Dj Kursu

Başlangıç

Birebir

4 Hafta

Kursa Kaydol
Kurslar

Kurs Hakkında

DJ’ler genel olarak müzik üreticilerin bestelerini, önlerinde bulunan setup’ları kullanarak senkronize eden ve bunları doğru zamanda karıştıran kişilerdir. Genellikle bulundukları ortamı harekete geçirerek, insanların dans etmesini sağlarlar. Bunun için de bulundukları ortamda insanların neye ihtiyaç duyduklarını bilmeleri önem taşır.

Kurs Süresi
  • 4 Hafta
  • 12 Saat
Kurs Formatı
  • 4 Saat Birebir Özel Ders
  • 4 Saat Grup Solfej Dersi
  • 4 Saat Mentorluk Atölyesi (Online)

Kurs Kimin için?

Konular

Eğitmen

Test

awdawdawa

Sıkça Sorulan Sorular

Galata Sanat haftanın 7 günü 09:00 – 23:00 arası hizmet vermektedir.
Herkes için ulaşılabilir sanat felsefesiyle yola çıkan Galata Sanat Merkezi yalnızca 4 saat özel ders alabileceğiniz ücretlere 4 saat özel ders, 4 saat grup solfej dersi, düzenli orkestra eğitimleri alabileceğiniz ve ücretsiz birçok etkinliğe katılabileceğiniz bir programa sahiptir. Bunun yanında öğrencimiz olmanız gerekmeden her zaman etkinliklerimize katılabilir, ücretsiz çay-kahve ikramlarımızdan yararlanabilir, ders çalışabilir, arkadaşlarınızla muhabbet edebilir ve oyun oynayabilirsiniz.
Bu net bir cevabı olmayan bir sorudur. Birçok fonksiyon üzerinden kişiye özel değerlendirilerek ancak yakın cevaplar verilebilme olasılığı vardır. Öncelikle hangi seviyeden başladığımızı düşünmeliyiz. Sıfırdan mı başlıyoruz yoksa ufak tefek denemelerimiz oldu mu? Ne öğrenmek istiyoruz, ne kadar öğrenmek istiyoruz? Hedefinize yönelik olarak ‘’öğrendim’’ diyebilme süreniz elbette farklılık gösterecektir. Ne kadar ilgileneceğiz? Tabi ki de haftada 1 saat egzersiz yapan ile günde 1 saat egzersiz yapan arasında fark olacaktır.
Uzmanlar bilimsel olarak maksimum %3-5 oranında genetik faktörlerin etkili olduğunu söylüyor. Oysa yıllara dayanan gözlemlerimize göre mesele yetenekte değil, çevresel faktörlerle oluşan yatkınlık ve eğitimdir. Çevresel faktörlerin etkisini göz önünde bulundurarak, herhangi biriyle oluşabilecek tek farklılık öğrenme hızınız olacaktır. Bu hızlı giden bir araba ile yavaş giden bir araba gibidir. Her ikisi de hedefe ulaşabilir, yavaş olan biraz daha vakit alır. Tabi ki tutkunun payını da unutmamak gerekir. Tutkunuz, bağlılığınız, azminiz ne kadar yüksek ise o kadar hızlı öğreneceğiniz de kesindir. Son olarak yanlış bir algıyı da düzeltmek isteriz; hiç kimsenin iyi bir eğitmen ve doğru metodlarla, yüksek tutku ve azmine karşı herhangi bir enstrümanı öğrenememesi veya bir sanat dalında başarısız olması mümkün değildir.
Çünkü Galata Sanat Merkezi felsefesi gereği en doğru metodlarla en uygun ücretlere sahip olan, yöneticisinden eğitmenine, tasarımından çalışma sistemine kadar tamamen daha nitelikli sanat eğitimleri için kurgulanmış genç ve dinamik ve her şeyin ötesinde yaşam enerjisi yüksek bir merkezdir. Ticari bir işletmenin ötesinde ülkemizde sanatın gelişmesi için eğitim metodları üzerinde çalışmalar yapan, yayınlar çıkaran, Dostluk Ortağım Projesiyle doğaya ve geleceğimize katkıda bulunma çabası gösteren kollektif bir topluluktur!
İstanbul Beyoğlu, Kadıköy ve Kemerburgaz'da, Ankara’da, Çanakkale’de, Eskişehir'de, Bursa'da, Antalya'da ve İzmir’de olmak üzere 9 şubemizle faaliyetteyiz. Kurumsal çalışmaları ise Galata’daki ofisimizden yürütmekteyiz.

Hemen Kaydol!

Sanat merkezimizdeki atölye çalışmaları ve kurslar hakkında daha fazla bilgi almak için formu hemen gönderin.

Ücretsiz Deneme Dersi Başvurusu

İlginizi Çekebilecek Kurslar

Yüzyüze

Kadıköy Trompet Kursu

Trompet çalmayı öğrenmek için bir kurs arayışında olan insanlar, trompet dersi İstanbul gib...

Detaylı İncele

Yüzyüze

Birebir

Kadıköy Şan Kursu

Galata Sanat sayesinde başlayacağın şan kursu ile; tamamen birebir olarak eğitim göreceğin ...

Detaylı İncele

Online

Birebir

Kadıköy Piyano Kursu

Sanat ile bir araya gelmek hayatınıza renk katmak ve yeni bir başlangıç yapmak istiyorsanız  ...

Detaylı İncele

Yüzyüze

Birebir

Kadıköy Klarnet Kursu

Türk pop müziğinde si bemol klarnet adı verilen klarnet kullanılır. Bu klarnetle birlikte büt...

Detaylı İncele

1. Kimler DJ olabilir?

Hep söylüyoruz, fiziksel yeterliliğiniz bulunduğu sürece istediğiniz her enstrümanı çalabilirsiniz. Yani buna DJ olmak da dahil. Yediden yetmişe herkes DJ olabilir hatta yeterli bir çabayla bu mesleğin tanınan simalarından birisi haline gelebilir. Önemli olan sizin çabanız ve öğrenmeye istekli oluşunuzdur. Ki uzman eğitmenlerimizle beraber öğrenme isteğiniz günden güne artacak. Eğer siz de bir gün DJ olmak istiyorum diyorsanız, merkezlerimize gelerek ücretsiz deneme derslerimizi deneyin. Çünkü bugün o gün olmalı!

2. DJ Olma Şartları Nelerdir?

DJ olmak için ilk bakışta çok büyük şartlar aranmıyor. Ancak yine de bu piyasada sağlam yerlere gelmek isterseniz birkaç tavsiyede bulunabiliriz. Bunlardan ilki daha önce de bahsettiğimiz gibi, müzik bilgisinin yüksek olması. Popüler müzikleri takip etmek sizi diğerlerinden bir adım ileriye taşır. İkinci olarak iletişim kurma konusunda iyi olmak çok önemli. İnsanların ne hissettiğini hareketlerinden anlamalı ve çevre edinmelisiniz. Üçüncü ve son olarak da kendinizi sürekli geliştirmelisiniz. Burada devreye Galata Sanat Merkezi girecek ve aldığınız eğitimlerle sizi potansiyelinizi keşfetmeye itecek.

3. Ne Kadar Zamanda Öğrenebilirim?

Öğrenme, kişinin azmine ve kendine koyduğu hedefe göre değişkenlik gösterir. Derslere düzenli katılım, alıştırma ve pratiklerin düzgün olarak yapılması öğrenme süresinin geriye çekilmesi açısından faydalı olacaktır. Eğitmenlerinizin size vermiş olduğu setup ve mixing eğitimlerini düzenli olarak pratik ettiğiniz takdirde hayal ettiğiniz noktaya beklediğinizden çok daha önce ulaşacaksınız. Bu konuda kendinizi denemek için ücretsiz deneme dersimize katılabilirsiniz. Veya detaylı bilgi almak için merkezimize gelebilir ya da bizi arayabilirsiniz!

4. DJ Olmak Zor Mu?

Her enstrümanın kendine özgü zorlukları bulunduğu gibi, DJ olmanın da kendine göre zorlukları bulunmaktadır. Sürekli yeni müzikleri takip etmek ve insanları neşelendirme isteği ile karşı karşıya kalırsınız. Ancak günün sonunda insanların sayenizde eğlendiğini görmek size tüm bu zorlukları unutturur. Ayrıca merak etmeyin, bu yola çıkmadan önce Galata Sanat’ta bol bol pratik yapacak, kendi yolunuzu çizmeniz için gerekli deneyime sahip olacaksınız. Hadi siz de bize ulaşın, bu yolculuğun ilk adımlarını beraber atalım!

5. Galata Sanat Merkezi’nde DJ Kursu Dersleri Nasıl İlerliyor?

Galata Sanat Merkezi olarak eğitmen seçimlerinde oldukça hassas seçimler yapıyoruz. DJ’lik gibi hayatın içinde yer alan bir meslek için, müzik piyasasında kendisine saygın bir yer edinmiş eğitmenlerle çalışıyoruz. Tamamen şeffaf şekilde bir müfredatlandırma yapıyor ve sizi sürecin içine dahil ediyoruz.

Derslerimiz birebir özel ders şeklinde işleniyor ve klasik bir okul dersinden farklı olarak keyifli vakit geçirmenize yardımcı oluyor. İçinde bulunduğumuz günlerdeki genel hassasiyeti anlıyor ve Online DJ Eğitimi seçeneği de sunuyoruz. Dersleriniz için uygun gün ve saati size bırakıyoruz. Fakat sonrasında sabit şekilde devam edeceğini de eklemeden geçmeyelim.

6. DJ Kursu Ücretleri Ne Kadar?

Kurs ücretlerini planlarken, verdiğimiz kaliteli eğitimi de göz önüne alıyoruz. Bu fiyatın içerisine konumumuzun ulaşılabilirliği, eğitmenlerimizin ve kurumumuzun profesyonelliği de dahildir. Merkezlerimiz, sizin için yalnızca ders amaçlı bir yer olmaktan ziyade, zamanla gününüzün çoğunu geçireceğiniz yerlere dönüşecektir. Bünyemizde ders dışı faaliyetlere de yer veriyor, sosyal sorumluluk çalışmalarında beraber yer alıyoruz. Burada sanata ve insana dair her şey var. Detaylı bilgi için, bizimle iletişim kurabilirsin!

7. DJ Kursuna Başvurmak İçin Nelere İhtiyacım Var?

Kursumuza başvurmak için hiçbir belgeye ihtiyaç duymuyoruz. Kayda gelirken yanında kimlik belgeni de getirmen bizim için yeterli olacaktır. Geldiğinde bizlerle ve eğitmenlerinle tanışabilir, genel akışı öğrenmek için ücretsiz deneme derslerimize katılabilirsin! Hadi hemen ücretsiz deneme dersi formumuzu doldur, sana ulaşıp randevunu planlayalım!

8. Neden Galata Sanat Merkezi?

Çünkü Galata Sanat Merkezi, en uygun tekniklerle en uygun ücretleri sağlayan, yöneticisinden eğitmenine, tasarımından çalışma sistemine kadar nitelikli eğitimi amaç edinen bir kurumdur. Sanat eğitiminin her alanında genç ve dinamik kadrosuyla yaşam enerjisi yüksek bir oluşumdur. Ticari bir işletme olmanın ötesinde ülkemizde sanatın gelişmesi için eğitim metotları üzerinde çalışmalar yapar. Ve ayrıca Dostluk Ortağım projesiyle doğaya ve geleceğe katkıda bulunmaya çaba gösteren kolektif bir topluluktur.