Ankara Akordeon Kursu

Başlangıç

Birebir

4 Hafta

Kursa Kaydol
Kurslar

Kurs Hakkında

Akordeon, havanın depolandığı körüğün sıkıştırılarak metal dilciklere çarpmasıyla ses elde dilen bir enstrümandır. Havanın depolandığı körük kısmında yer alan akor düğmeleri sayesinde çok sesli bir çalgıdır. 19. yüzyılın başlarında icat edilen bu çalgıya son halini ise C. Buffet vermiştir. Pek çok milletin milli enstrümanı olan bu çalgıyı aslında biz tahmin ettiğimizden de yakın tanıyoruz. Bunun sebebiyse fazlasıyla aşina olduğumuz Balkan ve Kafkas müziklerinin vazgeçilmez parçası oluşu elbette!

Kurs Süresi
  • 4 Hafta
  • 12 Saat
Kurs Formatı
  • 4 Saat Birebir Özel Ders
  • 4 Saat Grup Solfej Dersi
  • 4 Saat Mentorluk Atölyesi (Online)

Kurs Kimin için?

Konular

Eğitmen

Tuğçe Ünalmış

Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Müzik Bölümü mezunuyum. Çello ve piyano eğitmeniyim. 7 yıldır çello ve piyona eğitmenliği yapmaktayım. 1000’i geçkin öğrencim oldu bunların 19’u konservatuar ve diğer müzik okullarını kazanarak profesyonel müzisyen oldu.

Sıkça Sorulan Sorular

Galata Sanat haftanın 7 günü 09:00 – 23:00 arası hizmet vermektedir.
Herkes için ulaşılabilir sanat felsefesiyle yola çıkan Galata Sanat Merkezi yalnızca 4 saat özel ders alabileceğiniz ücretlere 4 saat özel ders, 4 saat grup solfej dersi, düzenli orkestra eğitimleri alabileceğiniz ve ücretsiz birçok etkinliğe katılabileceğiniz bir programa sahiptir. Bunun yanında öğrencimiz olmanız gerekmeden her zaman etkinliklerimize katılabilir, ücretsiz çay-kahve ikramlarımızdan yararlanabilir, ders çalışabilir, arkadaşlarınızla muhabbet edebilir ve oyun oynayabilirsiniz.
Bu net bir cevabı olmayan bir sorudur. Birçok fonksiyon üzerinden kişiye özel değerlendirilerek ancak yakın cevaplar verilebilme olasılığı vardır. Öncelikle hangi seviyeden başladığımızı düşünmeliyiz. Sıfırdan mı başlıyoruz yoksa ufak tefek denemelerimiz oldu mu? Ne öğrenmek istiyoruz, ne kadar öğrenmek istiyoruz? Hedefinize yönelik olarak ‘’öğrendim’’ diyebilme süreniz elbette farklılık gösterecektir. Ne kadar ilgileneceğiz? Tabi ki de haftada 1 saat egzersiz yapan ile günde 1 saat egzersiz yapan arasında fark olacaktır.
Uzmanlar bilimsel olarak maksimum %3-5 oranında genetik faktörlerin etkili olduğunu söylüyor. Oysa yıllara dayanan gözlemlerimize göre mesele yetenekte değil, çevresel faktörlerle oluşan yatkınlık ve eğitimdir. Çevresel faktörlerin etkisini göz önünde bulundurarak, herhangi biriyle oluşabilecek tek farklılık öğrenme hızınız olacaktır. Bu hızlı giden bir araba ile yavaş giden bir araba gibidir. Her ikisi de hedefe ulaşabilir, yavaş olan biraz daha vakit alır. Tabi ki tutkunun payını da unutmamak gerekir. Tutkunuz, bağlılığınız, azminiz ne kadar yüksek ise o kadar hızlı öğreneceğiniz de kesindir. Son olarak yanlış bir algıyı da düzeltmek isteriz; hiç kimsenin iyi bir eğitmen ve doğru metodlarla, yüksek tutku ve azmine karşı herhangi bir enstrümanı öğrenememesi veya bir sanat dalında başarısız olması mümkün değildir.
Çünkü Galata Sanat Merkezi felsefesi gereği en doğru metodlarla en uygun ücretlere sahip olan, yöneticisinden eğitmenine, tasarımından çalışma sistemine kadar tamamen daha nitelikli sanat eğitimleri için kurgulanmış genç ve dinamik ve her şeyin ötesinde yaşam enerjisi yüksek bir merkezdir. Ticari bir işletmenin ötesinde ülkemizde sanatın gelişmesi için eğitim metodları üzerinde çalışmalar yapan, yayınlar çıkaran, Dostluk Ortağım Projesiyle doğaya ve geleceğimize katkıda bulunma çabası gösteren kollektif bir topluluktur!
İstanbul Beyoğlu, Kadıköy ve Kemerburgaz'da, Ankara’da, Çanakkale’de, Eskişehir'de, Bursa'da, Antalya'da ve İzmir’de olmak üzere 9 şubemizle faaliyetteyiz. Kurumsal çalışmaları ise Galata’daki ofisimizden yürütmekteyiz.

Hemen Kaydol!

Sanat merkezimizdeki atölye çalışmaları ve kurslar hakkında daha fazla bilgi almak için formu hemen gönderin.

Ücretsiz Deneme Dersi Başvurusu

İlginizi Çekebilecek Kurslar

Yüzyüze

Kadıköy Trompet Kursu

Trompet çalmayı öğrenmek için bir kurs arayışında olan insanlar, trompet dersi İstanbul gib...

Detaylı İncele

Yüzyüze

Birebir

Kadıköy Şan Kursu

Galata Sanat sayesinde başlayacağın şan kursu ile; tamamen birebir olarak eğitim göreceğin ...

Detaylı İncele

Online

Birebir

Kadıköy Piyano Kursu

Sanat ile bir araya gelmek hayatınıza renk katmak ve yeni bir başlangıç yapmak istiyorsanız  ...

Detaylı İncele

Yüzyüze

Birebir

Kadıköy Klarnet Kursu

Türk pop müziğinde si bemol klarnet adı verilen klarnet kullanılır. Bu klarnetle birlikte büt...

Detaylı İncele

1. Kimler Akordeon Çalabilir?

Akordeon ya da akordiyon, arzu eden her bireyin yeterince çaba göstererek çalabileceği bir enstrümandır. Herhangi bir şart gözetmeksizin fiziksel yeterliliği akordeonu taşıyabilecek güçte olan herkesin akordeon kursu alabileceğini düşünüyoruz. Eğer sen de bir akordeon satın almadan önce kendini test etmek istiyorsan mağazamızı ziyaret edebilir ya da ücretsiz deneme dersine katılabilirsin!

2. Akordeon Çalmak İçin İdeal Bir Yaş Var Mı?

Galata Sanat’ta akordeon kursu için herhangi bir yaş sınırımız bulunmamakta. Akordeon çalmak için en ideal yaş ise bu enstrümanı çalmayı arzuladığını fark ettiğin yaştır! Akordeon, beden gücüyle taşınması gereken belli ağırlığa sahip bir enstrümandır. Bu nedenle öğrenci adaylarımızın enstrümanı taşıyacak kadar fiziksel yeterliliğe sahip olması gerekmektedir. Bizden eğitim almak isteyen küçük yaştaki öğrenci adaylarımız için ise ücretsiz deneme dersimizde kas gelişimini test ediyoruz. Bunun sonucunda eğer yeterli görürsek kayıt kabul ediyoruz. Aksi halde minik arkadaşlarımızın kas gelişimini olumsuz etkilememek adına akordeon eğitimini onlar için biraz ertelemeyi tercih ediyoruz.

3. Ne Kadar Zamanda Akordeon’da Uzmanlaşabilirim?

Burada sizlere belirli bir zaman söylememiz mümkün değil. Bu tamamen sizin azminize ve planlı olarak çalışmanıza göre değişen bir süreçtir. Burada unutmamalısınız ki önemli olan düzenli tekrarlar yapmaktır. Haftada bir gün beş saatinizi buna ayırmak yerine üç gün birer saatinizi ayırmak sizin için çok daha verimli olacaktır. Öğrenme sürecinizde desteğini esirgemeyen eğitmenlerimizin sizin için gerekli gördüğü pratikleri zamanında uygularsanız bu sürecin oldukça kolay ilerleyeceğinden emin olabilirsiniz. Kendi eğitim seviyenizi belirlemek ve bir uzman görüşü almak isterseniz ücretsiz deneme dersi için hemen form doldurabilirsiniz!

4. Akordeon Çalmak Zor Mu?

Galata Sanat Merkezi ile öğrenme yolculuğu zorlu bir süreç değildir. Her enstrümanda olduğu gibi akordeon eğitiminde de farklı metotlar ve uygulanması gereken alıştırmalar mevcuttur. Bahsedilen bu adımları düzenli olarak yaptığınız sürece akordeon çalmak bir hayalden ziyade başarıya dönüşecektir!

5. Galata Sanat Merkezinde Akordeon Dersleri Nasıl İşleniyor?

Galata Sanat olarak, akordeon eğitimini merkezlerimizde yüz yüze işlenen derslerle ve online akordeon kursu olarak iki farklı şekilde sunuyoruz. Her iki türlü de derslerimiz öğrenci odaklı ve birebir özel ders şeklinde işlenmektedir. Kaydınızı yaptırırken size göre uygun gün ve saatlerde bir ders planı ayarlanır. Sonrasında ise eğitim süreciniz, ayarlanan bu plan dahilinde sabit bir şekilde devam eder. Bu hem merkezlerimizde hem de online ders olarak verilen eğitimlerimizde geçerlidir. Aldığınız birebir özel derslerin yanında ise grup solfej derslerine ücretsiz olarak katılabilirsiniz. Daha detaylı bilgi sahibi olmak istiyorsanız bizi arayarak randevu alabilirsiniz!

6. Akordeon Ders Ücretleri Ne Kadar?

Galata Sanat olarak verdiğimiz kaliteli ve tam donanımlı eğitimleri göz önünde bulundurarak en uygun fiyatları oluşturmaktayız. Merkezlerimizin ulaşıma uygun konumda olması ve eğitimlerimizin kalitesine göre fiyatlarımız oldukça uygundur. Tüm bunlara ek olarak grup solfej dersleri ve orkestra çalışmalarına da ücretsiz olarak katılabilirsiniz. Merkezlerimiz sana sadece haftalık akordeon dersi sunmakla sınırlı kalmıyor. Aynı zamanda size kendi sanatınızı icra edebileceğiniz ve sanatla ilgili her türlü sohbete dahil olabileceğiniz ortamları da sunuyoruz. Ayrıca bizden eğitim alarak Dostluk Ortağım projesiyle birçok çocuğun sanatla buluşmasına öncülük ettiğinizi unutmayın! Dostluk Ortağımız olabilmeniz için yapmanız gereken tek şey bizden bir sanat eğitimi almaktır!

7. Akordeon Kursuna Kayıt İçin Neler Gerekiyor?

Galata Sanat Akordeon kursu için gereken ilk şey sizin tutkunuz! E tabi bunun yanında kimlik kartınızla birlikte merkezlerimizi ziyaret edersiniz bu eğlenceli öğrenme yolculuğunda birlikte ilerleyebiliriz.