Ankara Saksafon Kursu

Başlangıç

Birebir

4 Hafta

Kursa Kaydol
Kurslar

Kurs Hakkında

Saksafon kursu arayışına cevap veren Galata Sanat Merkezi‘nde alınan tüm dersler birebirdir. Öğrencilerimizin atacağı her adımda, alanında uzman, müziğin her noktasına çoktan dokunmuş eğitmenleri onlarladır. Amacımız öğrencilerimizin ulaşmaya çalıştığı müzik çizgisini anlayıp yeteneklerini en uygun biçimde şekillendirmektir. Bunu yaparken de her zaman öğrencilerimizin taleplerini, isteklerini, gitmek istedikleri yeri, zorlandıkları noktaları titizlikle dinler ve ders içeriklerini buna göre oluştururuz. Birebir eğitimlere uygun olarak inşa edilen yalıtımlı dersliklerimiz sayesinde de derslerimizde dikkat dağıtan herhangi bir öğe bulunmamaktadır.

Kurs Süresi
  • 4 Hafta
  • 12 Saat
Kurs Formatı
  • 4 Saat Birebir Özel Ders
  • 4 Saat Grup Solfej Dersi
  • 4 Saat Mentorluk Atölyesi (Online)
  • Ödevler

Kurs Kimin için?

Konular

Eğitmen

Tuğçe Ünalmış

Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Müzik Bölümü mezunuyum. Çello ve piyano eğitmeniyim. 7 yıldır çello ve piyona eğitmenliği yapmaktayım. 1000’i geçkin öğrencim oldu bunların 19’u konservatuar ve diğer müzik okullarını kazanarak profesyonel müzisyen oldu.

Sıkça Sorulan Sorular

Galata Sanat haftanın 7 günü 09:00 – 23:00 arası hizmet vermektedir.
Herkes için ulaşılabilir sanat felsefesiyle yola çıkan Galata Sanat Merkezi yalnızca 4 saat özel ders alabileceğiniz ücretlere 4 saat özel ders, 4 saat grup solfej dersi, düzenli orkestra eğitimleri alabileceğiniz ve ücretsiz birçok etkinliğe katılabileceğiniz bir programa sahiptir. Bunun yanında öğrencimiz olmanız gerekmeden her zaman etkinliklerimize katılabilir, ücretsiz çay-kahve ikramlarımızdan yararlanabilir, ders çalışabilir, arkadaşlarınızla muhabbet edebilir ve oyun oynayabilirsiniz.
Bu net bir cevabı olmayan bir sorudur. Birçok fonksiyon üzerinden kişiye özel değerlendirilerek ancak yakın cevaplar verilebilme olasılığı vardır. Öncelikle hangi seviyeden başladığımızı düşünmeliyiz. Sıfırdan mı başlıyoruz yoksa ufak tefek denemelerimiz oldu mu? Ne öğrenmek istiyoruz, ne kadar öğrenmek istiyoruz? Hedefinize yönelik olarak ‘’öğrendim’’ diyebilme süreniz elbette farklılık gösterecektir. Ne kadar ilgileneceğiz? Tabi ki de haftada 1 saat egzersiz yapan ile günde 1 saat egzersiz yapan arasında fark olacaktır.
Uzmanlar bilimsel olarak maksimum %3-5 oranında genetik faktörlerin etkili olduğunu söylüyor. Oysa yıllara dayanan gözlemlerimize göre mesele yetenekte değil, çevresel faktörlerle oluşan yatkınlık ve eğitimdir. Çevresel faktörlerin etkisini göz önünde bulundurarak, herhangi biriyle oluşabilecek tek farklılık öğrenme hızınız olacaktır. Bu hızlı giden bir araba ile yavaş giden bir araba gibidir. Her ikisi de hedefe ulaşabilir, yavaş olan biraz daha vakit alır. Tabi ki tutkunun payını da unutmamak gerekir. Tutkunuz, bağlılığınız, azminiz ne kadar yüksek ise o kadar hızlı öğreneceğiniz de kesindir. Son olarak yanlış bir algıyı da düzeltmek isteriz; hiç kimsenin iyi bir eğitmen ve doğru metodlarla, yüksek tutku ve azmine karşı herhangi bir enstrümanı öğrenememesi veya bir sanat dalında başarısız olması mümkün değildir.
Çünkü Galata Sanat Merkezi felsefesi gereği en doğru metodlarla en uygun ücretlere sahip olan, yöneticisinden eğitmenine, tasarımından çalışma sistemine kadar tamamen daha nitelikli sanat eğitimleri için kurgulanmış genç ve dinamik ve her şeyin ötesinde yaşam enerjisi yüksek bir merkezdir. Ticari bir işletmenin ötesinde ülkemizde sanatın gelişmesi için eğitim metodları üzerinde çalışmalar yapan, yayınlar çıkaran, Dostluk Ortağım Projesiyle doğaya ve geleceğimize katkıda bulunma çabası gösteren kollektif bir topluluktur!
İstanbul Beyoğlu, Kadıköy ve Kemerburgaz'da, Ankara’da, Çanakkale’de, Eskişehir'de, Bursa'da, Antalya'da ve İzmir’de olmak üzere 9 şubemizle faaliyetteyiz. Kurumsal çalışmaları ise Galata’daki ofisimizden yürütmekteyiz.

Hemen Kaydol!

Sanat merkezimizdeki atölye çalışmaları ve kurslar hakkında daha fazla bilgi almak için formu hemen gönderin.

Ücretsiz Deneme Dersi Başvurusu

İlginizi Çekebilecek Kurslar

Yüzyüze

Kadıköy Trompet Kursu

Trompet çalmayı öğrenmek için bir kurs arayışında olan insanlar, trompet dersi İstanbul gib...

Detaylı İncele

Yüzyüze

Birebir

Kadıköy Şan Kursu

Galata Sanat sayesinde başlayacağın şan kursu ile; tamamen birebir olarak eğitim göreceğin ...

Detaylı İncele

Online

Birebir

Kadıköy Piyano Kursu

Sanat ile bir araya gelmek hayatınıza renk katmak ve yeni bir başlangıç yapmak istiyorsanız  ...

Detaylı İncele

Yüzyüze

Birebir

Kadıköy Klarnet Kursu

Türk pop müziğinde si bemol klarnet adı verilen klarnet kullanılır. Bu klarnetle birlikte büt...

Detaylı İncele

Ankara Saksafon Kursu İle Sokaklar Caz Dolsun!

Caz müziğin efsane isimler ile çağrıştırdığı ünlü çalgısı saksafon, Türk müziğinde de güçlü bir yer edinmeyi başarmıştır. Çünkü hem keyifli hem de çok renkli bir üflemeli çalgı olarak seçilmektedir. Ankara sokaklarında da caz müziğin esintilerini siz sunmak istiyorsanız, bu enstrümanı çalmak isteyebilirsiniz. Bu açıdan keyifle katılabileceğiniz Ankara saksafon kursu için merak ettiğiniz soruların cevabını bu içerikte bulabilirsiniz.

Saksafon Kursu Açısından Sık Sık Sorulan Soruların Cevabını Bir Araya Getirdik!

Saksafon Herkes Tarafından Çalınabilir Mi?

Saksafon, tüm üflemeli çalgılar veya diğer enstrümanlar gibi herkes tarafından çalınabilir. Çünkü bu enstrüman için belirli fiziksel olgunlukları tamamlamak dışında hiçbir mecburiyet yer almaz. Yani bu enstrümanı boyut açısından taşıyabilecek bir yaşta olmak gerekir. Bununla birlikte enstrümanı çalabilecek şekilde el, kol ve parmak gelişiminin tamamlanmış olması gerekir. Bunun dışında ister bir öğrenci, ister bir ev hanımı veya ister bir marangoz bu enstrümanı çalar.

Saksafon Çalmak Çok Zor Mudur?

Saksafon ne çok zor ve ne de çok kolay şekilde çalınabilecek bir çalgıdır. Evet, çalması zor değildir. Ama doğru şekilde çalmak için de eğitimi iyi bir şekilde sürdürmek gerekir. Yani saksafon çalmak kısmen zordur, ama iyi bir eğitimle bu zorluk kolaylıkla aşılabilir. Bu açıdan da Galata Sanat Merkezi büyük bir avantaj sunmaktadır.

Merkezimizde Ankara saksafon kursu için her zaman profesyonel eğitmenler yer alır. Bu eğitmenler süreci kolaylaştırmak için ücretsiz deneme derslerinden itibaren size destek sunar. Bu derslerde başarılı olacağınıza karar verdiğiniz süreçte sizin için en iyi kurs programı oluşturulur. Bu sayede de belirlenen süreçte iyi bir çalışma ile başarı elde edilir.

 Saksafon Çalmak İçin Belirli Bir Yaş Aralığı Var Mıdır?

Herhangi bir kişinin saksafon çalması için mutlaka belirli bir yaş aralığında bulunması gerekmez. İfade edilen fiziksel yeterlilikler bulunduğu sürece çocukluktan yetişkinliğe her yaşta kurslara katılabilirsiniz. Yani ister 6 yaşında ister 76 yaşında bu eğitimi alma hakkına sahip olabilirsiniz.

Saksafon gibi üflemeli çalgılar çoğu zaman heves ve keyif ile yöneleceğiniz çalgılardır. Uzun bir süreçte başarıya ulaşmak için de çok keyifli bir eğitim programı sunulur. Bu nedenle sadece bu hazzı yaşamak için dahi istediğiniz her yaşta kurslara katılabilirsiniz. Hatta ücretsiz deneme dersleri, Ankara saksafon kursu için size bu nedenle sunulmaktadır. Derslerde istediğiniz her yaşta kendinizi çok daha net bir şekilde görebilirsiniz.

Saksafon Ne Kadar Sürede Çalınabilir?

Ankara saksafon kursu temel olarak ilk deneme dersinden sonra belirlenen süreç ile devam eder. Bu süreç öğrencinin durumuna göre eğitmen tarafından belirlenir ve bir ders saati sayısı tespit edilir. Bu derslerin sayısı sizin çalışma disiplininize ve isteğinize bağlı olarak artış/azalış gösterebilir.

Saksafon eğitimlerinde tutuş, duruş ve parmak egzersizleri gibi birçok ayrı aşama bulunur. Her aşamada etütler ve pratikler süreci hızlandırabilir. Yani eğitim sürecinde temelden ileri tekniklere kadar her kademeyi doğru bir şekilde tamamlamanız gerekir. Çünkü bu sayede eğitim süresi net olarak belirlenebilir.

Ankara Saksafon Kursu Başvuruları İçin Ne Gerekir?

Galata Sanat Merkezi’nde kurs başvuruları için öncelikle deneme dersleri ile birlikte istekli öğrenciler aranmaktadır. Herkese kapısı açık olan merkezimizde hevese sahip olan her kursiyer, Ankara saksafon kursuna katılabilir. Kursiyerlerin deneme dersleri sonrasında kayıt yapması için başvuru formu ve kimlik ibrazı talep edilir.

Ankara saksafon kursu katılımı için diğer en önemli ihtiyaç enstrüman olacaktır. Bu açıdan kurumumuz sizlere ders ve etütler için çalışma enstrümanları sunmaktadır. Ayrıca isteyen her kursiyer mağazalarımız üzerinden enstrüman ve aksesuarlarını da satın alabilir. Bu sayede ilk aşamadan itibaren kendi enstrümanınız ile çalışmaya devam etme imkanı bulunmaktadır.

Ankara Saksafon Kursu Eğitim Sistemi Nasıldır?

Galata Sanat Merkezi müzik eğitimlerinde birebir eğitime önem vererek ilerleyiş elde eder. Ankara saksafon kursu için de yine eğitmenler yüz yüze veya online özel dersler vermektedir. Akademik ve sanatsal başarıya sahip bu eğitmenler ders programlarını her zaman kursiyere göre belirlemektedir. Yani kursiyerlerimizin uygun gün ve saatlerinin tespiti ile ders programı hazırlanır.

Derslerimiz merkezimizde yüz yüze sağlanırken, ders sonrasında da etütler merkezimizde sürdürülebilir. Bunun dışında istediğiniz her zaman merkezimizde sanat ve sohbet ortamlarına da katılabilirsiniz. Yeni dostluklar elde edebilir, sanatçılar ile tanışabilir ve kendinizi her zaman keyifli hissedebilirsiniz. Sıcak bir çay içmek için merkezimizi ziyaret eden herkes dahi bizim için mutluluk kaynağı olmaktadır.

Galata Sanat Merkezi bünyesinde ders ve eğitimler dışında güçlü bir sanat ortamı sağlanır. Örneğin, kursiyerlerimiz arasından seçilen orkestra, tiyatro grubu ve dans gruplarımız yer alır. Bu ekipler her yıl yerelde ve ulusalda değişen etkinlikler düzenlemeyi sürdürür. Sizde bir kursiyer olarak veya gönüllü olarak bu çalışmalarda yer alabilirsiniz.

 Ankara Saksafon Kursu Ücretleri Nasıl Belirlenir?

Merkezimizde kurs ücretlerinin belirlenmesi açısından öncelikle sizin istekleriniz ve hedefleriniz göz önünde bulundurulur. Buna bağlı olarak doğru bir eğitim programı ve doğru süreç ile en uygun fiyat belirlemeleri sağlanır. Çünkü ticari amacın ötesinde verilen kurslarda sizin elde edeceğiniz başarı ve memnuniyetiniz daha önemlidir.

Galata Sanat Merkezi bulunduğu konum ile ulaşılabilir ve imkanlarıyla faydalı bir yere sahiptir. Bu sayede merkezimizde dersler, ücretsiz grup solfej eğitimleri ve sanat çalışmaları ayrı ayrı fırsatlar sunmaktadır. Ayrıca bu fırsatların tümü daha iyi ve güçlü bir kurum sağlayabilmek için her gün artmaktadır.

Merkezimizde belirlenen fiyat politikası ile en kaliteli eğitimin verilmesi amacı yer alır. Bu sayede saksafon gibi birçok farklı müzik aletinde istediğiniz seviyeye ulaşana kadar eğitimler devam eder. Bu açıdan da sanat ve sosyal ortamlar ile aradığınız her koşul sürekli bir şekilde sunulmaktadır.