Origami Kursu

Başlangıç

Birebir

4 Hafta

Kursa Kaydol
Kurslar

Kurs Hakkında

Uzakdoğu sanatları içerisinde origami, en ilgi çekici ve estetik sanatlardan birisidir. Birçok kişi için basit bir kağıt katlama sanatı gibi görünse de çok fazla estetik ayrıntıya sahiptir. Bu nedenle iyi eserler ortaya koyabilmek için origami kursu programlarına katılmayı tercih edebilirsiniz. Bu programlarda detaylı bir şekilde bu sanatın en ince noktalarını öğrenebilir ve kendinizi geliştirebilirsiniz.

Kurs Süresi
 • 4 Hafta
 • 12 Saat
Kurs Formatı
 • 4 Saat Birebir Özel Ders
 • 4 Saat Grup Solfej Dersi
 • 4 Saat Mentorluk Atölyesi (Online)

Kurs Kimin için?

Konular

Eğitmen

Ece Balekoğlu

Popüler Kültür

Ece Balekoğlu, lise eğitimini TED İstanbul Koleji’nde tamamladı. İstanbul Bilgi Üniversitesi Yeni Medya ve İletişim bölümünden mezun olduktan sonra girdiği Orta Doğu Teknik Üniversitesi Medya ve Kültürel Çalışmalar bölümünde çalışmalarını sürdürmektedir. 2019 yılından bu yana vesaireorg yayın ekibinde aktif görev almaktadır. 5 seneyi aşkın süredir popüler kültür alanında hem akademik hem de serbest çalışmalar yapmaktadır.

Sıkça Sorulan Sorular

Galata Sanat haftanın 7 günü 09:00 – 23:00 arası hizmet vermektedir.
Herkes için ulaşılabilir sanat felsefesiyle yola çıkan Galata Sanat Merkezi yalnızca 4 saat özel ders alabileceğiniz ücretlere 4 saat özel ders, 4 saat grup solfej dersi, düzenli orkestra eğitimleri alabileceğiniz ve ücretsiz birçok etkinliğe katılabileceğiniz bir programa sahiptir. Bunun yanında öğrencimiz olmanız gerekmeden her zaman etkinliklerimize katılabilir, ücretsiz çay-kahve ikramlarımızdan yararlanabilir, ders çalışabilir, arkadaşlarınızla muhabbet edebilir ve oyun oynayabilirsiniz.
Bu net bir cevabı olmayan bir sorudur. Birçok fonksiyon üzerinden kişiye özel değerlendirilerek ancak yakın cevaplar verilebilme olasılığı vardır. Öncelikle hangi seviyeden başladığımızı düşünmeliyiz. Sıfırdan mı başlıyoruz yoksa ufak tefek denemelerimiz oldu mu? Ne öğrenmek istiyoruz, ne kadar öğrenmek istiyoruz? Hedefinize yönelik olarak ‘’öğrendim’’ diyebilme süreniz elbette farklılık gösterecektir. Ne kadar ilgileneceğiz? Tabi ki de haftada 1 saat egzersiz yapan ile günde 1 saat egzersiz yapan arasında fark olacaktır.
Uzmanlar bilimsel olarak maksimum %3-5 oranında genetik faktörlerin etkili olduğunu söylüyor. Oysa yıllara dayanan gözlemlerimize göre mesele yetenekte değil, çevresel faktörlerle oluşan yatkınlık ve eğitimdir. Çevresel faktörlerin etkisini göz önünde bulundurarak, herhangi biriyle oluşabilecek tek farklılık öğrenme hızınız olacaktır. Bu hızlı giden bir araba ile yavaş giden bir araba gibidir. Her ikisi de hedefe ulaşabilir, yavaş olan biraz daha vakit alır. Tabi ki tutkunun payını da unutmamak gerekir. Tutkunuz, bağlılığınız, azminiz ne kadar yüksek ise o kadar hızlı öğreneceğiniz de kesindir. Son olarak yanlış bir algıyı da düzeltmek isteriz; hiç kimsenin iyi bir eğitmen ve doğru metodlarla, yüksek tutku ve azmine karşı herhangi bir enstrümanı öğrenememesi veya bir sanat dalında başarısız olması mümkün değildir.
Çünkü Galata Sanat Merkezi felsefesi gereği en doğru metodlarla en uygun ücretlere sahip olan, yöneticisinden eğitmenine, tasarımından çalışma sistemine kadar tamamen daha nitelikli sanat eğitimleri için kurgulanmış genç ve dinamik ve her şeyin ötesinde yaşam enerjisi yüksek bir merkezdir. Ticari bir işletmenin ötesinde ülkemizde sanatın gelişmesi için eğitim metodları üzerinde çalışmalar yapan, yayınlar çıkaran, Dostluk Ortağım Projesiyle doğaya ve geleceğimize katkıda bulunma çabası gösteren kollektif bir topluluktur!
İstanbul Beyoğlu, Kadıköy ve Kemerburgaz'da, Ankara’da, Çanakkale’de, Eskişehir'de, Bursa'da, Antalya'da ve İzmir’de olmak üzere 9 şubemizle faaliyetteyiz. Kurumsal çalışmaları ise Galata’daki ofisimizden yürütmekteyiz.

Hemen Kaydol!

Sanat merkezimizdeki atölye çalışmaları ve kurslar hakkında daha fazla bilgi almak için formu hemen gönderin.

Ücretsiz Deneme Dersi Başvurusu

İlginizi Çekebilecek Kurslar

Yüzyüze

Kadıköy Trompet Kursu

Trompet çalmayı öğrenmek için bir kurs arayışında olan insanlar, trompet dersi İstanbul gib...

Detaylı İncele

Yüzyüze

Birebir

Kadıköy Şan Kursu

Galata Sanat sayesinde başlayacağın şan kursu ile; tamamen birebir olarak eğitim göreceğin ...

Detaylı İncele

Online

Birebir

Kadıköy Piyano Kursu

Sanat ile bir araya gelmek hayatınıza renk katmak ve yeni bir başlangıç yapmak istiyorsanız  ...

Detaylı İncele

Yüzyüze

Birebir

Kadıköy Klarnet Kursu

Türk pop müziğinde si bemol klarnet adı verilen klarnet kullanılır. Bu klarnetle birlikte büt...

Detaylı İncele

Origami Nedir?

Kelime kökeni ile de Japonca olan origami, Japon kültürüne ait geleneksel bir kağıt katlama sanatıdır. Bu sanat çok uzun yıllardır ülkemizde de popüler bir yapıya sahiptir. Kağıt katlama sanatını öğrenmek isteyen kişiler için de Galata Sanat Merkezi olarak sunduğumuz origami kursu içeriklerimiz yer almaktadır.

Origami Yapmak Neleri Geliştirir?

Bireyin çocukluk çağından itibaren beceri gelişimini daha profesyonel hale getirmesi hayatı boyunca katkılar sağlar. İlerleyen yaşlarda da bu tür beceri eğitimleri hayatınızda çok büyük avantajlar oluşturur. Bu açıdan origami kursu İstanbul gibi programlar ile öğrendiğiniz bu sanat hayatınıza katkılar sunacaktır. Çocuklar için bu sanat ve eğitimler zihinsel ve motor becerileri olumlu düzeyde etkiler. Çocuklarda sağladığı bu katkı gibi yetişkinlerde de konsantrasyon ve pratiklik kazanmak için tercih edilir.

Origami Kursunda Neler Yapılır?

Çocuklar ve yetişkinler için sunulan origami kursu Ankara gibi programlarımızda çok temel iki aşama yer alır. Bu aşamalardan birisi kağıt katlama tekniklerinin öğrenilmesidir. Diğer aşama ise çalışmalarda kullanılacak araçların pratik edilmesidir. Genellikle kurslar merkezlerimizde birebir olarak gerçekleştirilir. Ancak bazı eğlenceli grup origami kursu programları da yer almaktadır.

Origami kursu Bursa gibi programlarda kağıt katlama sanatı ile birçok sonuç elde edilebilir. Eğitimlerde makas, kağıt, ip, yapıştırıcı ve cetvel gibi malzemeler kullanılır. Bu malzemeler ile alınan eğitimler sonucunda ise

 • Tavşan
 • Uçak
 • Kelebek
 • Balık
 • Kalemlik
 • Çiçek
 • Parmak kukla gibi birçok figür elde edilebilir.

Sayılan bu figürler dışında hayal gücünün genişliği ile eğitim sayesinde çok daha farklı sonuçlar elde edilebilir. Japoncada “ori(katlama)” ve “gami(kağıt)” kelimelerini birleştiren kağıt katlama bu amaç üzerine geliştirilmiştir. Günümüzde dahi Japon kültüründe dini törenler ve hediyelikler için origami ile çok güzel eserler elde edilir.

Origami Kursuna Kaç Yaşında Başlanmalıdır?

Çocuklarda zihin ve motor becerilerini geliştiren origami, çocukluk çağından itibaren başlanması gereken avantajlı bir eğitimdir. Ancak merkezlerimizde origami kursu için çocuklar ve yetişkinler açısından ayrı programlar da yer alır. Hatta hangi yaşta olursanız olun öncelikle ücretsiz deneme derslerine katılarak daha net bilgi elde edebilirsiniz. Bu sayede ilgi ve beceri seviyenizi ölçerek kayıt kararını verebilirsiniz. Çocukluk çağında bu kurslara başlamak için de özellikle 6 yaş ve üzerinde çok iyi sonuçlar elde edilebilir.

Origami Kursu Ne Kadar Sürer?

Merkezlerimizde origami kursu için bahsedilen şekilde öncelikle bir ücretsiz deneme dersi gerçekleştirilir. Bu derste temel yani klasik eğitim için basit öğretiler uygulanır. Ardından kursa katılma kararı ile sizin için uygun bir ders programı hazırlanır. Yani sizin için en uygun gün ve saatlerde derslerin verilmesi sağlanır. Sonrasında ise kurs paketin tamamlanması süresince devam eder.

Genellikle origami kursu yaklaşık 3 hafta gibi bir süre içerisinde tamamlanabilecek bir kurs programıdır. Ancak bireysel eğitimlerde tam öğrenme sağlanana kadar kurs programı sürdürülebilir. Çünkü amacımız Galata Sanat Merkezi olarak en ekonomik şekilde en faydalı eğitimi sunmaktır. Bu noktada tam öğrenmenin gerektirdiği süre kapsamında eksiksiz bir program devam ettirilir.