0

Müzik

Klasik Gitar Kursu

4 Hafta

Kurs Hakkında

Hemen hemen pek çoğumuz kısa bir dönem de olsa gitar çalmayı arzulamıştır. Diğer enstrümanlara kıyasla belki de en çok tercih edileni gitar çalmaktır. İşte burada klasik gitarla adım atıyoruz sanatın büyülü dünyasına. Klasik gitar sekiz şeklinde bir gövdeye sahip, en az altı telin kullanıldığı bir gitar türüdür. Genelde naylon olan bu tellerin yapısı sayesinde yumuşak bir tınıya sahip bir ses çıkar. İnsan sesine eşlik etmesi, popüler bir çalgı olması ve birçok müzik türüne kolaylıkla uyum sağlaması açısından klasik gitarlar fazlasıyla tercih edilir. Bu sayede klasik gitar kursu her zaman ilginin yoğun olduğu bir kurstur. Gitara benzer çalgıların kökeni milattan önceki yıllara kadar uzanır. Klasik gitarla ilgisi ese gelişmeler ise 16. yüzyılda başlamıştır. O zamanlarda 4 telli bir çalgı olan gitar, 18. yüzyılda 6 telli olarak günümüzdeki akort sistemiyle çalınmaya başlamıştır. Klasik gitara son şekline, 1860 yılında Antonio Torres sayesinde kavuşmuştur. Hatta bu nedenle klasik gitar bir zamanlar “Torres Gitarı” olarak da anılmıştır. Gitar öğrenmeye başladıktan sonra bu enstrüman en yakın arkadaşınız olacaktır. Kimi zamanlar çalmasanız bile hayatınız boyunca size eşlik edeceğinden emin olabilirsiniz. Aşık olduğunuzda, üzüntünüzde ve sevinçlerinizde bütün duygularınızı gitar aracılığıyla aktarabilirsiniz. İsterseniz evinizde isterseniz dışarıda her türlü ortama yanınızda taşıyarak kolaylıkla çalabilirsiniz. Sizler de bu enstrümanı yakından tanımak isterseniz ücretsiz deneme dersimize katılabilirsiniz!
Kurs Formatı
Atölye Süresi

12 Saat

4 Hafta

Şubeler

Atölye Kimin İçin?

Klasik gitar çalmanın önünde herhangi bir koşul yoktur. Fiziksel yeterliliği müsaade eden herkes klasik gitar çalabilir. Her yaştan insan için oldukça kolay bir şekilde öğrenilebilen bir enstrümandır. Sen de hayallerini bir başarıya çevirmek istersen hemen aramıza katılabilirsin!

Kullanıcı seçilmedi veya kullanıcı ID alınamadı.

 
 

 

 

Eğitmenimiz

Kullanıcı seçilmedi veya kullanıcı ID alınamadı.

 
 

 

 

Kullanıcı seçilmedi veya kullanıcı ID alınamadı.

Sıkça Sorulan
Sorular

Galata Sanat Hangi Günler Açık?

Galata Sanat haftanın 7 günü 10:00 – 22:00 arası hizmet vermektedir.

Kurs Ücretleri Ne Kadar?

Herkes için ulaşılabilir sanat felsefesiyle yola çıkan Galata Sanat Merkezi yalnızca 4 saat özel ders alabileceğiniz ücretlere 4 saat özel ders, 4 saat grup solfej dersi, düzenli orkestra eğitimleri alabileceğiniz ve ücretsiz birçok etkinliğe katılabileceğiniz bir programa sahiptir. Bunun yanında öğrencimiz olmanız gerekmeden her zaman etkinliklerimize katılabilir, ücretsiz çay-kahve ikramlarımızdan yararlanabilir, ders çalışabilir, arkadaşlarınızla muhabbet edebilir ve oyun oynayabilirsiniz.

Ne Kadar Sürede Öğrenirim?

Bu net bir cevabı olmayan bir sorudur. Birçok fonksiyon üzerinden kişiye özel değerlendirilerek ancak yakın cevaplar verilebilme olasılığı vardır. Öncelikle hangi seviyeden başladığımızı düşünmeliyiz. Sıfırdan mı başlıyoruz yoksa ufak tefek denemelerimiz oldu mu? Ne öğrenmek istiyoruz, ne kadar öğrenmek istiyoruz? Hedefinize yönelik olarak ‘’öğrendim’’ diyebilme süreniz elbette farklılık gösterecektir. Ne kadar ilgileneceğiz? Tabi ki de haftada 1 saat egzersiz yapan ile günde 1 saat egzersiz yapan arasında fark olacaktır.

Ya Yeteneğim Yoksa?

Yıllara dayanan gözlemlerimize göre mesele yetenekte değil, çevresel faktörlerle oluşan yatkınlık ve eğitimdir. Çevresel faktörlerin etkisini göz önünde bulundurarak, herhangi biriyle oluşabilecek tek farklılık öğrenme hızınız olacaktır. Bu hızlı giden bir araba ile yavaş giden bir araba gibidir. Her ikisi de hedefe ulaşabilir, yavaş olan biraz daha vakit alır. Tabi ki tutkunun payını da unutmamak gerekir. Tutkunuz, bağlılığınız, azminiz ne kadar yüksek ise o kadar hızlı öğreneceğiniz de kesindir. Son olarak yanlış bir algıyı da düzeltmek isteriz; hiç kimsenin iyi bir eğitmen ve doğru metodlarla, yüksek tutku ve azmine karşı herhangi bir enstrümanı öğrenememesi veya bir sanat dalında başarısız olması mümkün değildir.

Peki, Neden GalataSanat?

Çünkü Galata Sanat Merkezi felsefesi gereği doğru metodlarla, uygun ücretlere sahip olan, yöneticisinden eğitmenine, tasarımından çalışma sistemine kadar tamamen daha nitelikli sanat eğitimleri için kurgulanmış genç ve dinamik ve her şeyin ötesinde yaşam enerjisi yüksek bir merkezdir. Ticari bir işletmenin ötesinde ülkemizde sanatın gelişmesi için eğitim metodları üzerinde çalışmalar yapan, yayınlar çıkaran, Dostluk Ortağım Projesiyle doğaya ve geleceğimize katkıda bulunma çabası gösteren kollektif bir topluluktur!

GalataSanat Nerede?

İstanbul Beyoğlu, Kadıköy ve Kemerburgaz'da, Ankara’da, Çanakkale’de, Eskişehir'de, Bursa'da, Antalya'da ve İzmir’de olmak üzere 9 şubemizle faaliyetteyiz. Kurumsal işlerimizi ise Galata’daki ofisimizden yürütmekteyiz.

Hemen Kaydol!

Yüksek öğrenme deneyimine sahip atölye çalışmalarımız ve kurslarımız hakkında daha fazla bilgi almak için formu hemen gönderin.

Ücretsiz Deneme Dersi Başvurusu

İlginizi Çekebilecek Kurslar

Dans etmek küçükten büyüğe herkes için son derece eğlenceli ve bir o kadar da

En hızlı şekilde en iyi sonuçları almayı amaç edinmiş bir sanat merkezindesiniz. En iyi

Türk Halk Müziğinin olmazsa olmazlarından bağlama, telli tezeneli bir enstrümandır. Çeşitli yörelere göre farklı

Resim, Müzik, Dans ve Daha Fazlası