Ankara Trompet Kursu

Başlangıç

4 Hafta

Kursa Kaydol
Kurslar

Kurs Hakkında

Trompet çalmayı öğrenmek için bir kurs arayışında olan insanlar, trompet dersi İstanbul gibi aramalar yaparak, kendilerine uygun bir kurs bulma çabasına girmektedir. Galata Sanat Merkezi, trompet dersi için başvurabileceğiniz en uygun adreslerin başında gelmektedir. İşinde profesyonel hocalardan aldığınız eğitim ile trompet konusunda kısa süre içinde istediğiniz noktaya gelebilirsiniz.

Kurs Süresi
  • 4 Hafta
  • 12 Saat
Kurs Formatı

Kurs Kimin için?

Konular

Eğitmen

Tuğçe Ünalmış

Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Müzik Bölümü mezunuyum. Çello ve piyano eğitmeniyim. 7 yıldır çello ve piyona eğitmenliği yapmaktayım. 1000’i geçkin öğrencim oldu bunların 19’u konservatuar ve diğer müzik okullarını kazanarak profesyonel müzisyen oldu.

Sıkça Sorulan Sorular

Galata Sanat haftanın 7 günü 09:00 – 23:00 arası hizmet vermektedir.
Herkes için ulaşılabilir sanat felsefesiyle yola çıkan Galata Sanat Merkezi yalnızca 4 saat özel ders alabileceğiniz ücretlere 4 saat özel ders, 4 saat grup solfej dersi, düzenli orkestra eğitimleri alabileceğiniz ve ücretsiz birçok etkinliğe katılabileceğiniz bir programa sahiptir. Bunun yanında öğrencimiz olmanız gerekmeden her zaman etkinliklerimize katılabilir, ücretsiz çay-kahve ikramlarımızdan yararlanabilir, ders çalışabilir, arkadaşlarınızla muhabbet edebilir ve oyun oynayabilirsiniz.
Bu net bir cevabı olmayan bir sorudur. Birçok fonksiyon üzerinden kişiye özel değerlendirilerek ancak yakın cevaplar verilebilme olasılığı vardır. Öncelikle hangi seviyeden başladığımızı düşünmeliyiz. Sıfırdan mı başlıyoruz yoksa ufak tefek denemelerimiz oldu mu? Ne öğrenmek istiyoruz, ne kadar öğrenmek istiyoruz? Hedefinize yönelik olarak ‘’öğrendim’’ diyebilme süreniz elbette farklılık gösterecektir. Ne kadar ilgileneceğiz? Tabi ki de haftada 1 saat egzersiz yapan ile günde 1 saat egzersiz yapan arasında fark olacaktır.
Uzmanlar bilimsel olarak maksimum %3-5 oranında genetik faktörlerin etkili olduğunu söylüyor. Oysa yıllara dayanan gözlemlerimize göre mesele yetenekte değil, çevresel faktörlerle oluşan yatkınlık ve eğitimdir. Çevresel faktörlerin etkisini göz önünde bulundurarak, herhangi biriyle oluşabilecek tek farklılık öğrenme hızınız olacaktır. Bu hızlı giden bir araba ile yavaş giden bir araba gibidir. Her ikisi de hedefe ulaşabilir, yavaş olan biraz daha vakit alır. Tabi ki tutkunun payını da unutmamak gerekir. Tutkunuz, bağlılığınız, azminiz ne kadar yüksek ise o kadar hızlı öğreneceğiniz de kesindir. Son olarak yanlış bir algıyı da düzeltmek isteriz; hiç kimsenin iyi bir eğitmen ve doğru metodlarla, yüksek tutku ve azmine karşı herhangi bir enstrümanı öğrenememesi veya bir sanat dalında başarısız olması mümkün değildir.
Çünkü Galata Sanat Merkezi felsefesi gereği en doğru metodlarla en uygun ücretlere sahip olan, yöneticisinden eğitmenine, tasarımından çalışma sistemine kadar tamamen daha nitelikli sanat eğitimleri için kurgulanmış genç ve dinamik ve her şeyin ötesinde yaşam enerjisi yüksek bir merkezdir. Ticari bir işletmenin ötesinde ülkemizde sanatın gelişmesi için eğitim metodları üzerinde çalışmalar yapan, yayınlar çıkaran, Dostluk Ortağım Projesiyle doğaya ve geleceğimize katkıda bulunma çabası gösteren kollektif bir topluluktur!
İstanbul Beyoğlu, Kadıköy ve Kemerburgaz'da, Ankara’da, Çanakkale’de, Eskişehir'de, Bursa'da, Antalya'da ve İzmir’de olmak üzere 9 şubemizle faaliyetteyiz. Kurumsal çalışmaları ise Galata’daki ofisimizden yürütmekteyiz.

Hemen Kaydol!

Sanat merkezimizdeki atölye çalışmaları ve kurslar hakkında daha fazla bilgi almak için formu hemen gönderin.

Ücretsiz Deneme Dersi Başvurusu

İlginizi Çekebilecek Kurslar

Yüzyüze

Kadıköy Trompet Kursu

Trompet çalmayı öğrenmek için bir kurs arayışında olan insanlar, trompet dersi İstanbul gib...

Detaylı İncele

Yüzyüze

Birebir

Kadıköy Şan Kursu

Galata Sanat sayesinde başlayacağın şan kursu ile; tamamen birebir olarak eğitim göreceğin ...

Detaylı İncele

Online

Birebir

Kadıköy Piyano Kursu

Sanat ile bir araya gelmek hayatınıza renk katmak ve yeni bir başlangıç yapmak istiyorsanız  ...

Detaylı İncele

Yüzyüze

Birebir

Kadıköy Klarnet Kursu

Türk pop müziğinde si bemol klarnet adı verilen klarnet kullanılır. Bu klarnetle birlikte büt...

Detaylı İncele

Ankara Trompet Kursu Hakkında Sık Sorulan Soruların Tamamını Cevaplıyoruz!

1- Herkes Trompet Çalabilir Mi?

Trompet bir nefesli çalgı olmak ile birlikte gerçekten güçlü bir nefes ister. Bu durumda trompet çalmak için elbette ilk koşul iyi bir solunum sistemine sahip olmaktır. Bunun dışında enstrümanı kavramak için sağlam el ve parmaklara sahibi olmanız gerekir. Bu fiziksel koşullar ile birlikte evet, herkes trompet çalma başarısını gösterebilir.

2- Trompet Çalmak İçin İdeal Yaş Aralığı Nedir?

Galata Sanat Merkezi bünyesinde Ankara trompet kursu herkes için açık bir yapıya sahiptir. Bu çerçevede trompet kursu içinde istediğiniz yaşta başvuru sağlamanız mümkündür. Daha önce belirtilen fiziksel koşulları sağladıktan sonra 7’den 70’e bu başvuruyu yapabilirsiniz. Başvurular sırasında size sunulan ücretsiz deneme dersi önemli bir belirleyici yere sahiptir. Çünkü bu derslerde eğitmenler karar verme açısından size büyük bir destek sunar.

3- Trompet Ne Kadar Sürede Çalınabilir?

Trompet çalışmalarına başlamadan önce trompetin yapısını öğrenmeniz ve sonrasında eğitime başlamanız gerekir. Trompet, silindirik bir borudan genellikle bakır ile üretilen bir çalgıdır. Çalgı üzerinde nota perdeleri yer almak ile birlikte üfleme vasıtasıyla ses elde edilir. Eğitimde de en önemli aşamalardan biri doğru üflemenin sağlanmasıdır.

Tutuş ve duruş egzersizleri ile başlayan eğitim üfleme egzersizleri ile devam eder. Trompet eğitiminde ses çıkarmaya başladıktan sonra iyi bir emek ile alışkanlıklar sağlanır. Sonraki süreçte ses ve parça çalışmaları üzerinde durulur. Tüm bu süreç her öğrencinin kendi emeğine ve çalışma süresine bağlı olarak değişebilir. Yani ne kadar istekli olduğunuz eğitim süresini değiştirebilir.

4- Trompet Çalmak Çok Zor Mudur?

Her enstrüman herkes için kolay ve herkes için de zor bir yapıya sahip olabilir. Zor veya kolay olması, aslında kursiyerin kendi isteğine bağlı olarak belirlenebilir. İlk aşamada trompet size çok zor ve teferruatlı görünebilir. Ancak eğitimlere başladığınızda, keyifli bir çalışma ile kısa sürede çok kolay olduğunun da farkına varabilirsiniz. Çünkü hiç bir enstrüman hiç kimse için çalması imkansız bir yapı sağlamaz. Ayrıca Galata Sanat Merkezi sizin için her zaman başarılı olmanın yolunu açar.

5- Ankara Trompet Kursu Ders Sistemi Nasıldır?

Ankara trompet kursunda ders sisteminin oluşturulması öğrenciye bağlıdır. Çünkü deneme dersleri sonrasında kayıt kararı verildiğinde, özel bir ders programı oluşturulur. Program çerçevesinde öncelikle kursiyerin uygun olduğu gün ve saatler göz önüne alınır. Bu sayede sorunsuz işleyecek bir program elde edilir. Bu programa uygun olarak da dersler mutlak şekilde yüz yüze işlenir.

Birebir olarak sunulan Ankara trompet kursu derslerinde eğitmenler her noktada sizinle detaylı bir şekilde çalışır. Her çalışma için alıştırmalar ve etütler sunar. Kursiyerler bu çalışmaları evlerinde veya merkezimiz çalışma salonlarında yapabilir. Çalışmalarda kendi çalgılarıyla veya çalışma enstrümanlarıyla devam etme şansı yer almaktadır. Hatta mağazalarımız sayesinde yeni bir enstrüman kolaylıkla satın alınabilir.

Derslerde devamlılık büyük bir öneme sahip olmakla birlikte ders dışı etkinlikler de büyük fayda sunmaktadır. Örneğin merkezimizde her kursiyerimiz için ücretsiz grup solfej eğitimleri ve teorik eğitimleri yer alır. Profesyonel eğitmenler bu derslerde size sanatsal katkı sunmayı hedefler. Ders dışı zamanlarda merkezimizde çay içmek, sohbet etmek veya yeni insanlar tanımak için bulunabilirsiniz. Orkestra çalışmalarımıza katılarak, çok daha fazla keyifli bir sanat ortamı elde edebilirsiniz.

6- Ankara Trompet Kursu Başvurusu İçin Neler Talep Edilmektedir?

Galata Sanat Merkezi kurs başvurularında prosedür ve yaklaşım olarak ayrı çerçevelere sahiptir. Prosedür olarak başvuru formu ve kimlik fotokopisi her şey için yeterli olmaktadır. Öte yandan yaklaşım çerçevesinde bizim için sizin bu kursa katılmaya istekli olmanızı önemlidir. Çünkü siz trompet çalmayı öğrenmek istediğinizde, diğer tüm ayrıntılar arka planda bırakılır. Zira sanat için yapılan her çalışma bizim için önceliktir.

7- Ankara Trompet Kursu Ücretleri Ne Kadardır?

Kararlı bir kursiyer, başvuru gerçekleştirdikten sonra kurs için ödeyeceği ücrete karşılık en kaliteli eğitimi alabilmelidir. Yani ders saati ve sayısına göre belirlenen fiyatlarda en üst fiyat/performans ilkesi ile çalışma yapılır. Ödediğiniz ücretin üstünde sonuca ulaşan nitelikli bir eğitim almış olmanız her şeyden önemlidir.

Galata Sanat Merkezi bulunduğu konum, ulaşılabilir imkanları ve her gün artan kalitesi ile yerini korumaktadır. Donanım, kadro, eğitmen kalitesi ve tüm imkanları daima artma eğilimindedir. Bu artış daha iyiyi elde edebilmeniz için size sunulmaktadır. Merkezimizde sosyal sanat ortamları; arkadaşlıklar, orkestra ve sanat grubu çalışmaları gibi fırsatlar yaratır. Sadece kurs için değil tüm bu imkanlar için her zaman uygun bir ücret ödemeniz önemlidir.