Skip to content

Klarnet Kursu

KLARNET KURSUMUZ İLE KLARNETİN BÜYÜSÜYLE TANIŞ

İlk olarak 18.yüzyılda kullanıldığı düşünülen klarnet, ağaç nefesliler grubunda yer alan bir çalgıdır. Klasik müzik tarafından da tanınan klarnet, Türk Müziği ve Batı Müziği arasında farklı metotlara sahip olsa da Batı klarnetle Türk Müziği yapmak mümkündür.

Türk pop müziğinde si bemol klarnet adı verilen klarnet kullanılır. Bu klarnetle birlikte bütün batı eserlerini icra edebilirsiniz. Başlangıç için de uygundur. Türk Müziği’nde kullanılan klarnet sol klarnet olarak adlandırılır. Teknik olarak aynı özelliklere sahip olsa da, sol klarnet biraz daha büyüktür ve kullanılması daha zordur. Bu nedenle başlangıç da önerilen klarnet si bemol klarnettir fakat öğrenci isteği doğrultusunda sol klarnet dersleri de alabilir.

İSTANBUL GALATA SANAT KLARNET KURSUNDA DERSLER NASIL VERİLİYOR?

Klarnet eğitimi, birebir özel ders olarak verilir. Yeterli sayı sağlanması, öğrenciler ve kursun uygunluğunun örtüşmesi durumunda grup dersleri de açılır. İstanbul Galata Sanat klarnet kursu, nota eğitimini kapsayan bir programa sahiptir ve akademik müfredatlar kullanılır. Öğrencinin motivasyonunu arttıracak eserlerle eğitim başlar. Klarnet dersi eğitmenleri de bu doğrultuda öğrencinin motivasyonunu hep yüksek tutmayı ve bunun sonucunda en etkili sonucu almayı amaçlar.

KLARNET KURSUMUZ NELERİ İÇERİYOR?

Kursumuz geniş bir programa sahiptir. Bu program doğrultusunda temel müzik eğitimi alacaksınız ve armoni bilgisine sahip olacaksınız. Bu bilgilerin yanında klarnet nasıl tutulur, klarnet parçaları nelerdir, nasıl temizlenir gibi bilgilere de ulaşacaksınız.

KLARNET KURSU İLE ALAKALI MERAK EDİLENLER

1- Klarnet kursuna ne zaman kayıt yaptırabilirim?

Kayıt için belirli bir tarih yoktur. İstediğiniz zaman kayıt yaptırabilirsiniz.

2- Kayıt için yaş sınırlaması var mıdır?

Herhangi bir yaş sınırı yoktur, her yaş grubu kayıt yaptırabilir.

3- Klarnet çalmak zor mudur?

Her enstrüman kendi içinde zorluklara sahiptir. Düzenli ve disiplinli çalışmak bütün zorlukları aşmanızı sağlar.

4- Klarnet çalmayı ne kadar sürede öğrenebilirim?

Bunun süre herkes için değişebilir. Tamamen öğrencinin çalışmasına bağlıdır. İstanbul Galata Sanat klarnet kursu olarak en kısa sürede en etkili sonucu almayı hedeflemekteyiz.

5- Klarnet kursu ücretleri nasıldır?

İstanbul Galata Sanat klarnet kursu nitelikli kadrosuyla, konumuyla ve verdiği üst düzey eğitimle civardaki kurslara kıyasla oldukça ekonomik ücretlere sahiptir. Dilerseniz bizleri daha yakından tanımak için ücretsiz deneme derslerimize katılabilirsiniz. Ardından uygun klarnet kursu fiyatları ile eğitimlere hemen başlamanız mümkündür.

Ücretsiz Deneme Dersi Kayıt Formu