla Kadıköy ukulele kursu en kısa sürede dahi tamamlanabilir.   Genellikle ortalama olarak günlük birkaç saat çalışmayla birçok kursiyer iki veya üç ay gibi bir süre içerisinde yeterli düzeyde ukulele çalma başarısı elde etmektedir. Bu süreç sonrasında da yapılan alıştırmalar ve parça alıştırmaları gibi çalışmalar ile giderek daha iyi bir ukulele çalgıcısı haline de gelmeniz mümkündür.

4- Ukulele Çalmak Zor Mudur?

4 yaşından itibaren her yaşta çalmayı tercih edebileceğiniz ukulele, aslında çok pratik bir şekilde öğrenebileceğiniz bir müzik aletidir. Yapısı gereği 4 telli ve düşük sayıda perdeli bu çalgı kolaylıkla öğrenildikten sonra birçok farklı melodi elde etmek için de çok keyifli bir ses yapısı sunmaktadır. Bu nedenle sadece çalmayı istemeniz ile birlikte merkezimizde ücretsiz deneme derslerine katıldıktan sonra Kadıköy ukulele kurslarına katılmayı tercih edebilirsiniz.

5- Kadıköy Ukulele Kursu Dersleri Nasıl İşlenir?

Merkezimizde ukulele kursunun işlenmesi için akademik olarak veya mesleki olarak önemli kariyerler elde etmiş sanatçılar eğitmenlik yapmaktadır. Ücretsiz deneme dersinden itibaren kurs katılma sürecinde sizinle birebir ders yapmaya devam eden ve sizin için özel bir program oluşturan bu eğitmenler, ukulele derslerini her zaman samimi ve profesyonel bir ortamda sürdürmektedir.  Kadıköy ukulele kursu sırasında merkezlerimizde yüz yüze veya online ders imkanlarından yararlanabilirsiniz. Merkezimizde katıldığınız ukulele derslerinde ders sonrası etütler için yine merkezimizin imkanlarını kullanabilir, sizin için sunulan ücretsiz grup solfej derslerine katılabilir ve sosyal sanat ortamında birçok sanatçı ve arkadaşınız ile değişen etkinlikler ve sohbetler gerçekleştirebilirsiniz.

6- Kadıköy Ukulele Kursu Ücreti Ne Kadardır?

Ukulele kurslarımızda ders ücreti hesaplaması temel olarak ders saati ve süresi ile ortayaçıkartılmaktadır. Bunun yanında profesyonel eğitmenlerimiz ve donanımlı eğitim merkezimiz sayesinde sizin için sunulan ders içerikleri, sosyal imkanlar ve eğitim imkanları bu fiyatın çok daha üstünde bir performans ile kendinizi daha donanımı şekilde yetiştirmenizi sağlamaktadır.

7- Kadıköy Ukulele Kursuna Başvuru İçin Neler Gerekmektedir?

Galata Sanat Merkezi bünyesinde Kadıköy ukulele kursu veya diğer sanat kurslarına katılmanız için öncelikle bu sanatta yetkinlik elde etmek veya bu enstrümanı başarılı bir şekilde icra elde etmeyi istemeniz gerekir. Çünkü bu isteğe sahip herkes hiçbir koşul, sınav veya ön başvuru gerekmeden merkezlerimizde kurslara katılma hakkına sahiptir.   Katılım sırasında öncelikle deneme derslerinde kendinizi test edebilir sonrasında eğitmenler ile karşılıklı bir görüşme yaparak bu kursa katılım için kararınızı verebilirsiniz. Katılım açısından deneme dersi sonrasında dolduracağınız form ile birlikte sadece kimlik belgenizin yanınızda bulunması yeterlidir. Ardından sizin için özel bir şekilde hazırlanan ders programı ile birlikte merkezimizde derslere, etütlere ve orkestra etkinlikleri gibi birçok programa katılabilirsiniz.

8- Neden Galata Sanat Merkezi?

Galata Sanat Merkezi tam donanımlı bir sanat kurumu olma dışında insanlara sanatın kapısını açarak onları sanatla yaşayabilecek bir ortamda buluşturmak için hizmetlerini sürdürmektedir. Bu minvalde kuruluşumuzdan bu yana müziğe ve sanatçıya değer vererek, farklı sanat dallarında da sürdürdüğümüz kurslar ile her zaman en iyi isimleri en iyi imkanları bir araya getiriyoruz.  Galata Sanat Merkezi bünyesinde Kadıköy ukulele kursu gibi birçok farklı müzik kursu, tiyatro kursu, fotoğrafçılık ve dans kursları gibi kurs programları bulunmaktadır. Bu programların her birinde yetkin eğitmenler tüm imkanlar ile birlikte size katıldığınız kursta en üst düzeyde eksiksiz bir eğitim vermeyi amaçlamaktadır. Çünkü bu eğitimler sayesinde her kursiyerimiz katıldığı sanat dalında artık bir sanatçı unvanına sahip olmaktadır. Merkezimiz bünyesinde yapılan tüm sanat çalışmaları ile birlikte öğrencilerimiz ve mezunlarımız yine bünyemizde kurulan sanat ekiplerine katılma tercihinde bulunabilir.  Öğrencilerimizden seçki sayesinde kurulan tiyatro ekibimiz, orkestramız ve dans gruplarımız hem bulundukları kentlerde hem de Türkiye genelinde etkinlikler ile adını duyurmaya devam etmektedir. Öte yandan Galata Sanat Merkezi, Dostluk Ortağım Projesi gibi Türkiye’nin dört bir yanına ulaşan sosyal sorumluluk projeleri sayesinde de hem ülkemize hem de sanata katkı sunmayı amaçlamaktadır.

Ücretsiz Deneme Dersi Kayıt Formu