Caz Gitar Kursu

Başlangıç

Birebir

4 Hafta

Kursa Kaydol
Kurslar

Kurs Hakkında

Gitar çalma konusunda daha üst seviyelere gelmek ister misiniz? Ya da mesleğinizde en iyi hale gelmek? O zaman sizi Caz Gitar ile tanıştıralım. Caz Gitar, sizi daha yetkin hale getirerek en iyi müzisyen olma arzunuza ışık tutacak. Hem müzik teorisi hem de teknik bakımdan en üst seviye nitelikleri taşıyan Caz Gitar, bu alandaki müzisyenlere en iyi olma özelliğini doğrudan kazandırır.

Kurs Süresi
  • 4 Hafta
  • 12 Saat
Kurs Formatı
  • 4 Saat Birebir Özel Ders
  • 4 Saat Grup Solfej Dersi
  • 4 Saat Mentorluk Atölyesi (Online)

Kurs Kimin için?

Konular

Eğitmen

Test

awdawdawa

Sıkça Sorulan Sorular

Galata Sanat haftanın 7 günü 09:00 – 23:00 arası hizmet vermektedir.
Herkes için ulaşılabilir sanat felsefesiyle yola çıkan Galata Sanat Merkezi yalnızca 4 saat özel ders alabileceğiniz ücretlere 4 saat özel ders, 4 saat grup solfej dersi, düzenli orkestra eğitimleri alabileceğiniz ve ücretsiz birçok etkinliğe katılabileceğiniz bir programa sahiptir. Bunun yanında öğrencimiz olmanız gerekmeden her zaman etkinliklerimize katılabilir, ücretsiz çay-kahve ikramlarımızdan yararlanabilir, ders çalışabilir, arkadaşlarınızla muhabbet edebilir ve oyun oynayabilirsiniz.
Bu net bir cevabı olmayan bir sorudur. Birçok fonksiyon üzerinden kişiye özel değerlendirilerek ancak yakın cevaplar verilebilme olasılığı vardır. Öncelikle hangi seviyeden başladığımızı düşünmeliyiz. Sıfırdan mı başlıyoruz yoksa ufak tefek denemelerimiz oldu mu? Ne öğrenmek istiyoruz, ne kadar öğrenmek istiyoruz? Hedefinize yönelik olarak ‘’öğrendim’’ diyebilme süreniz elbette farklılık gösterecektir. Ne kadar ilgileneceğiz? Tabi ki de haftada 1 saat egzersiz yapan ile günde 1 saat egzersiz yapan arasında fark olacaktır.
Uzmanlar bilimsel olarak maksimum %3-5 oranında genetik faktörlerin etkili olduğunu söylüyor. Oysa yıllara dayanan gözlemlerimize göre mesele yetenekte değil, çevresel faktörlerle oluşan yatkınlık ve eğitimdir. Çevresel faktörlerin etkisini göz önünde bulundurarak, herhangi biriyle oluşabilecek tek farklılık öğrenme hızınız olacaktır. Bu hızlı giden bir araba ile yavaş giden bir araba gibidir. Her ikisi de hedefe ulaşabilir, yavaş olan biraz daha vakit alır. Tabi ki tutkunun payını da unutmamak gerekir. Tutkunuz, bağlılığınız, azminiz ne kadar yüksek ise o kadar hızlı öğreneceğiniz de kesindir. Son olarak yanlış bir algıyı da düzeltmek isteriz; hiç kimsenin iyi bir eğitmen ve doğru metodlarla, yüksek tutku ve azmine karşı herhangi bir enstrümanı öğrenememesi veya bir sanat dalında başarısız olması mümkün değildir.
Çünkü Galata Sanat Merkezi felsefesi gereği en doğru metodlarla en uygun ücretlere sahip olan, yöneticisinden eğitmenine, tasarımından çalışma sistemine kadar tamamen daha nitelikli sanat eğitimleri için kurgulanmış genç ve dinamik ve her şeyin ötesinde yaşam enerjisi yüksek bir merkezdir. Ticari bir işletmenin ötesinde ülkemizde sanatın gelişmesi için eğitim metodları üzerinde çalışmalar yapan, yayınlar çıkaran, Dostluk Ortağım Projesiyle doğaya ve geleceğimize katkıda bulunma çabası gösteren kollektif bir topluluktur!
İstanbul Beyoğlu, Kadıköy ve Kemerburgaz'da, Ankara’da, Çanakkale’de, Eskişehir'de, Bursa'da, Antalya'da ve İzmir’de olmak üzere 9 şubemizle faaliyetteyiz. Kurumsal çalışmaları ise Galata’daki ofisimizden yürütmekteyiz.

Hemen Kaydol!

Sanat merkezimizdeki atölye çalışmaları ve kurslar hakkında daha fazla bilgi almak için formu hemen gönderin.

Ücretsiz Deneme Dersi Başvurusu

İlginizi Çekebilecek Kurslar

Yüzyüze

Kadıköy Trompet Kursu

Trompet çalmayı öğrenmek için bir kurs arayışında olan insanlar, trompet dersi İstanbul gib...

Detaylı İncele

Yüzyüze

Birebir

Kadıköy Şan Kursu

Galata Sanat sayesinde başlayacağın şan kursu ile; tamamen birebir olarak eğitim göreceğin ...

Detaylı İncele

Online

Birebir

Kadıköy Piyano Kursu

Sanat ile bir araya gelmek hayatınıza renk katmak ve yeni bir başlangıç yapmak istiyorsanız  ...

Detaylı İncele

Yüzyüze

Birebir

Kadıköy Klarnet Kursu

Türk pop müziğinde si bemol klarnet adı verilen klarnet kullanılır. Bu klarnetle birlikte büt...

Detaylı İncele

1. Kimler Caz Gitar Çalabilir?

Hep söylediğimiz gibi, fiziksel yeterliliğiniz izin verdiği sürece istediğiniz enstrümanı çalabilirsiniz. Buna Caz Gitar kursu da dahil. Çalarken cazın ritmine kapılıp gidecek, kendinizi büyülü bir dünyanın içerisinde hissedeceksiniz. Ama yine de değinmek gerekirse, bir enstrümanı çalabilmek için en önemli noktalardan azminiz ve kararlılığınız olacaktır. Fakat endişelenmenize gerek yok, Galata Sanat yılların verdiği tecrübeye dayanarak sizlere bu konuda yol göstermeye açık. Birlikteliğimizle bu enstrümanı çalmak sizin için çok kolay olacak.

2. Caz Gitar Çalabilmek İçin İdeal Bir Yaş Var Mıdır?

Bizce, enstrüman çalmak için en uygun yaş sen hangi yaştaysan odur. Bu da demektir ki ideal yaş diye bir şey söz konusu değil. Burada asıl önemli nokta, senin öğrenme konusundaki hevesindir. Merkezlerimizde, Caz Gitar çalmak için gerekli fiziksel yeterliliklere sahip olan herkese yer var. Bu arada, küçük yaştaki adaylarımız için ücretsiz deneme dersimiz de var. Hadi sen de yaşın ne olursa olsun gel ve istediğin enstrümanı çalmanın tadını çıkar!

3. Ne Kadar Zamanda Yardımsız Caz Gitar Çalabilirim?

Her konuda olduğu gibi, enstrüman çalma konusunda da sabırlı olmak ve devamlılık göstermek çok önemlidir. Çalarak geçirdiğin her gün seni onda yetkinleşme konusunda bir adım daha ileriye götürür. Merkezlerimizde yer alan tecrübeli eğitmenlerimizle birlikte doğru teknikleri öğrenerek, öğrenme süresini geriye çekebilirsin. Fakat unutma, bunun için çok çalışman gerek. Ama ben bu tempoya hazırım diyorsan, merkezlerimize gelerek ücretsiz deneme derslerimize katıl. Böylece hem kendini hem de enstrümanı denemiş olursun. Uzman eğitmenlerimizle en eğlenceli şekilde çalmayı öğrenmek için randevunu hemen oluştur!

4. Caz Gitar Çalmak Zor Mu?

Diğer enstrümanlarda olduğu gibi, Caz Gitar çalmanın da kendine göre zorlukları olduğu ortadadır. Bu kursta sizi zorlayacak şeylerin başında, kapsamlı eğitim sebebiyle ağırlaşan program olacaktır. Klasik ve Modern müzikle beraber, Caz ve Blues müziğin geleneksel özelliklerini de içine alan geniş bir anlatım söz konusu olacaktır. Bu açıdan, derse başlamadan önce merkezlerimizi ziyaret ederek ücretsiz deneme derslerimize katılmanı öneririz. Eğer sonrasında sen de istiyorsan, yolculuğuna son sürat devam edebiliriz!

5. Galata Sanat Merkezi’nde Caz Gitar Dersleri Nasıl İlerliyor?

Galata Sanat Merkezi eğitmen kadrosu, alanında akademik kariyere sahip olan veya gerçekleştirdiği çalışmalar sonucu belli bir kitle oluşturmuş eğitmenler arasından seçilmektedir. Yalnızca Caz Gitar özelinde değil, tüm kurslar için eğlenceli ve kaliteli bir eğitim süresi geçireceğinizin garantisini sunarız. Derslerimiz, birebir özel ders şeklinde işlenmektedir. Ve ayrıca, destekleyici olarak her hafta ücretsiz teori-solfej dersleri de programınıza dahil ediliyor.

Pandemiyle mücadele ettiğimiz bu günlerdeki yüksek hassasiyetinizi anlıyoruz. Bu yüzden seçeneklerimiz arasına Online Caz Gitar Eğitimi‘ni de eklediğimizi belirtmek isteriz. Caz Gitar kursu dersleriniz için müsait olduğunuz gün ve saatleri göz önüne alarak planlama yapıyoruz. Ve sonrasında derslere bu şekilde sabit olarak devam ediyoruz.

6. Caz Gitar Kursu Ücretleri Ne Kadar?

Galata Sanat Merkezi olarak, verdiğimiz yetkin eğitimi de kabul ederek en uygun fiyatları oluşturmaktayız. Dikkat ettiğimiz kriterler arasında, konumumuzun merkeziliği ve tecrübeli eğitim kadromuz da vardır. Merkezlerimiz, sadece ders için gittiğiniz bir yer olmaktan ziyade sizin için ikinci bir ev haline gelebilecek yerlerdir. İçinde zamanınızın çoğunu geçirecek, ayrıca her hafta ücretsiz solfej ve orkestra dersleri, sanat etkinlikleri ve sosyal sorumluluk projeleri gibi imkanlar elde edebileceksiniz. Burada her şey sizin keyifli vakit geçirmeniz için! Daha detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz bize ulaşabilirsiniz!

7. Caz Gitar Kursuna Başvurmak İçin Nelere İhtiyacım Var?

Kursa başvurmak için kesinlikle tek gereken senin hevesin. Ve gelirken yanında kimlik belgeni de getirmeyi unutma! Merkezimize gelerek bizlerle ve vaktinin çoğunu birlikte geçireceğin eğitmenlerinle tanış. Ayrıca ücretsiz deneme derslerine katılarak dersin genel özellikleri hakkında bilgi sahibi olursun. Şimdi ücretsiz deneme dersi formumuzu doldur, sana ulaşıp randevunu planlayalım!

8. Neden Galata Sanat Merkezi?

Çünkü Galata Sanat Merkezi, misyonu gereği en uygun metotlarla en uygun ücretleri sağlayan, yöneticisinden eğitmenine, tasarımından çalışma sistemine kadar nitelikli eğitimi amaç edinen bir kurumdur. Sanat eğitiminin her alanında genç ve dinamik kadrosuyla yaşam enerjisi yüksek bir merkezdir. Ticari bir işletme olmanın ötesine bakar ve ülkemizde sanatın gelişmesi için eğitim metotları üzerinde çalışmalar yapar. Bu konuda çeşitli yayınlar çıkararak Dostluk Ortağım projesiyle doğaya ve geleceğe katkıda bulunmaya çaba gösteren kolektif bir topluluktur.