Skip to content

Orff Kursu

Galata Sanat Merkezi’nde Her Yaştan İnsan Kendini Buluyor!

 

Okul öncesi eğitiminin önemli parçalarından birisi haline gelen Orff Kursu, günümüzde çoğu okul öncesi eğitim kurumunun müfredatlarında yer almaktadır. Bu alanda birçok özel teknikten bir tanesi olan Orff, dünya çapında da büyük önem verilen bir eğitim programıdır. Ayrıca, bireylerin zihinsel gelişimde önemli bir yer oluşturduğu da bilimsel olarak ortaya konan bilgiler arasındadır.

Orff Kursu, temel bir müzik eğitimi olarak gözükse de aslında daha da fazlasını ifade etmektedir. Disiplin altında kalmaktan kaçınarak uyum sorunu yaşanılan küçük yaşlarda, çocuklara müzik öğrenebilmeleri için gerekli koşulları sunmaktadır. Ve ayrıca, esasında Avrupa’nın önde gelen müzisyenlerinden Carl Orff’un ortaya çıkardığı bir programdır. Ünlü müzisyenden sonra ciddi manada gelişerek bireylerin erken yaşlardaki gelişimleri üzerinde etkin rol oynar hale gelmiştir.

Orff kursu hangi metotlardan oluşmuştur?

Orff Kurslarının tek bir metottan oluştuğunu söylemek söz konusu değildir. Çünkü programın içerisinde, onlarca enstrümandan oluşan Orff çalgıları kullanılmaktadır. Bu enstrümanlar çoğunlukla perküsyonlardan oluşur ve bunlar ile çocuğa süre ve ritim kavramı en iyi şekilde anlatılmaya çalışılır. Bilindiği üzere müzikte ritim çok önemli bir unsurdur. Erken yaşlarda doğru şekilde öğrenilmediği sürece ileriki süreçte çalacağı enstrümanlarda da ritim bozukluğu yaşayacaktır. Bu konuda Orff Kursu, çocuğunuz üzerinde herhangi bir baskı hissetmeden, müziği eğlenerek öğrenmesine yardımcı olmaktadır. Ayrıca perküsyonların yanında melodik enstrümanlara da yer verilerek armoni kavramının da aşılanması sağlanır.

Galata Sanat Merkezi olarak kurs hakkındaki hassasiyetinizi çok iyi anlıyor ve çocuğunuza en iyi eğitimi vermek istiyoruz. Aklınızdaki tüm sorular için yazımıza devam edebilir, daha fazlası için bizimle hemen şimdi iletişime geçebilirsiniz.

Galata Sanat Merkezi Orff Kursu Hakkında Tüm Merak Ettiklerine Yanıt Veriyor!

 

1. Kimler Orff Kursuna Katılabilir?

Hep söylediğimiz gibi, eğitmenlerimiz tarafından belirlenen kriterlerde fiziksel ve bilişsel yeterliliğe sahip tüm çocuklar için kursumuzun kapısı açık. Ama yine de üzerinde durmak gerekirse, çocuğunuzun kurs için hevesli olması ve ortama adapte olabilmesi onun için faydalı olacaktır. Fakat son derece eğlenceli derslerimiz sayesinde derslerimize katılmakta büyük istek gösterecektir. Onu her zaman destekleyecek eğitmenleriyle beraber, Okul Öncesi Müzik Kursu kesinlikle en sevdiği yerlerden bir tanesi olacak.

2. Orff Kursuna Katılmak İçin İdeal Bir Yaş Var Mıdır?

Merkezlerimizde, öğrencilerimizin kurslarımıza katılmaları için herhangi bir kısıt bulunmuyor. Ki müzik kurslarında asıl önemli olan, çocuğunuzun bu konudaki azmidir. Gerisi içinse endişelenmenize gerek yok, eğlenceli öğrenme süreci sayesinde çocuğunuz kursa hemen adapte olacak. Eğer siz istiyorsanız, elbette Galata Sanat Merkezi olarak çocuğunuza yardımcı olmaya açığız. Ayrıca, küçük yaştaki adaylarımız için de ücretsiz deneme derslerimiz de mevcut. Eğer bu konuda daha detaylı bilgi edinmek istiyorsanız bizi hemen arayabilirsiniz!

3. Orff Kursunda Hangi Enstrümanlar Yer Almaktadır?

Bahsettiğimiz üzere, Orff Kurslarımızda birden fazla enstrümanla birlikte çalışılmaktadır. Perküsyon bunların ilkiyken, kursumuz içerisinde en yaygın kullanılan bir diğer enstrüman ise metolofondur. Xsilofon’un çok küçük bir versiyonu olan bu enstrümanın üzerinde demir barlar bulunmaktadır. Bu demir barlar sayesinde hangi notayı isterseniz o noktaya vurarak doğal sesler elde edersiniz. Kursumuza katılım gösteren çocuklar, özel bagetler yardımıyla bu barlara vurarak melodiler oluşturmaya çalışırlar. Bu uygulama piyano çalmakla oldukça büyük benzerlik göstermektedir.

4. Galata Sanat Merkezi’nde Orff Kursu Dersleri Nasıl İlerliyor?

Galata Sanat Merkezi olarak, eğitmen seçimlerinde oldukça hassas seçimler yapıyoruz. Orff Kursu gibi bilgi ve tecrübe isteyen kurslarımız için bu alanda akademik eğitimler almış eğitmenleri kadromuza almayı tercih ediyoruz. Tamamen şeffaf şekilde bir müfredatlandırma yapıyor ve sizi sürecin içine dahil ediyoruz.

Derslerimiz ise, gruplar halinde işleniyor ve çocukların eğlenerek öğrenmeleri ön plana koyuluyor. Ayrıca içinde bulunduğumuz dönemdeki hassasiyeti de göz önünde bulundurarak Online Orff Eğitimi seçeneği de sunuyoruz. Dersler için uygun gün ve saati siz belirliyorsunuz. Sonrasında ise o şekilde devam eder.

5. DJ Kursu Ücretleri Ne Kadar?

Kurs ücretlerini planlarken, verdiğimiz eğitimin kalitesini de göz önüne alıyoruz. Fiyatlandırmamızın içerisine, konumumuzun merkeziliği, eğitmenlerimizin ve kurumumuzun profesyonelliği de dahildir. Merkezlerimiz, çocuğunuz için yalnızca ders amaçlı bir yer olmaktan ziyade, zamanla hep gelmek istedikleri ikinci bir yuvaya dönüşecek. Ayrıca, bünyemizde ders dışı faaliyetlere de yer veriyor, sosyal sorumluluk çalışmalarında beraber yer alıyoruz. Burada müziğe dair her şey var. Daha detaylı bilgi için, bizimle iletişim kurabilirsiniz!

6. Orff Kursuna Başvurmak İçin Nelere İhtiyacım Var?

Kursumuza başvurmak için bize tek gereken çocuğunuzun kimlik belgesi. Merkezimize gelip bizlerle ve çocuğunuzun bolca vakit geçireceği eğitmenleriyle tanışın. İstanbul manzaralı terasımızda siz tatlı bir sohbetin tadını çıkarırken çocuğunuz ücretsiz deneme dersimize katılsın. Şimdi ücretsiz deneme dersi formumuzu doldurun, biz size ulaşarak randevunuzu planlayalım. Sizlerle tanışmak için sabırsızlanıyoruz!

7. Neden Galata Sanat Merkezi?

Çünkü Galata Sanat Merkezi, en uygun tekniklerle en uygun ücretleri sağlayan, yöneticisinden eğitmenine, tasarımından çalışma sistemine kadar nitelikli eğitimi amaç edinen bir kurumdur. Sanat eğitiminin her alanında genç ve dinamik kadrosuyla yaşam enerjisi yüksek bir oluşumdur. Ticari bir işletme olmanın ötesinde ülkemizde sanatın gelişmesi için eğitim metotları üzerinde çalışmalar yapar. Ve ayrıca Dostluk Ortağım projesiyle doğaya ve geleceğe katkıda bulunmaya çaba gösteren kolektif bir topluluktur.

Diğer kurslarımıza da göz atmayı unutma!

Ücretsiz Deneme Dersi Kayıt Formu