Şan Kursu

Başlangıç

Birebir

4 Hafta

Kursa Kaydol
Kurslar

Kurs Hakkında

Galata Sanat sayesinde başlayacağın şan kursu ile; tamamen birebir olarak eğitim göreceğin özel dersliklerde ses niteliklerini iyileştirecek, sesini hayatının her alanında daha efektif kullanabilmeni öğretecek, doğru notaları kendi ses aralığını tanıyarak kullanmanı sağlayacak ve hitabet yeteneğini kuvvetlendireceğiz.

Kurs Süresi
  • 4 Hafta
  • 12 Saat
Kurs Formatı
  • 4 Saat Birebir Özel Ders
  • 4 Saat Grup Solfej Dersi
  • 4 Saat Mentorluk Atölyesi (Online)

Şubeler

Kurs Kimin için?

  1. Müzikal Yeteneklerini Geliştirmek İsteyenler İçin: Şan kursları, müzikal yeteneklerini geliştirmek isteyen herkes için idealdir. Hem amatör şarkıcılar hem de profesyonel müzisyenler, vokal tekniklerini iyileştirmek, seslerini güçlendirmek ve genişletmek, doğru nefes alma ve vokal sağlığı konularında bilgi edinmek isteyebilirler. Şan kursları, farklı müzik türlerinde şarkı söyleme becerisini geliştirmek için kapsamlı bir eğitim sunar.
  2. Sahne Performansı ve Özgüveni Artırmak İsteyenler İçin: Şan kursları, sahne performansı yapmayı ve sahnede özgüveni artırmayı hedefleyenler için ideal bir fırsattır. Bu kurslar, öğrencilere sahne mekaniği, performans sanatları ve sahne hakimiyeti konularında rehberlik eder. Ayrıca, stüdyo ortamında kayıt yapma ve canlı performanslarda ses kontrolü gibi konularda da öğrencilere pratik yapma fırsatı sunar.
  3. Profesyonel Müzik Kariyeri Hedefleyenler İçin: Şan kursları, profesyonel müzik kariyeri hedefleyenler için önemli bir adımdır. Bu kurslar, öğrencilere müzik endüstrisinde başarılı olabilmeleri için gerekli olan vokal teknikleri, repertuar hazırlığı, sahne performansı ve stüdyo kaydı gibi konularda bilgi ve beceri kazandırır. Profesyonel müzik kariyeri hedefleyenler için şan kursları, vokal yeteneklerini geliştirerek ve müzik endüstrisinde kendilerini kanıtlayarak başarılı bir kariyer yolculuğuna adım atmalarını sağlar.
 

Konular

Eğitmen

Ece Balekoğlu

Popüler Kültür

Ece Balekoğlu, lise eğitimini TED İstanbul Koleji’nde tamamladı. İstanbul Bilgi Üniversitesi Yeni Medya ve İletişim bölümünden mezun olduktan sonra girdiği Orta Doğu Teknik Üniversitesi Medya ve Kültürel Çalışmalar bölümünde çalışmalarını sürdürmektedir. 2019 yılından bu yana vesaireorg yayın ekibinde aktif görev almaktadır. 5 seneyi aşkın süredir popüler kültür alanında hem akademik hem de serbest çalışmalar yapmaktadır.

Sıkça Sorulan Sorular

Galata Sanat haftanın 7 günü 09:00 – 23:00 arası hizmet vermektedir.
Herkes için ulaşılabilir sanat felsefesiyle yola çıkan Galata Sanat Merkezi yalnızca 4 saat özel ders alabileceğiniz ücretlere 4 saat özel ders, 4 saat grup solfej dersi, düzenli orkestra eğitimleri alabileceğiniz ve ücretsiz birçok etkinliğe katılabileceğiniz bir programa sahiptir. Bunun yanında öğrencimiz olmanız gerekmeden her zaman etkinliklerimize katılabilir, ücretsiz çay-kahve ikramlarımızdan yararlanabilir, ders çalışabilir, arkadaşlarınızla muhabbet edebilir ve oyun oynayabilirsiniz.
Bu net bir cevabı olmayan bir sorudur. Birçok fonksiyon üzerinden kişiye özel değerlendirilerek ancak yakın cevaplar verilebilme olasılığı vardır. Öncelikle hangi seviyeden başladığımızı düşünmeliyiz. Sıfırdan mı başlıyoruz yoksa ufak tefek denemelerimiz oldu mu? Ne öğrenmek istiyoruz, ne kadar öğrenmek istiyoruz? Hedefinize yönelik olarak ‘’öğrendim’’ diyebilme süreniz elbette farklılık gösterecektir. Ne kadar ilgileneceğiz? Tabi ki de haftada 1 saat egzersiz yapan ile günde 1 saat egzersiz yapan arasında fark olacaktır.
Uzmanlar bilimsel olarak maksimum %3-5 oranında genetik faktörlerin etkili olduğunu söylüyor. Oysa yıllara dayanan gözlemlerimize göre mesele yetenekte değil, çevresel faktörlerle oluşan yatkınlık ve eğitimdir. Çevresel faktörlerin etkisini göz önünde bulundurarak, herhangi biriyle oluşabilecek tek farklılık öğrenme hızınız olacaktır. Bu hızlı giden bir araba ile yavaş giden bir araba gibidir. Her ikisi de hedefe ulaşabilir, yavaş olan biraz daha vakit alır. Tabi ki tutkunun payını da unutmamak gerekir. Tutkunuz, bağlılığınız, azminiz ne kadar yüksek ise o kadar hızlı öğreneceğiniz de kesindir. Son olarak yanlış bir algıyı da düzeltmek isteriz; hiç kimsenin iyi bir eğitmen ve doğru metodlarla, yüksek tutku ve azmine karşı herhangi bir enstrümanı öğrenememesi veya bir sanat dalında başarısız olması mümkün değildir.
Çünkü Galata Sanat Merkezi felsefesi gereği en doğru metodlarla en uygun ücretlere sahip olan, yöneticisinden eğitmenine, tasarımından çalışma sistemine kadar tamamen daha nitelikli sanat eğitimleri için kurgulanmış genç ve dinamik ve her şeyin ötesinde yaşam enerjisi yüksek bir merkezdir. Ticari bir işletmenin ötesinde ülkemizde sanatın gelişmesi için eğitim metodları üzerinde çalışmalar yapan, yayınlar çıkaran, Dostluk Ortağım Projesiyle doğaya ve geleceğimize katkıda bulunma çabası gösteren kollektif bir topluluktur!
İstanbul Beyoğlu, Kadıköy ve Kemerburgaz'da, Ankara’da, Çanakkale’de, Eskişehir'de, Bursa'da, Antalya'da ve İzmir’de olmak üzere 9 şubemizle faaliyetteyiz. Kurumsal çalışmaları ise Galata’daki ofisimizden yürütmekteyiz.

Hemen Kaydol!

Sanat merkezimizdeki atölye çalışmaları ve kurslar hakkında daha fazla bilgi almak için formu hemen gönderin.

Ücretsiz Deneme Dersi Başvurusu

İlginizi Çekebilecek Kurslar

Yüzyüze

Kadıköy Trompet Kursu

Trompet çalmayı öğrenmek için bir kurs arayışında olan insanlar, trompet dersi İstanbul gib...

Detaylı İncele

Yüzyüze

Birebir

Kadıköy Şan Kursu

Galata Sanat sayesinde başlayacağın şan kursu ile; tamamen birebir olarak eğitim göreceğin ...

Detaylı İncele

Online

Birebir

Kadıköy Piyano Kursu

Sanat ile bir araya gelmek hayatınıza renk katmak ve yeni bir başlangıç yapmak istiyorsanız  ...

Detaylı İncele

Yüzyüze

Birebir

Kadıköy Klarnet Kursu

Türk pop müziğinde si bemol klarnet adı verilen klarnet kullanılır. Bu klarnetle birlikte büt...

Detaylı İncele

Dersler Nasıl İşleniyor?

Her türlü dikkat dağıtıcı etkenden uzak, tamamen birebir olarak eğitim verilen Galata Sanat’ta şan eğitimi başlangıç olarak piyano eşliği ile ilerler. Özellikle şan alanı insan fizyolojisini de etkileyen bir eğitim içerdiğinden ötürü ses ve nefes egzersizleri eğitmen tarafından dikkatle takip edilir. Öğrenci, ses ve nefes egzersizlerini geçtikten sonra piyano eşliği ile çalışmaya başlanır. Öğrenci doğru notaları doğru ses aralığında söyleyebilmeye başladıktan sonra ilerlemek istediği alana karar verilir ve piyanoya ek olarak farklı enstrümanlarla eğitime devam edilebilir.

Kimler Şan Dersi Alabilir?

Sesi doğru bir şekilde kullanmayı amaçlayan ve öğrencinin bu donanımla eğitildiği şan derslerini, ilköğretim ve daha öncesindeki yaş gruplarının alması önerilmez. Sesin belli bir gelişmişlik seviyesine ulaşması beklendiğinden ötürü bu yaş grubundaki öğrencilerin şan eğitimi alması çok doğru olmaz.

Lise çağından itibaren şan eğitimi alınabilir. Ses belli bir gelişmişlik seviyesine ulaştıktan ve gerçek niteliklerini kazandıktan sonra, yaşa ve cinsiyete bakılmaksızın şan derslerine başlanılabilir. Şan kursu denince akla gelen Galata Sanat’ın muhteşem manzaralı dersliklerinde şan eğitimi almak istiyorsan buradan bizimle iletişime geçebilirsin.

Şan Eğitmenlerimiz Kimler?

Galata Sanat Merkezi olarak, diğer kurs dallarımızda olduğu gibi müziğin en önemli dallarından biri olan şan eğitiminde de, eğitmen seçimi konusunda oldukça titiz davranıyoruz. Şan alanı, ses ve diksiyonun yanı sıra insan fizyolojisine de etki eden bir eğitim akışı içerdiğinden ötürü bu konuda alanında kendini kanıtlamış, seçkin bir akademik kariyere sahip, müzik sektörünün seçkin isimleri ile çalışıyoruz.

Eğitmenlerimizle tanışmak ve nasıl bir eğitim alacağını öğrenmek istiyorsan dilediğin zaman bizimle iletişime geçebilir ve ücretsiz derslerimize katılabilirsin.

Şan Kursu Ücretleri Nasıl?

Türkiye’nin en yetenekli eğitmenleriyle, tamamen alacağın eğitime göre odaklanmış dersliklerde, birebir olarak eğitim alacaksın. Hedeflediğimiz eğitim kalitesine ek olarak fiyat konusunda da alternatiflerimiz arasında fark yaratan bir anlayışı benimsiyoruz. Şan kursu fiyatları konusunda oldukça uygun seçeneklere sahibiz. Kurs fiyatları ve almak istediğin eğitim hakkında detaylı bilgi almak istiyorsan bize dilediğin zaman ulaşabilirsin. Şan kursuna kimlerin katılabileceği hakkında daha detaylı bilgi almak istersen Kimler Şan Dersi Alabilir başlıklı yazımızı da okuyabilirsin.

Ücretsiz Deneme Dersi Nedir?

Neden Galata Sanat’ta ücretsiz deneme dersi almalısın? Ücretsiz deneme dersi nedir? Neden bu kadar önemlidir? Her bir sorunun ne kadar önemli olduğunun farkındayız. Öğrencilerin daha önce tecrübe etmedikleri bir kursta direkt olarak eğitime başlamaları, yeteri kadar araştırma yapmamaları, tam olarak yönelimlerini keşfetmeden, onun için doğru olup olmadığını bilmeden bir alana yönelmelerinin ideal olmadığını biliyoruz. Bu sebeple ortalama 20 ile 30 dakika arasında süren, eğitmenlerimizle tanışma, birebir olarak ders alacağın derslikleri gezme, eğitimin içeriği ve genel hatlarıyla müfredatı öğrenmen için seni ücretsiz deneme dersimize bekliyoruz.