Ankara Klarnet Kursu

Başlangıç

Birebir

4 Hafta

Kursa Kaydol
Kurslar

Kurs Hakkında

Türk pop müziğinde si bemol klarnet adı verilen klarnet kullanılır. Bu klarnetle birlikte bütün batı eserlerini icra edebilirsiniz. Başlangıç için de uygundur. Türk Müziği’nde kullanılan klarnet sol klarnet olarak adlandırılır. Teknik olarak aynı özelliklere sahip olsa da, sol klarnet biraz daha büyüktür ve kullanılması daha zordur. Bu nedenle başlangıç da önerilen klarnet si bemol klarnettir fakat öğrenci isteği doğrultusunda sol klarnet dersleri de alabilir.

Kurs Süresi
  • 4 Hafta
  • 12 Saat
Kurs Formatı
  • 4 Saat Birebir Özel Ders
  • 4 Saat Grup Solfej Dersi
  • 4 Saat Mentorluk Atölyesi (Online)

Kurs Kimin için?

Konular

Eğitmen

Tuğçe Ünalmış

Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Müzik Bölümü mezunuyum. Çello ve piyano eğitmeniyim. 7 yıldır çello ve piyona eğitmenliği yapmaktayım. 1000’i geçkin öğrencim oldu bunların 19’u konservatuar ve diğer müzik okullarını kazanarak profesyonel müzisyen oldu.

Sıkça Sorulan Sorular

Galata Sanat haftanın 7 günü 09:00 – 23:00 arası hizmet vermektedir.
Herkes için ulaşılabilir sanat felsefesiyle yola çıkan Galata Sanat Merkezi yalnızca 4 saat özel ders alabileceğiniz ücretlere 4 saat özel ders, 4 saat grup solfej dersi, düzenli orkestra eğitimleri alabileceğiniz ve ücretsiz birçok etkinliğe katılabileceğiniz bir programa sahiptir. Bunun yanında öğrencimiz olmanız gerekmeden her zaman etkinliklerimize katılabilir, ücretsiz çay-kahve ikramlarımızdan yararlanabilir, ders çalışabilir, arkadaşlarınızla muhabbet edebilir ve oyun oynayabilirsiniz.
Bu net bir cevabı olmayan bir sorudur. Birçok fonksiyon üzerinden kişiye özel değerlendirilerek ancak yakın cevaplar verilebilme olasılığı vardır. Öncelikle hangi seviyeden başladığımızı düşünmeliyiz. Sıfırdan mı başlıyoruz yoksa ufak tefek denemelerimiz oldu mu? Ne öğrenmek istiyoruz, ne kadar öğrenmek istiyoruz? Hedefinize yönelik olarak ‘’öğrendim’’ diyebilme süreniz elbette farklılık gösterecektir. Ne kadar ilgileneceğiz? Tabi ki de haftada 1 saat egzersiz yapan ile günde 1 saat egzersiz yapan arasında fark olacaktır.
Uzmanlar bilimsel olarak maksimum %3-5 oranında genetik faktörlerin etkili olduğunu söylüyor. Oysa yıllara dayanan gözlemlerimize göre mesele yetenekte değil, çevresel faktörlerle oluşan yatkınlık ve eğitimdir. Çevresel faktörlerin etkisini göz önünde bulundurarak, herhangi biriyle oluşabilecek tek farklılık öğrenme hızınız olacaktır. Bu hızlı giden bir araba ile yavaş giden bir araba gibidir. Her ikisi de hedefe ulaşabilir, yavaş olan biraz daha vakit alır. Tabi ki tutkunun payını da unutmamak gerekir. Tutkunuz, bağlılığınız, azminiz ne kadar yüksek ise o kadar hızlı öğreneceğiniz de kesindir. Son olarak yanlış bir algıyı da düzeltmek isteriz; hiç kimsenin iyi bir eğitmen ve doğru metodlarla, yüksek tutku ve azmine karşı herhangi bir enstrümanı öğrenememesi veya bir sanat dalında başarısız olması mümkün değildir.
Çünkü Galata Sanat Merkezi felsefesi gereği en doğru metodlarla en uygun ücretlere sahip olan, yöneticisinden eğitmenine, tasarımından çalışma sistemine kadar tamamen daha nitelikli sanat eğitimleri için kurgulanmış genç ve dinamik ve her şeyin ötesinde yaşam enerjisi yüksek bir merkezdir. Ticari bir işletmenin ötesinde ülkemizde sanatın gelişmesi için eğitim metodları üzerinde çalışmalar yapan, yayınlar çıkaran, Dostluk Ortağım Projesiyle doğaya ve geleceğimize katkıda bulunma çabası gösteren kollektif bir topluluktur!
İstanbul Beyoğlu, Kadıköy ve Kemerburgaz'da, Ankara’da, Çanakkale’de, Eskişehir'de, Bursa'da, Antalya'da ve İzmir’de olmak üzere 9 şubemizle faaliyetteyiz. Kurumsal çalışmaları ise Galata’daki ofisimizden yürütmekteyiz.

Hemen Kaydol!

Sanat merkezimizdeki atölye çalışmaları ve kurslar hakkında daha fazla bilgi almak için formu hemen gönderin.

Ücretsiz Deneme Dersi Başvurusu

İlginizi Çekebilecek Kurslar

Yüzyüze

Kadıköy Trompet Kursu

Trompet çalmayı öğrenmek için bir kurs arayışında olan insanlar, trompet dersi İstanbul gib...

Detaylı İncele

Yüzyüze

Birebir

Kadıköy Şan Kursu

Galata Sanat sayesinde başlayacağın şan kursu ile; tamamen birebir olarak eğitim göreceğin ...

Detaylı İncele

Online

Birebir

Kadıköy Piyano Kursu

Sanat ile bir araya gelmek hayatınıza renk katmak ve yeni bir başlangıç yapmak istiyorsanız  ...

Detaylı İncele

Yüzyüze

Birebir

Kadıköy Klarnet Kursu

Türk pop müziğinde si bemol klarnet adı verilen klarnet kullanılır. Bu klarnetle birlikte büt...

Detaylı İncele

Ankara Klarnet Kursu Konusunda Merak Ettiğiniz Tüm Soruları Cevaplıyoruz!

1- Herkes Klarnet Çalabilir Mi?

Klarnet, üflemeli çalgılara ilgi duyan ve hevesi olan herkes tarafından çalınabilir. Ancak küçük bir nüans ile el, kol ve parmakların fiziksel gelişimini tamamlamış olması gerekecektir. Bunun için de belirli bir yaştan sonra bu gelişimin tamamlandığı asla unutulmamalıdır. Aksi takdirde klarnet çalmak için hiç kimsenin önünde hiçbir engel yer alması mümkün değildir.

2- Klarnet Çalmak İçin Hangi Yaş Aralığı Seçilmelidir?

Müzik aletlerine çok küçük yaşlarda başlamak, bu enstrümanı ilerleyen yaşlarda çok daha iyi çalmayı sağlayabilir. Ancak hayat koşulları, ekonomik koşullar veya zaman azlığı nedeniyle bu dönem biraz daha gecikebilir. Bu nedenle Ankara klarnet kursu için her yaşta katılım sağlamanız mümkün olacaktır.

Galata Sanat Merkezi müzik eğitimlerinde size her zaman ücretsiz deneme dersleri imkanı sunar. Eğitmenler, bu derslerde sizi pratik bir testten geçirerek karar vermenize yardımcı olur. Bu durumda nefes ve vücut açısından fiziksel engeli olmayan 7’den 70’e herkes kurslara katılmayı seçebilir.

3- Klarnet Çalmak Ne Kadar Zordur?

Klarnet, nefesli çalgılar içerisinde nota ve makam olarak en güçlü çalgılardan birisidir. Bu açıdan birçok kişi için klarnet çok zor bir çalgı olarak görülebilir. Ancak hangi yaşta olursanız olun iyi bir eğitime başladığınızda doğru süreçte klarnet çalmayı başarabilirsiniz. Klasik müzikten Batı müziğine ve alaturka müzikten fantezi müziğe kadar her alanda bu enstrümanı kullanabilirsiniz.

Başlangıç için genellikle si-bemol klarnet seçimi ve Türk müziğinde sol klarnet gibi birçok farklı seçim yapılabilir. Bu seçimlerde enstrüman boyutları değişse de ilerleyen eğitim seviyeleri sayesinde başarılı olmanız gayet kolay olacaktır.

4- Ne Kadar Sürede Klarnet Doğru Şekilde Çalınabilir?

Seçtiğiniz klarnetin boyutuna, türüne ve sizin için oluşturulan kurs programına göre süre elbette değişiklik gösterecektir. Bazen yoğun bir ders programı bazen seyrek bir ders programı uygulanması gerekebilir. Her koşulda bu ders programı ile birlikte istekli bir öğrenci istediği başarıya da ulaşabilir.

Klarneti doğru bir şekilde çalabilmek için tutuş, nefes, duruş ve nota egzersizlerine dikkat etmek gerekir. Eğitmenler size bu aşamaları sıralı bir şekilde vererek, ilerleme elde etmeye çalışır. Çalışmaları disiplinli ve eksiksiz yerine getirdiğinizde, süreç tamamen sizin çalışmanıza bağlı kısa veya uzun olabilir.

5- Ankara Klarnet Kursu Ders İşleme Sistemi Nasıldır?

Ankara klarnet kursu için ders programı öncelikle deneme dersi ile oluşturulur. Çünkü deneme dersi sayesinde eğitmenler sizin için doğru ders süresini belirleyebilir. Bu kademede yapılan kayıt işlemleri sırasında sizin için doğru ders günleri ve saatleri belirlenir. Bu sayede de aksama yaşamadan kursa devam etmeniz sağlanır.

Ders programına uygun olarak, verilen etütler ve dersler için merkezimizde çalışmalar devam eder. Çünkü Galata Sanat Merkezi’nde eğitimler her zaman yüz yüze ve donanımlı ders ortamında sağlanır. Bazı koşullarda ihtiyaca binaen online eğitimler de yapılabilir. Ayrıca etütleriniz hem merkezimizde hem de isteğinize bağlı evinizde sürdürülebilir.

Galata Sanat Merkezi imkanlarıyla ders ve etütlerinizi kurumumuzda sürdürebilirsiniz. Bu çalışmalar dışında ücretsiz şekilde sunulan grup solfej eğitimleri ve teknik müzik eğitimlerine katılabilirsiniz. Yani enstrüman kursu ile birlikte bir sanat kursu fırsatı elde edebilirsiniz. Çünkü kurslardan mezun olan arkadaşlarımız bizimle aynı orkestrada sanat icra etme şansı elde etmektedir.

6- Ankara Klarnet Kursu Başvurusu İçin Neler Talep Edilir?

Ankara klarnet kursu başvurusu için ilk olarak hevesli bir kursiyer talep edilir. Yani prosedürlerden ziyade sizin klarnet çalmayı istemeniz önemlidir. Bunun için size sunduğumuz çalışma enstrümanlarını veya kendi enstrümanınızı kullanabilirsiniz. İstediğiniz zaman da mağazalarımızdan enstrüman ve aksesuarlarınızı kolaylıkla satın alabilirsiniz.

Eğer Ankara klarnet kursu için istekli olursanız, kurs başvurularını kolaylıkla yapabilirsiniz. Başvurularda bir form doldurarak kimlik belgenizi ibraz etmeniz yeterlidir. Sonrasında eğitmen ile karşılıklı görüşme sayesinde iyi bir ders programı sağlayabilirsiniz. Bunun dışında hiçbir ekstra talep yer almamaktadır.

7- Ankara Klarnet Kursu Ücretleri Ne Kadardır?

Galata Sanat Merkezi için kurs ücretlerinin belirlenmesinde başarı ölçeği göz önünde bulundurulur. Yani sizden talep edilen ücret ticari gereklilik oluştursa da öncelikle sanat daha fazla önem oluşturmaktadır. Bu açıdan ders saati ve süresine göre yapılan hesaplamalarda fiyat performans gözlemlemesi sağlanır.

Bahsedilen kıstaslar ile Ankara klarnet kursu için alınan ücrete karşılık en kaliteli eğitim verilir. Bu eğitim sürecinde ek olarak verilen dersler, solfej eğitimleri ve imkanlar gibi avantajlar yer alır. Merkezlerimizde katılabileceğiniz sosyal sohbet ortamları, sanat ortamları ve etkinlikler bulunur. Orkestra çalışmaları ve Dostluk Ortağım projeleri gibi önemli çalışmalar bulunur. Dostluk Ortağım sayesinde birçok farklı bölgede kardeş okullar ya da hatıra ormanları gibi çalışmalar yapılır.