Piyano Kursu

Başlangıç

Birebir

4 Hafta

Kursa Kaydol
Kurslar

Kurs Hakkında

Sanat ile bir araya gelmek hayatınıza renk katmak ve yeni bir başlangıç yapmak istiyorsanız  en kaliteli eğitimcilerden oluşan konumunun güzelliği ve eğitim gelenekleriyle adından çokça söz ettiren Galata Sanat Merkezi Piyano kursu tüm isteklerinize cevap verebilir. İstanbul, Ankara, İzmir ve Çanakkale’nin merkezinde yer alan ve her yerden rahatça ulaşabileceğiniz bu eğitim kurumlarımız, yüksek standartlarda verdiği piyano eğitimi ile size hizmet etmektedir.

Kurs Süresi
  • 4 Hafta
  • 12 Saat
Kurs Formatı
  • 4 Saat Birebir Özel Ders
  • 4 Saat Grup Solfej Dersi
  • 4 Saat Mentorluk Atölyesi (Online)

Şubeler

Kurs Kimin için?

  1. Müzikal Yeteneklerini Geliştirmek İsteyenler İçin: Piyano kursları, müzikal yeteneklerini geliştirmek isteyen herkes için idealdir. Hem çocuklar hem de yetişkinler, piyano çalarak müzikal yeteneklerini keşfetmek, geliştirmek ve derinleştirmek isteyebilirler. Piyano çalmak, müzikal bilgi ve yetenekleri artırmanın yanı sıra zihinsel ve duygusal becerileri de geliştirir.
  2. Yeni Bir Enstrüman Öğrenmek İsteyenler İçin: Piyano, genellikle en baştan itibaren başlanan ve temel müzik teorisi ve pratiği üzerine odaklanan bir enstrümandır. Bu nedenle, daha önce hiç enstrüman çalmamış olanlar veya farklı bir enstrümanla deneyim kazanmış olanlar için piyano kursları ideal bir seçenektir. Piyano çalmak, müzikal bir beceri kazanmanın yanı sıra disiplin ve sabır gibi önemli yaşam becerilerini de geliştirir.
  3. Sahne Performansı ve Topluluk Çalma Deneyimi Kazanmak İsteyenler İçin: Piyano, solo performanslarda olduğu kadar gruplarla da çalınabilen bir enstrümandır. Bu nedenle, sahne performansı ve topluluk çalma deneyimi kazanmak isteyenler için piyano kursları idealdir. Kurslar genellikle öğrencilere solo çalma becerileri kazandırmanın yanı sıra, ensemble çalışması ve orkestra deneyimi gibi grup çalma becerilerini de öğretir. Bu sayede, öğrenciler piyano çalarak sahne deneyimi kazanır ve diğer müzisyenlerle birlikte müzik yapmanın keyfini çıkarırlar.

Konular

Eğitmen

Ece Balekoğlu

Popüler Kültür

Ece Balekoğlu, lise eğitimini TED İstanbul Koleji’nde tamamladı. İstanbul Bilgi Üniversitesi Yeni Medya ve İletişim bölümünden mezun olduktan sonra girdiği Orta Doğu Teknik Üniversitesi Medya ve Kültürel Çalışmalar bölümünde çalışmalarını sürdürmektedir. 2019 yılından bu yana vesaireorg yayın ekibinde aktif görev almaktadır. 5 seneyi aşkın süredir popüler kültür alanında hem akademik hem de serbest çalışmalar yapmaktadır.

Sıkça Sorulan Sorular

Galata Sanat haftanın 7 günü 09:00 – 23:00 arası hizmet vermektedir.
Herkes için ulaşılabilir sanat felsefesiyle yola çıkan Galata Sanat Merkezi yalnızca 4 saat özel ders alabileceğiniz ücretlere 4 saat özel ders, 4 saat grup solfej dersi, düzenli orkestra eğitimleri alabileceğiniz ve ücretsiz birçok etkinliğe katılabileceğiniz bir programa sahiptir. Bunun yanında öğrencimiz olmanız gerekmeden her zaman etkinliklerimize katılabilir, ücretsiz çay-kahve ikramlarımızdan yararlanabilir, ders çalışabilir, arkadaşlarınızla muhabbet edebilir ve oyun oynayabilirsiniz.
Bu net bir cevabı olmayan bir sorudur. Birçok fonksiyon üzerinden kişiye özel değerlendirilerek ancak yakın cevaplar verilebilme olasılığı vardır. Öncelikle hangi seviyeden başladığımızı düşünmeliyiz. Sıfırdan mı başlıyoruz yoksa ufak tefek denemelerimiz oldu mu? Ne öğrenmek istiyoruz, ne kadar öğrenmek istiyoruz? Hedefinize yönelik olarak ‘’öğrendim’’ diyebilme süreniz elbette farklılık gösterecektir. Ne kadar ilgileneceğiz? Tabi ki de haftada 1 saat egzersiz yapan ile günde 1 saat egzersiz yapan arasında fark olacaktır.
Uzmanlar bilimsel olarak maksimum %3-5 oranında genetik faktörlerin etkili olduğunu söylüyor. Oysa yıllara dayanan gözlemlerimize göre mesele yetenekte değil, çevresel faktörlerle oluşan yatkınlık ve eğitimdir. Çevresel faktörlerin etkisini göz önünde bulundurarak, herhangi biriyle oluşabilecek tek farklılık öğrenme hızınız olacaktır. Bu hızlı giden bir araba ile yavaş giden bir araba gibidir. Her ikisi de hedefe ulaşabilir, yavaş olan biraz daha vakit alır. Tabi ki tutkunun payını da unutmamak gerekir. Tutkunuz, bağlılığınız, azminiz ne kadar yüksek ise o kadar hızlı öğreneceğiniz de kesindir. Son olarak yanlış bir algıyı da düzeltmek isteriz; hiç kimsenin iyi bir eğitmen ve doğru metodlarla, yüksek tutku ve azmine karşı herhangi bir enstrümanı öğrenememesi veya bir sanat dalında başarısız olması mümkün değildir.
Çünkü Galata Sanat Merkezi felsefesi gereği en doğru metodlarla en uygun ücretlere sahip olan, yöneticisinden eğitmenine, tasarımından çalışma sistemine kadar tamamen daha nitelikli sanat eğitimleri için kurgulanmış genç ve dinamik ve her şeyin ötesinde yaşam enerjisi yüksek bir merkezdir. Ticari bir işletmenin ötesinde ülkemizde sanatın gelişmesi için eğitim metodları üzerinde çalışmalar yapan, yayınlar çıkaran, Dostluk Ortağım Projesiyle doğaya ve geleceğimize katkıda bulunma çabası gösteren kollektif bir topluluktur!
İstanbul Beyoğlu, Kadıköy ve Kemerburgaz'da, Ankara’da, Çanakkale’de, Eskişehir'de, Bursa'da, Antalya'da ve İzmir’de olmak üzere 9 şubemizle faaliyetteyiz. Kurumsal çalışmaları ise Galata’daki ofisimizden yürütmekteyiz.

Hemen Kaydol!

Sanat merkezimizdeki atölye çalışmaları ve kurslar hakkında daha fazla bilgi almak için formu hemen gönderin.

Ücretsiz Deneme Dersi Başvurusu

İlginizi Çekebilecek Kurslar

Yüzyüze

Kadıköy Trompet Kursu

Trompet çalmayı öğrenmek için bir kurs arayışında olan insanlar, trompet dersi İstanbul gib...

Detaylı İncele

Yüzyüze

Birebir

Kadıköy Şan Kursu

Galata Sanat sayesinde başlayacağın şan kursu ile; tamamen birebir olarak eğitim göreceğin ...

Detaylı İncele

Online

Birebir

Kadıköy Piyano Kursu

Sanat ile bir araya gelmek hayatınıza renk katmak ve yeni bir başlangıç yapmak istiyorsanız  ...

Detaylı İncele

Yüzyüze

Birebir

Kadıköy Klarnet Kursu

Türk pop müziğinde si bemol klarnet adı verilen klarnet kullanılır. Bu klarnetle birlikte büt...

Detaylı İncele

Piyano Çalmak Zor Mudur?

Piyano temel bir müzik aletidir ve eğitim süreci hem profesyonel hem de amatör müzik eğitimi için temel unsurları barındırır fakat piyano Galata Sanat Merkezi Piyano Kursunda size sunduğumuz kaliteli eğitim ve kendi çalışmalarınızla rahatlıkla piyano çalabilirsiniz. Önemli nokta öğrencinin isteği ve devamlılığıdır. Bunlar sağlandığı sürece piyano çalmayı öğrenmek zor bir süreç değildir.

Herkes Piyano Çalabilir Mi?

Piyano çalmak için ihtiyacınız olan tek şey el ayak koordinasyonudur. Kursta gerekli fiziksel yeterliliğe sahip olan herkes kolaylıkla piyano çalmayı öğrenebilir.

Piyano Çalmayı Ne Kadar Sürede Öğrenirim?

Sanatın ve hayatın her alanında olduğu gibi piyano öğrenmede de sabır ve devamlılık çok önemlidir. Galata Sanat Merkezi Piyano Kursu’nda alanında uzman eğitmenlerimizin ve sizin çalışmalarınızla ortalama altı ayda temel seviyede piyano çalmayı öğrenebilirsiniz ancak bu süre öğrencinin daha önce müzik eğitimi alıp almamış olmasına, yeteneğine ve çalışmasına bağlı olarak kısalabilir.

Piyano Kursu İçin Yaş Sınırlaması Var Mıdır?

Gerekli fiziksel yeterliliğe sahip herkes Galata Sanat Piyano Kursu’nda eğitim alabilir ve kısa sürede piyano çalmayı öğrenebilir. Herhangi alt ve üst yaş sınırlaması yoktur.

Piyano Kursu Ücretleri Ne Kadar?

Uygun piyano kursu fiyatları ile size en iyi piyano eğitimini sunuyoruz. Sanat merkezinin konumu, eğitmenlerinin kalitesi ve kurum kalitesi göz önüne alındığında fiyat-performans olarak en verimli sanat merkezinin Galata Sanat olduğunu siz de deneyimleyeceksiniz.

Piyano Kursuna Kayıt Olmak İçin Neler Gerekiyor?

Piyano kursumuza kayıt olmak için sanat merkezimize yanınızda kimlik belgeniz ile gelmeniz yeterlidir. Hem yetişkinler hem de çocuklar için verdiğimiz kaliteli piyano kursu ile hayallerinizi gerçeğe dönüştürebilirsiniz.