Erbane Kursu

Başlangıç

Birebir

4 Hafta

Kursa Kaydol
Kurslar

Kurs Hakkında

Erbane, Doğu müziğinde sıklıkla kullanılan vurmalı çalgıların en önemli çeşitlerinden biri olarak Anadolu kültüründe de özellikle yine Doğu bölgesinde ve Türk halk müziğinde sıklıkla kullanılır olmuştur. Tarihi çok eski zamanlara dayanan bu çalgı, Türkiye’de def gibi değişen isimlere de sahip olurken, kurs açısından da her zaman ilgi gören bir yere sahip olmuştur. Çalması hem keyifli hem dinlendiren hem de ritim açısından çok önemli bir katkı sunan erbane, bugün Kadıköy erbane kursu sayesinde de Galata Sanat Merkezi tarafından sizlere sunulmaktadır. Bu kurslar açısından yaşınıza ve aradığınız ritimlere bağlı olarak istediğiniz enstrümanları da mağazalarımızda bulma şansına sahipsiniz. Katılmak istediğiniz Kadıköy erbane kursu açısından da bu içerik sayesinde aradığınız tüm bilgileri kolayca bulabilirsiniz.

Kurs Süresi
  • 4 Hafta
  • 12 Saat
Kurs Formatı
  • 4 Saat Birebir Özel Ders
  • 4 Saat Grup Solfej Dersi
  • 4 Saat Mentorluk Atölyesi (Online)

Kurs Kimin için?

Konular

Eğitmen

Sedat Öztürk

Saksafon ve Flüt eğitmeniyim. Emekli Astsubayım. 1995 yılında bando okullar komutanlığında 14 yaşında müzik hayatına başladım. 30 yıllık meslek hayatımda binlerce öğrencim oldu. Bunların yüzlercesi profesyonel müzisyen olarak meslek hayatına devam etmektedir.

Sıkça Sorulan Sorular

Galata Sanat haftanın 7 günü 09:00 – 23:00 arası hizmet vermektedir.
Herkes için ulaşılabilir sanat felsefesiyle yola çıkan Galata Sanat Merkezi yalnızca 4 saat özel ders alabileceğiniz ücretlere 4 saat özel ders, 4 saat grup solfej dersi, düzenli orkestra eğitimleri alabileceğiniz ve ücretsiz birçok etkinliğe katılabileceğiniz bir programa sahiptir. Bunun yanında öğrencimiz olmanız gerekmeden her zaman etkinliklerimize katılabilir, ücretsiz çay-kahve ikramlarımızdan yararlanabilir, ders çalışabilir, arkadaşlarınızla muhabbet edebilir ve oyun oynayabilirsiniz.
Bu net bir cevabı olmayan bir sorudur. Birçok fonksiyon üzerinden kişiye özel değerlendirilerek ancak yakın cevaplar verilebilme olasılığı vardır. Öncelikle hangi seviyeden başladığımızı düşünmeliyiz. Sıfırdan mı başlıyoruz yoksa ufak tefek denemelerimiz oldu mu? Ne öğrenmek istiyoruz, ne kadar öğrenmek istiyoruz? Hedefinize yönelik olarak ‘’öğrendim’’ diyebilme süreniz elbette farklılık gösterecektir. Ne kadar ilgileneceğiz? Tabi ki de haftada 1 saat egzersiz yapan ile günde 1 saat egzersiz yapan arasında fark olacaktır.
Uzmanlar bilimsel olarak maksimum %3-5 oranında genetik faktörlerin etkili olduğunu söylüyor. Oysa yıllara dayanan gözlemlerimize göre mesele yetenekte değil, çevresel faktörlerle oluşan yatkınlık ve eğitimdir. Çevresel faktörlerin etkisini göz önünde bulundurarak, herhangi biriyle oluşabilecek tek farklılık öğrenme hızınız olacaktır. Bu hızlı giden bir araba ile yavaş giden bir araba gibidir. Her ikisi de hedefe ulaşabilir, yavaş olan biraz daha vakit alır. Tabi ki tutkunun payını da unutmamak gerekir. Tutkunuz, bağlılığınız, azminiz ne kadar yüksek ise o kadar hızlı öğreneceğiniz de kesindir. Son olarak yanlış bir algıyı da düzeltmek isteriz; hiç kimsenin iyi bir eğitmen ve doğru metodlarla, yüksek tutku ve azmine karşı herhangi bir enstrümanı öğrenememesi veya bir sanat dalında başarısız olması mümkün değildir.
Çünkü Galata Sanat Merkezi felsefesi gereği en doğru metodlarla en uygun ücretlere sahip olan, yöneticisinden eğitmenine, tasarımından çalışma sistemine kadar tamamen daha nitelikli sanat eğitimleri için kurgulanmış genç ve dinamik ve her şeyin ötesinde yaşam enerjisi yüksek bir merkezdir. Ticari bir işletmenin ötesinde ülkemizde sanatın gelişmesi için eğitim metodları üzerinde çalışmalar yapan, yayınlar çıkaran, Dostluk Ortağım Projesiyle doğaya ve geleceğimize katkıda bulunma çabası gösteren kollektif bir topluluktur!
İstanbul Beyoğlu, Kadıköy ve Kemerburgaz'da, Ankara’da, Çanakkale’de, Eskişehir'de, Bursa'da, Antalya'da ve İzmir’de olmak üzere 9 şubemizle faaliyetteyiz. Kurumsal çalışmaları ise Galata’daki ofisimizden yürütmekteyiz.

Hemen Kaydol!

Sanat merkezimizdeki atölye çalışmaları ve kurslar hakkında daha fazla bilgi almak için formu hemen gönderin.

Ücretsiz Deneme Dersi Başvurusu

İlginizi Çekebilecek Kurslar

Yüzyüze

Kadıköy Trompet Kursu

Trompet çalmayı öğrenmek için bir kurs arayışında olan insanlar, trompet dersi İstanbul gib...

Detaylı İncele

Yüzyüze

Birebir

Kadıköy Şan Kursu

Galata Sanat sayesinde başlayacağın şan kursu ile; tamamen birebir olarak eğitim göreceğin ...

Detaylı İncele

Online

Birebir

Kadıköy Piyano Kursu

Sanat ile bir araya gelmek hayatınıza renk katmak ve yeni bir başlangıç yapmak istiyorsanız  ...

Detaylı İncele

Yüzyüze

Birebir

Kadıköy Klarnet Kursu

Türk pop müziğinde si bemol klarnet adı verilen klarnet kullanılır. Bu klarnetle birlikte büt...

Detaylı İncele

 

1- Erbane Kimler Tarafından Çalınabilir?

Erbane, bu enstrümanı kendisine yakın hisseden ve ritim çalgılarından hoşlanan herkes için uygun bir enstrümandır. İyi bir eğitim alınması ile birlikte bu enstrümanı çok usta bir şekilde çalma şansı elde etmeniz mümkündür. Bu açıdan da kendinize uygun görüp görmediğinizi belirleyebilmek için sizlere sunduğumuz ücretsiz deneme derslerine katılmayı seçebilirsiniz.

2- Erbane Çalmanın Doğru Yaşı Nedir?

Ritim çalgılarında en önemli nokta, el ve parmak fiziksel yeterliliklerinin tamamlanması ile birlikte kulak gelişimini sağlayabilmektir. Bu nedenle Kadıköy erbane kursu bu gelişimleri tamamlamış 7 yaşından 70 yaşına herkes için uygun bir yere sahiptir. Erbane için bir yaş sınırı belirlemek doğru olmamakla birlikte aslında isteğiniz ve bu konudaki disiplininiz sayesinde istediğiniz her yaşta kurslara katılmayı seçebilirsiniz.

3- Erbane Çalmak Çok Zor Mudur?

Ritim çalgılarında en önemli nokta ritmi tutturacak bir şekilde disiplinli çalışmayı başarmak, kulağınızı kullanmak ve bu noktaları bir alışkanlık haline getirmektir. Bu durumda da erbane çalmak çok zordur veya kolaydır gibi bir ayrıntıdan bahsetmek mümkün olmayacaktır. Yani siz pratiklerinizi düzenli bir şekilde sürdürüp, eğitmenler ile birebir çalışmalara önem verdiğiniz sürece gerçekten kolaylıkla erbane çalma keyfine ulaşabilirsiniz.

4- Ne Kadar Sürede Erbane Çalmada Uzman Olabilirim?

Her öğrenci bir enstrüman çalarken ne kadar uzmanlaşmak istediğini belirleyerek bu hedef
doğrultusunda da gereken emeği verdiğinde istediği sürede uzmanlığa ulaşabilir. Ritim ve kulak ile doğrudan bağlantılı olan erbane gibi bir enstrümanda da gerçekten sabırlı olduğunuzda ve çalışmalarınızı düzenli şekilde yürüttüğünüzde bu hedefe güçlü bir şekilde ulaşabilirsiniz.

5- Kadıköy Erbane Kursu Nasıl İşlenmektedir?

Galata Sanat Merkezi kurs çalışmalarında her zaman öğrenci odaklı bir yaklaşım sergiler. Öncelikli olarak derslerimizin yüz yüze işlenmesi üzerinde durulurken, gereken koşullarda online eğitimler de sürdürülür. Eğitimler her zaman uzman bir eğitmen alanında profesyonel bir yapı elde etmiş şekilde seçilmiştir. Bu uzman eğitmen ücretsiz deneme dersi sonrasında sizinle yaptığı görüşmede kursa katılmayı kabul ettiğinizde sizin için en uygun gün ve saatler ile bir ders programı sağlar. Kadıköy erbane kursu bünyesinde sizin için oluşturulan ders programında yüz yüze dersler, online dersler ve etütler belirli tarihlerde saati saatine yerine getirilerek çalışmalara devam edilir. Merkezimizde katıldığınız kurslarda ders saatleri dışında etütler için size sunduğumuz enstrümanları kullanabilirsiniz. Yine ücretsiz solfej ve teori derslerine katılarak, kendinize daha fazla katkı sunabilirsiniz. Özel dersler birebir olarak yapılırken, eğitmenler öğrenme isteğinize ve çalışma disiplininize göre en doğru ders sayısı ile programa devam eder. Bu sayede istediğiniz uzmanlığa ulaşana ve kulağınızı en üst seviyede geliştirene kadar çalışmalar sürdürülür. Kurslarımızda tamamlanan eğitimler sonrasında da merkezimiz bünyesinde oluşturulan orkestra, dans grubu ve tiyatro ekibi gibi oluşumlara katılmak isteyebilirsiniz.

6- Kadıköy Erbane Kurs Ücretleri Nasıl Belirlenir?

Galata Sanat Merkezi kurs ücretleri belirleme noktasında size en iyi eğitmenleri en donanımlı eğitim koşullarında sağlarken, fiyatlandırmada da en uygun rakamlar ile size büyük bir avantaj sunmayı hedefler. Bu açıdan fiyat belirlemelerinde katıldığınız kurslarda genellikle ders sayısına bağlı olarak net rakamlar tespit edilmektedir. Eğitmenlerimiz sizin için oluşturulan ortamda birebir özel dersler, sunulan ücretsiz solfej dersleri, etüt imkanlarını kullanmanız, kurs merkezimizin sunduğu enstrümanlardan yararlanmanız gibi her noktayı size ilk aşamadan itibaren ifade etmektedir. Bununla birlikte merkezimizin sunduğu birçok farklı avantajlar arasında sosyal ortamlar, müzik sohbet ortamları, etkinlikler gibi ayrıntılar sayesinde de en ideal bütçe ile kendinize doğru bir sanat ortamı edinmeniz mümkün olmaktadır.

7- Kadıköy Erbane Kursu Başvurusu İçin Neler Gerekir?

Galata Sanat Merkezi kurs başvurularında resmi açıdan sadece bir kimlik belgesi talebinde
bulunmaktadır. Bunun dışında kurs başvuruları için sadece sizin bu kursa katılmak istemeniz yeterli görülmektedir. Yani Kadıköy erbane kursu açısından da bu enstrümanda başarılı olmak ve enstrümanı çalmanın keyfini yaşamak istemeniz bizim için yeterli görülmektedir.

8- Neden Galata Sanat Merkezi?

Sanat icra edilen bir ortam her zaman huzurlu keyifli ve her adımı ile katkı sağlayacak bir yere sahip olmalıdır. Galata Sanat Merkezi bu mantık ile kurulmuş yapısıyla günümüze kadar eğitmenleri, dekorasyonu, tasarımı, fiziki imkanları, konumu ve ekonomik ayrıntılarıyla çok büyük başarılar sergilemiştir. Merkezimiz bünyesinde sunulan Kadıköy erbane kursu gibi tüm etkinlikler size bir enstrüman çalma konusunda başarılı bir eğitim vermenin dışında büyük katkılar sağlamayı hedefler. Galata Sanat Merkezi yetiştirdiği her öğrencinin orkestra, dans grubu, tiyatro grubu veya folklor grubu gibi gruplar içerisinde yer alarak bize katılmasını temenni eder. Çünkü bu sayede birlikte elde edeceğimiz başarılar hem sizin hem bizim için çok önemli bir yere sahiptir. Galata Sanat Merkezi bugün şubeleri ve bu şubeler ile birlikte bulunduğu illerde gerçekleştirdiği etkinlikler ve tüm şubelerden katılan üyeler ile sağlanan etkinlikler sayesinde Türkiye çapında programlar hedeflemektedir. Her zaman yenilikler, sanatsal anlamda ve sosyal sorumluluk anlamında Dostluk Ortağım Projesi gibi çalışmalar ile fayda sağlama gayretinde sizi bu özel topluluğun bir parçası olmaya davet etmektedir.