Skip to content

Klasik Gitar Kursu

Klasik Gitar Kursu İle En Yakın Arkadaşınızla Tanışın!

Hemen hemen pek çoğumuz kısa bir dönem de olsa gitar çalmayı arzulamıştır. Diğer enstrümanlara kıyasla belki de en çok tercih edileni gitar çalmaktır. İşte burada klasik gitarla adım atıyoruz sanatın büyülü dünyasına.

Klasik gitar sekiz şeklinde bir gövdeye sahip, en az altı telin kullanıldığı bir gitar türüdür. Genelde naylon olan bu tellerin yapısı sayesinde yumuşak bir tınıya sahip bir ses çıkar. İnsan sesine eşlik etmesi, popüler bir çalgı olması ve birçok müzik türüne kolaylıkla uyum sağlaması açısından klasik gitarlar fazlasıyla tercih edilir. Bu sayede klasik gitar kursu her zaman ilginin yoğun olduğu bir kurstur.

Gitara benzer çalgıların kökeni milattan önceki yıllara kadar uzanır. Klasik gitarla ilgisi ese gelişmeler ise 16. yüzyılda başlamıştır. O zamanlarda 4 telli bir çalgı olan gitar, 18. yüzyılda 6 telli olarak günümüzdeki akort sistemiyle çalınmaya başlamıştır. Klasik gitara son şekline, 1860 yılında Antonio Torres sayesinde kavuşmuştur. Hatta bu nedenle klasik gitar bir zamanlar “Torres Gitarı” olarak da anılmıştır.

Gitar öğrenmeye başladıktan sonra bu enstrüman en yakın arkadaşınız olacaktır. Kimi zamanlar çalmasanız bile hayatınız boyunca size eşlik edeceğinden emin olabilirsiniz. Aşık olduğunuzda, üzüntünüzde ve sevinçlerinizde bütün duygularınızı gitar aracılığıyla aktarabilirsiniz. İsterseniz evinizde isterseniz dışarıda her türlü ortama yanınızda taşıyarak kolaylıkla çalabilirsiniz. Sizler de bu enstrümanı yakından tanımak isterseniz ücretsiz deneme dersimize katılabilirsiniz!

Siz Merak Edin Galata Sanat Cevaplasın!

 

1. Kimler Klasik Gitar Çalabilir?

Klasik gitar çalmanın önünde herhangi bir koşul yoktur. Fiziksel yeterliliği müsaade eden herkes klasik gitar çalabilir. Her yaştan insan için oldukça kolay bir şekilde öğrenilebilen bir enstrümandır. Sen de hayallerini bir başarıya çevirmek istersen hemen aramıza katılabilirsin!

2. Klasik Gitar Çalmak İçin İdeal Yaş Nedir?

Klasik gitar çalmak için bir alt/üst yaş sınırı bulunmamaktadır. Bu yüzden senin klasik gitar çalmak istediğini fark ettiğin yaş en ideal yaştır! 7’den 70’e herkese hitap eden bu enstrümanı en eğlenceli şekilde öğrenmek istersen kursumuzda herkese yer olduğu unutma. Küçük yaştaki öğrencilerimiz için ise ücretsiz deneme dersinde parmak gelişimini ve fiziksel olgunluğunu test edip karar veriyoruz. Sen de hem kendini hem de enstrümanları denemek istersen hemen ücretsiz deneme dersi formunu doldur!

3. Klasik Gitar Çalmak Zor Mu?

Her enstrümanın olduğu gibi klasik gitar çalmanın da kendince zorlukları vardır. Özellikle doğru tutuş pozisyonunu ve notalara doğru basmayı öğrenene kadar biraz zorlanabilirsin. Ama gözün korkmasın! Alanında tecrübe sahibi eğitmenlerimiz eşliğinde tüm bu süreçler oldukça keyifli geçiyor. Sana uygun oluşturulan eğitim planı ve uygulanan doğru metotlar sayesinde öğrenme süren oldukça kolaylaşıyor. Eğitmeninle görüşmek ve aklındaki sorulara cevap bulmak istersen ücretsiz deneme dersi formuna bu yazının en sonundan ulaşabilirsin!

4. Ne Kadar Zamanda Klasik Gitarda Uzmanlaşabilirim?

Klasik gitar öğrenme süresi, öğrencinin ilgisi ve istikrarı yönünde harcadığı emekle doğru orantılı bir şekilde kısalır. Buradaki en önemli noktalar sabırlı olmak ve devamlılığı korumaktır. Unutma ki çok çalışmak değil, düzenli olarak çalışmak seni başarıya götürecektir. Anlayacağın bu sürenin uzunluğunun büyük bir kısmı sana bağlıdır. Eğitmeninin sana uygun gördüğü egzersizleri düzenli tekrarlayarak temel klasik gitar eğitimini yaklaşık olarak 3 ayda tamamlayabilirsin. Bunda sonra devam eden sürenin uzunluğu, öğrencinin klasik gitarda gelmek istediğin noktaya göre değişkenlik göstermektedir.

5. Galata Sanat’ta Klasik Gitar Kursu Nasıl İşleniyor?

Galata Sanat Merkezi’nin eğitmen kadrosu, yaptığı işlerle kendi kitlesini oluşturabilmiş, alanında akademik kariyerini tamamlamış ve müzik piyasasının en önde gelen isimleri arasından seçilerek özenle oluşturulmuştur. Klasik gitar kursu her öğrenci için kendi hedefleri ve öğrenme becerilerine göre ayrı ayrı hazırlanan eğitim programlarıyla işlenmektedir. Kimi öğrencilerimiz hobi amaçlı eğitim alırken, konservatuvar seviyesinde de eğitim almanız mümkündür. Özel derslerin yanı sıra haftalık olarak grup şeklinde teori-solfej dersleri de verilmektedir. Bu dersler sayesinde teorik bilgini arttırabilir ve gitarla diğer enstrümanlara eşlik edebilmeyi öğrenirsin. Ayrıca temel müzik eğitimden sonra orkestramızda yeriniz hazır. Nota bilgini geliştirebilmek ve diğer enstrümanlarla uyum halinde çalabilmeyi öğrenmek için orkestramız sana kaçırılmaz fırsatlar sunuyor. Eğitimin sonlansa bile dilediğin sürece orkestramızda çalmaya devam edebilirsin.

İçinde bulunduğumuz pandemi koşullarını göz önüne alarak bir de Online Klasik Gitar Kursu seçeneği sunuyoruz. Bazı kursların aksine online dersleri video kayıtı olarak değil, birebir canlı ders şeklinde işliyoruz. Başlangıçta müsait olduğun gün ve saatlere göre bir ders planı oluşturuyoruz. Sonrasında ise eğitimine bu ders planı dahilinde sabit bir şekilde devam ediyoruz.

6. Klasik Gitar Kursu Ücretleri Nedir?

Galata Sanat olarak alanında yetkin eğitmenlerimiz ve kaliteli eğitimlerimizi olabildiğince uygun fiyatlarla size sunmaya özen gösteriyoruz. Fiyatlandırma politikamızda merkezlerimizin ulaşılabilir konumları ve eğitmen kadromuzun piyasanın önde gelen isimlerinden oluştuğunu da göz önünde bulunduruyoruz. Klasik gitar kursu için ödediğiniz her kuruşun hakkını fazlasıyla alacağınızın garantisi veriyoruz. Ayrıca merkezlerimiz sadece ders alıp gideceğin bir yer olmaktan ziyade sana her türlü sosyalliği sunan ortamlardan oluşmaktadır. Zaman geçirmekten keyif alacağın bu ortamlarda sanatla ilgili etkinliklere katılabilir, bu sohbetlere dahil olabilirsin. Sosyal sorumluluk projemiz sayesinde ise Dostluk Ortağımız olarak birçok öğrenciye ve doğaya katkıda bulunduğunu da unutma!

7. Klasik Gitar Kursuna Başvurmak İçin Neler Gerekir?

Kursumuza başvurmak için gereken tek şey senin tutkun! Bir de kayda gelirken yanında kimlik belgeni getirmeyi de unutma. Kursa başlamak için bir klasik gitar sahibi olmana gerek yok. Kursumuzda sizler için bulundurduğumuz klasik gitarları ders esnasında ve dersten sonra egzersiz için kullanabilirsin. Klasik gitar çalmak istediğinden emin olduktan sonra mağazamızdan senin için en uygun enstrümana kolaylıkla ulaşabilirsin. Zamanının bol olduğu bir günde gelmeni tavsiye ederiz. Hem kendini denemek hem de eğitmenlerinle tanışmak için hemen form doldurabilirsin. Sana ulaşıp randevunu planlayalım ve sonrasında birlikte keyifli sohbetlerin tadını çıkaralım!

8. Online Klasik Gitar Kursu

Online klasik gitar kursu hakkında en çok tedirgin olunan konu genelde derslerin verimliliği hakkında oluyor. Biz Galata Sanat Ailesi olarak 2015 yılından beri her zaman derslerin verimliliğine odaklanarak ilerledik. Türkiye’nin en büyük özel sanat eğitimleri kurumları arasına girmemizin altında yatan temel sebep de budur. Ücretsiz deneme dersimize katılarak eğitim süreçleri ve derslerin nasıl işleneceği konusunda detaylıca bilgi alabilir ve online klasik gitar kursumuzu deneyimleyerek kararını verebilirsin. Bize güven, daha fazla bekleme ve hemen harekete geç!

9. Galata Sanat Merkezi Nerede?

 

İstanbul Beyoğlu, Kadıköy ve Üsküdar, Ankara, İzmir ve Çanakkale’de aktifiz. 6 şubemizle seni misafir etmek için hazırız. Senin için her şey burada var. Yapman gereken tek şey bizi arayıp istediğini almak! Hemen bizi ara, hayallerine ulaşmanda elimizden geleni yapalım!

Peki, Neden Galata Sanat Merkezi?

Çünkü Galata Sanat Merkezi; misyonu gereği en uygun metotlarla en uygun ücretleri sağlayan, yöneticisinden eğitmenine, tasarımından çalışma sistemine kadar nitelikli eğitimi amaç edinen bir kurumdur. Sanat eğitiminin her alanında genç ve dinamik kadrosuyla yaşam enerjisi yüksek bir merkezdir. Ticari bir işletme olmanın ötesine bakar ve ülkemizde sanatın gelişmesi için eğitim metotları üzerinde çalışmalar yapar. Bu konuda çeşitli yayınlar çıkararak Dostluk Ortağım projesiyle doğaya ve geleceğe katkıda bulunmaya çaba gösteren kolektif bir topluluktur.

Diğer kurslarımıza da göz atmayı unutma!

Ücretsiz Deneme Dersi Kayıt Formu