Kanun Kursu

Başlangıç

Birebir

4 Hafta

Kursa Kaydol
Kurslar

Kurs Hakkında

Türk sanat müziğinin adeta mihenk taşlarından biri olan kanun, geçmişi milattan öncelerine dayanan bir telli çalgıdır. Anadolu, Mezopotamya ve Mısır başta olmak üzere birçok medeniyete ait olan bu çalgı 4 ya da 27 perdeden oluşmaktadır. Her bir perdedeki sesi 3 tel tınlattığı için bu yapısıyla klavye ses sistemine benzemektedir. Bu teller genelde naylondan yapılmaktadır. Kanun, gerek yapısı gerekse şekli itibariyle adaptasyon süreci bir tık daha zor olan bir çalgıdır. Bu nedenle kanunu tam layığıyla öğrenmek isteyenler tarafından kanun kursu sıklıkla tercih edilmektedir.

Kurs Süresi
  • 4 Hafta
  • 12 Saat
Kurs Formatı
  • 4 Saat Birebir Özel Ders
  • 4 Saat Grup Solfej Dersi
  • 4 Saat Mentorluk Atölyesi (Online)

Kurs Kimin için?

Konular

Eğitmen

Sabriye Yıldız

1999 yılında Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Geleneksel Türk sanatlarından mezun oldu. 1999-2023 yılları MEB Resim ve Teknoloji Tasarım Eğitmenliği yaptı. Güzel Sanatlar Lisesi ve fakültesine öğrenci hazırladı. 23 yıllık sanat ve eğitim alanında 2000 den fazla öğrencisi birçok kişisel ve karma sergiler açtı.Halen sanat çalışmalarına ve eğitim hayatına devam etmektedir. Tua Amerikan Akademisinde "Dijital Sanatlar " alanında yüksek lisansına devam ediyor.

Sıkça Sorulan Sorular

Galata Sanat haftanın 7 günü 09:00 – 23:00 arası hizmet vermektedir.
Herkes için ulaşılabilir sanat felsefesiyle yola çıkan Galata Sanat Merkezi yalnızca 4 saat özel ders alabileceğiniz ücretlere 4 saat özel ders, 4 saat grup solfej dersi, düzenli orkestra eğitimleri alabileceğiniz ve ücretsiz birçok etkinliğe katılabileceğiniz bir programa sahiptir. Bunun yanında öğrencimiz olmanız gerekmeden her zaman etkinliklerimize katılabilir, ücretsiz çay-kahve ikramlarımızdan yararlanabilir, ders çalışabilir, arkadaşlarınızla muhabbet edebilir ve oyun oynayabilirsiniz.
Bu net bir cevabı olmayan bir sorudur. Birçok fonksiyon üzerinden kişiye özel değerlendirilerek ancak yakın cevaplar verilebilme olasılığı vardır. Öncelikle hangi seviyeden başladığımızı düşünmeliyiz. Sıfırdan mı başlıyoruz yoksa ufak tefek denemelerimiz oldu mu? Ne öğrenmek istiyoruz, ne kadar öğrenmek istiyoruz? Hedefinize yönelik olarak ‘’öğrendim’’ diyebilme süreniz elbette farklılık gösterecektir. Ne kadar ilgileneceğiz? Tabi ki de haftada 1 saat egzersiz yapan ile günde 1 saat egzersiz yapan arasında fark olacaktır.
Uzmanlar bilimsel olarak maksimum %3-5 oranında genetik faktörlerin etkili olduğunu söylüyor. Oysa yıllara dayanan gözlemlerimize göre mesele yetenekte değil, çevresel faktörlerle oluşan yatkınlık ve eğitimdir. Çevresel faktörlerin etkisini göz önünde bulundurarak, herhangi biriyle oluşabilecek tek farklılık öğrenme hızınız olacaktır. Bu hızlı giden bir araba ile yavaş giden bir araba gibidir. Her ikisi de hedefe ulaşabilir, yavaş olan biraz daha vakit alır. Tabi ki tutkunun payını da unutmamak gerekir. Tutkunuz, bağlılığınız, azminiz ne kadar yüksek ise o kadar hızlı öğreneceğiniz de kesindir. Son olarak yanlış bir algıyı da düzeltmek isteriz; hiç kimsenin iyi bir eğitmen ve doğru metodlarla, yüksek tutku ve azmine karşı herhangi bir enstrümanı öğrenememesi veya bir sanat dalında başarısız olması mümkün değildir.
Çünkü Galata Sanat Merkezi felsefesi gereği en doğru metodlarla en uygun ücretlere sahip olan, yöneticisinden eğitmenine, tasarımından çalışma sistemine kadar tamamen daha nitelikli sanat eğitimleri için kurgulanmış genç ve dinamik ve her şeyin ötesinde yaşam enerjisi yüksek bir merkezdir. Ticari bir işletmenin ötesinde ülkemizde sanatın gelişmesi için eğitim metodları üzerinde çalışmalar yapan, yayınlar çıkaran, Dostluk Ortağım Projesiyle doğaya ve geleceğimize katkıda bulunma çabası gösteren kollektif bir topluluktur!
İstanbul Beyoğlu, Kadıköy ve Kemerburgaz'da, Ankara’da, Çanakkale’de, Eskişehir'de, Bursa'da, Antalya'da ve İzmir’de olmak üzere 9 şubemizle faaliyetteyiz. Kurumsal çalışmaları ise Galata’daki ofisimizden yürütmekteyiz.

Hemen Kaydol!

Sanat merkezimizdeki atölye çalışmaları ve kurslar hakkında daha fazla bilgi almak için formu hemen gönderin.

Ücretsiz Deneme Dersi Başvurusu

İlginizi Çekebilecek Kurslar

Yüzyüze

Kadıköy Trompet Kursu

Trompet çalmayı öğrenmek için bir kurs arayışında olan insanlar, trompet dersi İstanbul gib...

Detaylı İncele

Yüzyüze

Birebir

Kadıköy Şan Kursu

Galata Sanat sayesinde başlayacağın şan kursu ile; tamamen birebir olarak eğitim göreceğin ...

Detaylı İncele

Online

Birebir

Kadıköy Piyano Kursu

Sanat ile bir araya gelmek hayatınıza renk katmak ve yeni bir başlangıç yapmak istiyorsanız  ...

Detaylı İncele

Yüzyüze

Birebir

Kadıköy Klarnet Kursu

Türk pop müziğinde si bemol klarnet adı verilen klarnet kullanılır. Bu klarnetle birlikte büt...

Detaylı İncele

Kanun Kursu İle Sanatın Büyülü Dünyasına Adım Atıyoruz!

Türk sanat müziğinin adeta mihenk taşlarından biri olan kanun, geçmişi milattan öncelerine dayanan bir telli çalgıdır. Anadolu, Mezopotamya ve Mısır başta olmak üzere birçok medeniyete ait olan bu çalgı 4 ya da 27 perdeden oluşmaktadır. Her bir perdedeki sesi 3 tel tınlattığı için bu yapısıyla klavye ses sistemine benzemektedir. Bu teller genelde naylondan yapılmaktadır. Kanun, gerek yapısı gerekse şekli itibariyle adaptasyon süreci bir tık daha zor olan bir çalgıdır. Bu nedenle kanunu tam layığıyla öğrenmek isteyenler tarafından kanun kursu sıklıkla tercih edilmektedir.

Alanında yetkin isimlerden oluşan eğitmen kadromuz sayesinde bu enstrümana adapte olmanız oldukça kolay gerçekleşecektir. Öncelikle tel ayarlama, akort sağlama gibi temel bilgilerle enstrümana alışmanız hedeflenir. Sonrasında ise size uygun oluşturulan plan dahilinde doğru metotlarla tam donanımlı bir eğitim almanız hedeflenir. Siz hedefiniz doğrultusunda emeğinizi esirgemediğiniz sürece kanun da size aynı şekilde karşılık verecektir. Hayallerinin bir başarıya dönüşmesini istersen, birlikte bunu en keyifli haliyle gerçekleştireceğimizin garantisini veriyoruz!

Online Kanun Kursu İmkanıyla Sınırları Kaldırıyoruz!

Galata Sanat Merkezi olarak yüz yüze eğitimin yanı sıra sizlere online kanun kursu imkanı da sunuyoruz! Online kanun eğitimi sayesinde artık öğrenmenin önünde hiçbir engel kalmayacak! İster yurt içinde istersen yurt dışında ol, dilediğin her yerden kanun eğitimi alabilmek artık mümkün. Hayallerinize bir tık kadar uzakta olmak sizi de heyecanlandırmıyor mu? Online eğitim nasıl olur, verim alabilir miyim diye endişelenmeyin. Yapılan araştırmalar online eğitimin sağladığı avantajlar ve kolay ulaşılabilirliği sayesinde oldukça pekiştirici bir eğitim modeli olduğu yönünde. Ayrıca dünyanın çeşitli yerlerinden birçok öğrencimiz online kanun kursumuzu tercih etmekte. Sizlere yüz yüze olarak sunduğumuz eğitimin kalitesini online olarak da profesyonelce sunuyoruz. Daha detaylı bilgi sahibi olmak istersen dilediğin her an bizimle iletişime geçebilirsin!

Kanun Kursu Hakkında Akıllardaki Tüm Soru İşaretlerini Ortadan Kaldırıyoruz!

1. Kimler Kanun Çalabilir?

Dileyen herkes! Kanunu kaldırabilecek ve parmak hareketlerini uygulayabilecek fiziksel yeterliliğe sahip olan herkes kanun çalabilir. Galata Sanat Merkezinin tam donanımlı eğitmen kadrosu ışığında isteyen her birey rahatlıkla kanun çalabilir! Sen de bu enstrümanı bizzat deneyimlemek istersen dilediğin an ücretsiz deneme dersimiz için form doldurabilirsin!

2. Kanun Çalmak İçin İdeal Yaş Nedir?

Kanun çalmak için en ideal yaş senin bunu arzuladığını fark ettiğinde bulunduğun yaştır! 7’den 70’e fiziksel yeterliliği müsaade eden herkes için merkezlerimizde yer vardır. Kanun çalabilmek için herhangi bir alt ya da üst yaş sınırı mevcut değildir. Küçük yaştaki öğrenci adaylarımızın bu enstrüman için fiziksel yeterliliği ise ücretsiz deneme dersinde eğitmenlerimiz tarafından test edilmektedir. Sen de hem kendini hem de bu enstrümanı denemek istiyorsan ücretsiz deneme dersi tam senlik!

3. Kanun Çalmak Zor Mudur?

Her enstrümanın olduğu kanunun da kendince zorlukları vardır. Oldukça pratik ve parmak egzersizi gerektiren bu enstrümana alışana kadar ilk başlarda zorlanmanız oldukça doğaldır. Deneyimli eğitmenlerimizin ışığında ise alışma süreciniz oldukça keyifli gerçekleşecektir. Siz kanuna ne kadar ilgi gösterirseniz o da size aynı şekilde karşılık verecektir. Düzenli ve sabırlı bir çalışmayla hayalleriniz bir başarıya dönüşecektir! Eğitmenlerimizle tanışmak istersen ücretsiz deneme dersine dilediğin an katılabilirsin!

4. Ne Kadar Zamanda Kanunda Uzmanlaşabilirim?

Bu öğrenin hedefine bağlı olarak gelişen bir süreçtir. Kimisi için birkaç parça çalmak yeterliyken kimisi duyduğu her parçayı çalmak ister. Fakat genel olarak temel eğitimin tamamlanması üç ila altı ay arasında değişkenlik göstermektedir. Bu süreci kısaltmak sizin elinizdedir. Önemli olan çok çalışmak değil düzenli çalışmaktır. Eğitmeninizin sizin için uygun gördüğü egzersizleri düzenli uygulayarak istediğiniz noktaya ulaşmanız tahmin ettiğinizden de kısa sürebilir! Kanun kursu eğitim planı hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak istersen hemen form doldur, sana ulaşıp randevunu planlayalım!

5. Galata Sanat Merkezinde Kanun Dersleri Nasıl İşleniyor?

Galata Sanat Merkezinin bünyesinde yer alan eğitmen kadrosu, akademik kariyerini tamamlamış ve sektörün en seçkin isimlerinden oluşmaktadır. Bu eğitmen kadrosuyla sürekli olarak eğitimlerimizi ileriye götürecek metotlar geliştirilir. Kanun kursu da öğrenci odaklı bir eğitim modeliyle verilmektedir. Eğitmenin öğrencinin ihtiyacı ve hedefi doğrultusunda oluşturduğu eğitim planıyla dersler işlenir. Dersler birebir ve özel ders şeklinde işlenmektedir. Bu sayede öğrenci enstrümana çok daha kolay adapte olur ve ilerlemesi de bir o kadar hızlı gerçekleşir. Eğitime başlamadan önce uygun olduğunuz gün ve saate göre bir ders programı oluşturulur. Sonrasında ise eğitiminiz boyunca bu program sabit bir şekilde devam eder. Bu hem yüz yüze hem de online eğitimlerimiz için geçerlidir.

Ayrıca özel derslere ek olarak haftalık ücretsiz teori-solfej derslerine de katılabilirsiniz. Bu dersler teknik bilginizin artmasını sağlayacaktır. Ayrıca temel müzik eğitimini tamamladıktan sonra orkestrada yerin hazır! Orkestrada yer alarak hem nota bilgini geliştirebilir hem de uyum içerisinde çalmayı öğrenebilirsin. Eğitimin sonlansa bile dilediğin sürece orkestramızda yer almaya devam edebilirsin!

6. Kanun Kursu Ücretleri Ne Kadar?

Galata Sanat Merkezi fiyatlandırma yaparken eğitiminin kalitesini ve donanımlı eğitmen kadrosunu göz önüne alarak en uygun fiyatları oluşturmaya özen gösterir. Buna merkezlerimizin ulaşılabilir konumu ve çeşitli sanat etkinlikleri de dahildir. Tüm bu avantajları içeren bir eğitim için ödeyeceğin her kuruşun karşılığını fazlasıyla alacağını garanti ediyoruz. Ayrıca Galata Sanat Merkezi ticari bir işletme olmanın da ötesine bakar ve sana keyif alabileceğin çeşitli ortamlar sunar! Sanatla bir araya gelebileceğin bu ortamda samimi sohbetlere dahil olabilir ve birçok etkinliğe katılabilirsin. Tüm bunlara ek olarak kursumuzdan bir eğitim satın aldığında Dostluk Ortağımız olarak bir sosyal sorumluluk projesinde de yer aldığını unutma! Eğer daha detaylı bilgi almak istersen bizi arayabilir, ya da randevu alarak merkezlerimizi ziyaret edebilirsin!

7. Kanun Kursuna Başvurmak İçin Neler Gerekiyor?

Kanun çalmak istediğini fark ettikten sonra yapman gereken tek şey kimlik belgeni alarak kursuma kayıt olmaya gelmek! Bunun dışında hiçbir şeye ihtiyacın yok. Hatta kursa başlamak için bir kanuna sahip olmana bile gerek yok. Merkezlerimizde sizler için bulundurduğumuz kanunları hem ders esnasında hem de ders dışı pratiklerinde rahatlıkla kullanabilirsin! Bir kanun satın almaya karar verdiğinde ise mağazamızı ziyaret edebilirsin! Burada senin isteklerine ve bütçene uygun olacak en doğru kanun için bir uzman görüşü alabilirsin. Tüm bunları ve daha fazlasını bir çay eşliğinde konuşmak istersen hemen form doldur, sana ulaşıp randevunu planlayalım!

8. Neden Galata Sanat Merkezi?

Çünkü Galata Sanat Merkezi felsefesi gereği yöneticisinden eğitmenine, tasarımından çalışma sistemine kadar nitelikli eğitimi amaç edinen bir kurumdur. Bu bağlamda öğrenci odaklı eğitim modeliyle sizin ihtiyaçlarınız doğrultusunda en doğru metotlarla eğitim verilmektedir. Sanat eğitiminin her alanında genç ve dinamik kadrosuyla yaşam enerjisi yüksek bir merkezdir. Size sadece kaliteli bir eğitim değil, bunun yanında sanatla bir araya gelebilme fırsatı sunar! Ticari bir işletme olmanın ötesine bakar ve ülkemizde sanatın gelişmesi için eğitim metotları üzerinde çeşitli çalışmalar yapar. Amaçları doğrultusunda yayınlar çıkartarak Dostluk Ortağım projesiyle de doğaya ve geleceğe katkıda bulunmaya çaba gösteren kolektif bir topluluktur. Sen de bu topluluğun bir parçası olmak istersen hala ne bekliyorsun? Hemen aşağıda yer alan formunu doldur, bu yolda birlikte yürüyelim!

Diğer kurslarımıza da göz atmayı unutma!