Müzik Okullarına Hazırlık Kursu

Başlangıç

Birebir

4 Hafta

Kursa Kaydol
Kurslar

Kurs Hakkında

Müzik okullarına başvururken yapılan yetenek sınavları, okuldan okula değişiklik gösterse de temel olarak hepsinde uygulanan prosedürlerdir. Bu sınavlarda iyi dereceler alarak başarını kanıtlamak için yetkin bir eğitim almış olman şarttır. Çünkü yetenek seviyen ne olursa olsun, bilgi seviyen de sınanacaktır. Unutmamalısın ki, müzik bölümü yetenek sınavları için uzun süre eğitim almış bir rakibe karşı, elinde güçlü kozların bulunması gerek.

Kurs Süresi
  • 4 Hafta
  • 12 Saat
Kurs Formatı
  • 4 Saat Birebir Özel Ders
  • 4 Saat Grup Solfej Dersi
  • 4 Saat Mentorluk Atölyesi (Online)

Şubeler

Kurs Kimin için?

  1. Müzik Okullarına Giriş Sınavlarına Hazırlanan Öğrenciler İçin: Müzik okullarına giriş sınavlarında başarılı olmak isteyen öğrenciler için bu kurslar oldukça idealdir. Bu kurslar, öğrencilere giriş sınavlarında karşılaşabilecekleri müzik teorisi, pratik beceriler ve performans gereksinimleri konusunda yoğun bir hazırlık sağlar. Bu sayede, öğrenciler sınavda başarılı olmak için gerekli olan bilgi ve becerilere sahip olurlar.
  2. Müzikal Yeteneklerini Geliştirmek İsteyen Öğrenciler İçin: Müzik okullarına hazırlık kursları, müzikal yeteneklerini geliştirmek isteyen herhangi bir öğrenci için ideal bir fırsattır. Bu kurslar, öğrencilere müzik teorisi, enstrüman çalışması, solfej ve müzik tarihi gibi alanlarda kapsamlı bir eğitim sunar. Bu sayede, öğrenciler müzikal yeteneklerini daha da ilerletir ve müzikal kariyerlerinde daha güçlü bir temel oluştururlar.
  3. Müzik Alanında Kariyer Hedefleyen Öğrenciler İçin: Müzik okullarına hazırlık kursları, müzik alanında profesyonel bir kariyer hedefleyen öğrenciler için önemli bir adımdır. Bu kurslar, öğrencilere müzik sektöründe başarılı olabilmeleri için gerekli olan bilgi, beceri ve anlayışı kazandırır. Ayrıca, öğrencilere müzik dünyasında kendilerini nasıl tanıtabilecekleri ve kariyerlerini nasıl geliştirebilecekleri konusunda da rehberlik eder. Bu sayede, öğrenciler müzik endüstrisinde başarılı bir kariyer yapma yolunda daha emin adımlar atarlar.

Konular

Eğitmen

Ece Balekoğlu

Popüler Kültür

Ece Balekoğlu, lise eğitimini TED İstanbul Koleji’nde tamamladı. İstanbul Bilgi Üniversitesi Yeni Medya ve İletişim bölümünden mezun olduktan sonra girdiği Orta Doğu Teknik Üniversitesi Medya ve Kültürel Çalışmalar bölümünde çalışmalarını sürdürmektedir. 2019 yılından bu yana vesaireorg yayın ekibinde aktif görev almaktadır. 5 seneyi aşkın süredir popüler kültür alanında hem akademik hem de serbest çalışmalar yapmaktadır.

Sıkça Sorulan Sorular

Galata Sanat haftanın 7 günü 09:00 – 23:00 arası hizmet vermektedir.
Herkes için ulaşılabilir sanat felsefesiyle yola çıkan Galata Sanat Merkezi yalnızca 4 saat özel ders alabileceğiniz ücretlere 4 saat özel ders, 4 saat grup solfej dersi, düzenli orkestra eğitimleri alabileceğiniz ve ücretsiz birçok etkinliğe katılabileceğiniz bir programa sahiptir. Bunun yanında öğrencimiz olmanız gerekmeden her zaman etkinliklerimize katılabilir, ücretsiz çay-kahve ikramlarımızdan yararlanabilir, ders çalışabilir, arkadaşlarınızla muhabbet edebilir ve oyun oynayabilirsiniz.
Bu net bir cevabı olmayan bir sorudur. Birçok fonksiyon üzerinden kişiye özel değerlendirilerek ancak yakın cevaplar verilebilme olasılığı vardır. Öncelikle hangi seviyeden başladığımızı düşünmeliyiz. Sıfırdan mı başlıyoruz yoksa ufak tefek denemelerimiz oldu mu? Ne öğrenmek istiyoruz, ne kadar öğrenmek istiyoruz? Hedefinize yönelik olarak ‘’öğrendim’’ diyebilme süreniz elbette farklılık gösterecektir. Ne kadar ilgileneceğiz? Tabi ki de haftada 1 saat egzersiz yapan ile günde 1 saat egzersiz yapan arasında fark olacaktır.
Uzmanlar bilimsel olarak maksimum %3-5 oranında genetik faktörlerin etkili olduğunu söylüyor. Oysa yıllara dayanan gözlemlerimize göre mesele yetenekte değil, çevresel faktörlerle oluşan yatkınlık ve eğitimdir. Çevresel faktörlerin etkisini göz önünde bulundurarak, herhangi biriyle oluşabilecek tek farklılık öğrenme hızınız olacaktır. Bu hızlı giden bir araba ile yavaş giden bir araba gibidir. Her ikisi de hedefe ulaşabilir, yavaş olan biraz daha vakit alır. Tabi ki tutkunun payını da unutmamak gerekir. Tutkunuz, bağlılığınız, azminiz ne kadar yüksek ise o kadar hızlı öğreneceğiniz de kesindir. Son olarak yanlış bir algıyı da düzeltmek isteriz; hiç kimsenin iyi bir eğitmen ve doğru metodlarla, yüksek tutku ve azmine karşı herhangi bir enstrümanı öğrenememesi veya bir sanat dalında başarısız olması mümkün değildir.
Çünkü Galata Sanat Merkezi felsefesi gereği en doğru metodlarla en uygun ücretlere sahip olan, yöneticisinden eğitmenine, tasarımından çalışma sistemine kadar tamamen daha nitelikli sanat eğitimleri için kurgulanmış genç ve dinamik ve her şeyin ötesinde yaşam enerjisi yüksek bir merkezdir. Ticari bir işletmenin ötesinde ülkemizde sanatın gelişmesi için eğitim metodları üzerinde çalışmalar yapan, yayınlar çıkaran, Dostluk Ortağım Projesiyle doğaya ve geleceğimize katkıda bulunma çabası gösteren kollektif bir topluluktur!
İstanbul Beyoğlu, Kadıköy ve Kemerburgaz'da, Ankara’da, Çanakkale’de, Eskişehir'de, Bursa'da, Antalya'da ve İzmir’de olmak üzere 9 şubemizle faaliyetteyiz. Kurumsal çalışmaları ise Galata’daki ofisimizden yürütmekteyiz.

Hemen Kaydol!

Sanat merkezimizdeki atölye çalışmaları ve kurslar hakkında daha fazla bilgi almak için formu hemen gönderin.

Ücretsiz Deneme Dersi Başvurusu

İlginizi Çekebilecek Kurslar

Yüzyüze

Kadıköy Trompet Kursu

Trompet çalmayı öğrenmek için bir kurs arayışında olan insanlar, trompet dersi İstanbul gib...

Detaylı İncele

Yüzyüze

Birebir

Kadıköy Şan Kursu

Galata Sanat sayesinde başlayacağın şan kursu ile; tamamen birebir olarak eğitim göreceğin ...

Detaylı İncele

Online

Birebir

Kadıköy Piyano Kursu

Sanat ile bir araya gelmek hayatınıza renk katmak ve yeni bir başlangıç yapmak istiyorsanız  ...

Detaylı İncele

Yüzyüze

Birebir

Kadıköy Klarnet Kursu

Türk pop müziğinde si bemol klarnet adı verilen klarnet kullanılır. Bu klarnetle birlikte büt...

Detaylı İncele

1. Kimler Müzik Okullarına Hazırlık Kursuna Katılabilir?

Konservatuvarlar ya da lise ve üniversitelerdeki ilgili bölümlere başvurmak isteyen herkes Müzik Okullarına Hazırlık kursumuza katılım gösterebilirler. Özellikle bu alanlarda bir kariyer sahibi olmak ya da başarısını kanıtlamak isteyenlerin kursumuza katılarak yeteneklerine bilgi donanımı da katması onlar için çok faydalı olacaktır. Burada sizlere yardımcı olmak için her daim hazır olan eğitmenlerimiz sayesinde hem sizin hem de Galata Sanat Merkezi ailesinin gözü arkada kalmayacak. Böylece yetenek sınavlarını geçmek hayalden gerçeğe dönüşecek.

2. Almış Olduğum Eğitim Sınavda Başarılı Olmamı Sağlar Mı?

Galata Sanat Merkezi’nde almış olduğun eğitim, sınavlarda başarılı olmana elbette yardımcı olacaktır. Merkezlerimizde, eğitmenlerimizle beraber denemeler yapacak ve kendinizden tam olarak emin olmanızı sağlayacağız. Fakat üzerinde durulması gereken nokta, bu sınavların sadece hazırlık dersleri sonucunda kazanılacağının garantisinin olmayışıdır. Birçok ihtimalin söz konusu olduğu bu sınavlara hazır olmanın tek yolu düzgün tekniklerle birlikte çok çalışmaktır. Ancak biliyoruz ki, beraberce güçlü şekilde çalıştığımızda hiçbir sınav önümüzde duramayacak!

3. Galata Sanat Merkezi’nde Müzik Okullarına Hazırlık Dersleri Nasıl İşleniyor?

Galata Sanat Merkezi olarak bünyemizde alanında akademik kariyere sahip olan veya gerçekleştirdiği çalışmalar sonucu belli bir kitle oluşturmuş eğitmenlerin bulunmasına dikkat ediyoruz. Yalnızca Müzik Okullarına Hazırlık üzerine değil, her konuda kaliteli ve yetkin bir eğitim süreci göreceğinden emin olabilirsin. Derslerimizi, birebir özel ders şeklinde işliyor ve destekleyici olarak her hafta ücretsiz teori-solfej dersleri yapıyoruz. Ayrıca son dönemde içinde bulunduğumuz hassasiyeti anlıyor ve Online Müzik Okullarına Hazırlık Eğitimi seçeneğini de sizlere sunuyoruz. Dersleriniz için, sizin için en uygun gün ve saati seçiyoruz. Ve devamında derslere bu şekilde devam ediyoruz.

4. Müzik Okullarına Hazırlık Kursu Ücretleri Ne Kadar?

Merkezlerimizde, fiyatlandırmamızı verdiğimiz profesyonel eğitimi dikkate alarak yapıyoruz. Ve ayrıca bu konuda altını çizdiğimiz kriterler arasında konumumuzun ulaşılabilirliği, eğitmenlerin ve kurumun kalitesi de var. Merkezlerimiz, sadece ders amaçlı gelip gittiğiniz yerler olmaktan ziyade vaktinizin çoğunu keyifle geçirebileceğiniz yerlerdir. Derslerinize ek olarak her hafta ücretsiz solfej ve orkestra dersleri, sanat etkinlikleri ve sosyal sorumluluk çalışmaları gibi imkanlara da sahip olabileceksiniz. Yani sanata dair her şeyi bu kurumda bulacaksınız! Daha detaylı bilgi sahibi olmak için bizimle iletişim kurabilirsiniz!

5. Müzik Okullarına Hazırlık Kursuna Başvurmak İçin Nelere İhtiyacım Var?

Kursa başvurmak için tek gereken şeyler sen ve kimlik belgen. Ayrıca, kayda geldiğinde bizlerle ve birlikte bolca vakit geçireceğin eğitmenlerinle tanışabilirsin. Bunun yanında, ders işlenişi hakkında fikir sahibi olmak için ücretsiz deneme derslerimize katılabilirsin. Hemen ücretsiz deneme dersi formumuzu doldur, biz sana ulaşıp randevunu planlayalım!

6. Online Müzik Okullarına Hazırlık Kursu

Online müzik okullarına hazırlık kursumuz için en çok gelen soru dersilerin verimliliği hakkında oluyor. Haklı olarak verimlilik konusunda endişelerin olabilir. Biz Galata Sanat olarak 2015 yılından beri dünyanın her kıtasında birçok dilde online müzik okullarına hazırlık kursu verdik ve vermeye devam ediyoruz. Ücretsiz deneme dersimize katılarak bu konudaki başarımızı deneyimleyebilirsin. Hayallerine ulaşmak için hemen formumuzu doldur, gerisini bize bırak!