Skip to content

Keman Kursu

Keman Kursu İle Işığını Yeniden Keşfetmeye Ne Dersin?

Yüzyıllar boyunca sanat, insanların kendini ifade etme şekli olarak karşımıza çıktı. Gerek yazarak gerek çizerek, bazen de bir ezgiyle aktardık içimizdekileri. Belki de insanlar en çok da müziği tercih ettiler bunu yaparken. Kimisi çaldı, kimisi söyledi kimisi de sadece eşlik etti. Siz de kendini bir enstrüman çalarak ifade edenlerdenseniz keman kursu ile sanatın büyülü dünyasına adım atabilirsiniz.

Yaylı ailesinin en küçük üyesi olan keman, gerekli özveri ve ilgi gösterildiğinde sizlere zengin bir müzik dünyasının anahtarını sunan perdesiz bir enstrümandır. Keman eğitimi çok küçük yaşlardan itibaren alınabiliyor olması sayesinde dünyanın pek çok yerinde tercih edilen popüler bir enstrüman eğitimidir. Klasik müziğin ana sazlarından olması, herhangi bir müzik türüne kolaylıkla uyum sağlayabilmesi gibi avantajları sayesinde keman eğitimi alan birinin müzik kaygısı olmadan bu enstrümanı çalabilmesi mümkündür.

Online Keman Kursu İmkanıyla Sınırları Kaldırıyoruz!

Galata Sanat Merkezi olarak yüz yüze verdiğimiz keman kursu eğitimlerinin yanı sıra sizlere online keman kursu seçeneği de sunuyoruz! Online keman kursu sayesinde artık hayallerine bir tık kadar uzaksın! İstersen yurt içinde istersen yurt dışında, nerede olursan ol bu kurumumuzdan keman dersi alamana engel olmayacak. Dilediğin her yerden eğitimini rahatlıkla sürdürebilirsin. Dünyanın çeşitli yerlerinden birçok öğrencinin tercih ettiği online keman kursu eğitimimize sen de katılmak istersen yapman gereken tek şey bizimle iletişime geçmek. Online eğitim nasıl olur, acaba verim alabilir miyim diye endişelenme! Merkezlerimizde sunduğumuz kaliteli eğitimi, online olarak da birebir ve canlı ders şeklinde profesyonelce sizlere sunmaya devam ediyoruz. Daha detaylı bilgi sahibi olmak istersen dilediğin her an bizimle iletişime geçebilirsin!

Keman Kursu Hakkında Aklındaki Sorulara Cevap Bulmak İçin Doğru Yerdesin!

1. Kimler Keman Çalabilir?

Dileyen herkes! Keman çalmanın önünde hiçbir ön koşul yoktur. Arzu eden herkes doğru bir eğitimle keman çalabilir. Hobi amaçlı çalmak isteyen herkes için uygun bir enstrümandır. Ancak konservatuvar hazırlık eğitimi almak ya da profesyonel müzik yapmak istiyorsanız küçük yaşlarda başlamanızda fayda var.

2. Keman Çalmak İçin İdeal Yaş Nedir?

Keman çalmak için ideal yaş bulunduğun yaştır! Eğer hobi maksatlı çalmak istiyorsan dilediğin yaşta eğitim alabilirsin. Ancak dediğimiz gibi konservatuvara hazırlık eğitimi almak istiyorsan küçük yaşlarda başlamanızı tavsiye ederiz. Bu konuda tutkusu olan ve fiziksel yeterliliği müsaade eden herkes için merkezlerimizde yer vardır. Küçük yaştaki öğrenci adaylarımızın bu enstrüman için gerekli olan fiziksel yeterliliği ise ücretsiz deneme derslerinde eğitmenlerimiz tarafından test edilmektedir. Sen de hem kendini hem de bu enstrümanı denemek istersen ücretsiz deneme derslerimiz tam da bunun için var! Dilediğin an form doldurup randevu alabilirsin!

3. Keman Çalmak Zor Mudur?

Her enstrümanın olduğu gibi keman çalmanın da kendine göre zorlukları vardır. Keman perdesiz ve yaylı bir çalgı olduğundan enstrümana alışmak, diğer enstrümanlara nazaran biraz daha zaman ister. Ancak gözünüz korkmasın! Deneyimli eğitmenlerimizin sizin ihtiyaçlarınız doğrultusunda oluşturduğu eğitim planıyla bu süreç oldukça kolay ve keyifli geçecek! Ayrıca derslerimiz birebir ve özel ders şeklinde işlendiğinden öğrencinin enstrümana alışması ilerleme sağlayabilmesi daha kolay hızlı gerçekleşecektir. Eğer eğitmenlerimizle tanışmak ve eğitimin hakkında fikir almak istersen ücretsiz deneme dersimize dilediğin an katılabilirsin!

4. Ne Kadar Zamanda Kemanda Uzmanlaşabilirim?

Bu sorunun hiçbir zaman net bir cevabı yoktur. Öğrencinin hedefine ve istikrarına göre şekillenen bir süreçtir. Kimi öğrenci birkaç adet parçayı çalmak istersen kimisi bu alanda profesyonel olmak ister. Önemli olan öğrencinin isteği doğrultusunda harcayacağı emektir. Siz ne kadar ilgi gösterirseniz bu enstrüman da aynı şekilde size karşılık verecektir. Temel eğitimin tamamlanması ise yaklaşık dört ila altı aylık biz zaman dilimi alır. Bu zamanın sonunda kendi başınıza başlangıç seviyesindeki parçaları çalabilecek kıvama gelirsiniz.

5. Galata Sanat Merkezinde Keman Dersleri Nasıl İşleniyor?

Galata Sanat Merkezinin alanında yetkin isimlerden oluşan eğitmen kadrosu, eğitimlerimizi daha iyiye götürmek adına her geçen gün çalışmalar yürütmektedir. Keman kursu bağlamında da öğrenci odaklı bir eğitim modeli uygulanmaktadır. Her ne kadar arşe tutuşu, temel müzik eğitimi, armoni bilgisi gibi konular genel olsa da uygulanan metotlar öğrencinin ihtiyacına göre seçilmektedir. Dersler ise belirlenen plan dahilinde birebir ve özel ders şeklinde işlenmektedir. Kursa kayıt olmaya geldiğinizde müsait olduğunuz gün ve saate göre bir ders programı oluşturulur. Eğitiminiz boyunca ise bu dersler sabit bir şekilde devam eder.

Özel derslerin yanı sıra haftalık olarak ücretsiz teori-solfej derslerine de katılabilir, bu sayede teknik müzik bilgini de artırabilirsin. Ayrıca temel eğitimini bitirdiğinde orkestrada yerin hazır! Orkestrada yer almak sana hem nota bilgisi hem de diğer enstrümanlarla uyum içerisinde çalabilme yeteneği kazandıracaktır. Eğitimin sonlansa bile dilediğin sürece orkestrada çalmaya devam edebilirsin!

6. Keman Kursu Ücretleri Ne Kadar?

Galata Sanat Merkezi fiyatlandırma yaparken eğitimlerinin kalitesini ve donanımlı eğitmen kadrosunu da göz önüne alarak olabilecek en uygun şekilde fiyatlar oluşturmaya özen gösterir. Buna merkezlerimizin ulaşılabilir konumda yer alması ve kurumumuzdaki çeşitli sanat etkinlikleri de dahildir. Ayrıca Galata Sanat sadece ders alıp gideceğin bir yer değildir. Burada her şey senin keyif alman üzerine tasarlandı! Sanatla bir araya gelebileceğimiz çeşitli ortamlar sunduğumuz gibi kursumuza kayıt olarak Dostluk Ortağımız olduğunu da unutma! Detaylı bilgi almak istersen dilediğin an bizimle iletişime geçebilirsin!

7. Keman Kursuna Başvurmak İçin Neler Gerekiyor?

Gereken tek şey senin tutkun! Bir de gelirken kimlik belgeni de getirirsen bu iş tamamdır. Bunun dışında herhangi bir şeye ihtiyacın olmayacak. Hatta en başında bir keman sahibi olmak zorunda bile değilsin. Merkezlerimizde bulunan kemanlar senin ders esnasında ve ders dışı pratiklerinde kullanabilmen için varlar! Bir keman sahibi olmaya karar verdiğinde ise mağazamızı ziyaret edebilirsin! Burada senin isteklerine ve bütçene en uygun olan kemanı bulmana yardımcı olacağız. Tüm bunları ve daha fazlasını keyifli bir sohbet eşliğinde konuşmak istersen kapımız sana her zaman açık! Gelmeden önce ücretsiz deneme dersi için form doldurmayı da unutma!

8. Neden Galata Sanat Merkezi?

Çünkü Galata Sanat Merkezi felsefesi gereği yöneticisinden eğitmenine, tasarımından çalışma sistemine kadar nitelikli eğitimi amaç edinen bir kurumdur. Bu bağlamda öğrenci odaklı eğitim modeliyle sizin ihtiyaçlarınız doğrultusunda en doğru metotlarla eğitim verilmektedir. Sanat eğitiminin her alanında genç ve dinamik kadrosuyla yaşam enerjisi yüksek bir merkezdir. Size sadece kaliteli bir eğitim değil, bunun yanında sanatla bir araya gelebilme fırsatı sunar! Ticari bir işletme olmanın ötesine bakar ve ülkemizde sanatın gelişmesi için eğitim metotları üzerinde çeşitli çalışmalar yapar. Amaçları doğrultusunda yayınlar çıkartarak Dostluk Ortağım projesiyle de doğaya ve geleceğe katkıda bulunmaya çaba gösteren kolektif bir topluluktur. Sen de bu topluluğun bir parçası olmak istersen hala ne bekliyorsun? Hemen aşağıda yer alan formunu doldur, bu yolda birlikte yürüyelim!

Diğer kurslarımıza da göz atmayı unutma!

Ücretsiz Deneme Dersi Kayıt Formu