Skip to content

Prodüksiyon Kursu

Prodüksiyon Kursu

 

Prodüksiyon Kursu İle En Hit Şarkıları Siz Belirleyin!

Dinlediğiniz müziklerin sizin kulağınıza gelene dek hangi yollardan geçtiğini öğrenmek, bu yolda bizzat rol almak isterseniz Prodüksiyon kursumuz tam size göre! İster hobi amaçlı, isterseniz de meslek olarak icra edin. Galata Sanat Merkezi Prodüksiyon hakkında aklınızda soru bırakmayacak!

Prodüksiyon, sanatçının keşfedilmesinden, şarkının piyasaya çıkmasına kadar geçen tüm süreci kapsayan bir oluşumdur. Sanatçı ve şarkısının piyasada yer edinebilmesi büyük ölçüde iyi yapılmış bir prodüksiyona bağlıdır. Bir prodüktör, aranje ve reklam süresince sanatçıyla birlikte yer alır. Bu yüzden hem pazarı hem de sanatçısını iyi tanıyarak, onu en iyi noktaya taşıması büyük önem taşır.

Eğer siz de Prodüksiyon kursu ile ilgileniyor ve bu konuda uzman eğitmenlerimizden faydalanmak istiyorsanız bizimle iletişime geçin!

Prodüksiyon Kursu Hakkında Aklınızda Soru Kalmasın!

 

1. Kimler Prodüktör olabilir?

Eğer müzik sektörünün arka planında yer alarak piyasaya yer vermek ve bu konuda bilgi sahibi olmak istiyorsanız Prodüktörlük sizin için doğru tercih olacaktır. Merkezlerimizde alacağınız eğitim sonucunda tercihinize göre kendi müziğinizi üretme, kaydetme ve aranje etme gibi konularda bilgi sahibi olacaksınız. Ve ayrıca alanında uzman eğitmenlerimizle beraber bu konuda pratik edinme fırsatınız olacak. Galata Sanat Merkezi ile Prodüktör olmak ve senin arandaki tüm engeller ortadan kalkacak!

3. Ne Kadar Zamanda Öğrenebilirim?

Prodüksiyon kursunda geçirilen süre tamamen kişiye ve onun bu konudaki azmine bağlıdır. Hep söylüyoruz, bir şeyi öğrenmedeki en büyük nokta hiç kuşkusuz o konuda azim göstermektir. Bunun yanında derslere düzenli katılım, verilen ödev ve alıştırmaların düzenli olarak yapılması da öğrenme sürecinde büyük önem taşır. Tekrardan belirtecek olursak Prodüksiyon kursunda gösterdiğiniz istikrar öğrenme sürenizde önemli bir etkendir. Eğer konu hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak, ücretsiz deneme derslerine katılıp tecrübe elde etmek isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

4. Prodüksiyon Kursu Eğitim Akışı Nasıl?

Prodüksiyon kursu eğitim akışımız aşağıdaki şekildedir:

 • iBağlantı Noktaları ve Kurulum
  Yazılım Bilgisi (DAW )
  MIDI & MIDI controller eğitimi (opsiyonel)
 • Vokal Kayıt & Efekt Dizilimi
 • Ses Tasarımı & Elektronik Enstrümanlar
 • Plug-In Dersleri (opsiyonel)
 • Perde -Aralık – Ölçü  & Tempo Bilgileri
 • Otomasyon Hazırlama
 • VST – VSTİ Kullanımı
 • EQ & Compressor Kullanımı
 • Mixing & Mastering
 • Demo Parça Hazırlama & Düzenleme

5. Eğitimde Kullanılacak Programlar Nelerdir?

Eğitimizde yer alan program bilgilerini listeledik:

 • Ableton Live
 • Image-Line Fl Studio,
 • Steinberg Cubase,
 • Presonus Studio One
 • Celemony Melodyne Studio,
 • Adobe Audition

5. Galata Sanat Merkezi’nde Prodüksiyon Kursu Dersleri Nasıl İlerliyor?

Merkezimiz bünyesindeki tüm eğitmenlerimiz, istisnasız olarak müzik piyasasının saygın isimlerinden veya akademik kariyerlerini bu yönde tamamlamış kişiler arasından seçilmektedir. Verdiğimiz tüm kurslarda eğitim süresince sıcak ve samimi bir ders ortamı yaratıldığını da ayrıca belirtmek isteriz. Burada hedefimiz birlikte çıktığımız bu yolda hep birlikte keyifle ilerlemektir.

Derslerimiz birebir veya 4 kişiye kadar sınıf dersleri şeklinde gerçekleşir. Ve ayrıca temel ve profesyonel kurs süreci olarak ikiye ayrılır. Ek olarak, pandemiyle baş ettiğimiz şu günlerde Online Prodüksiyon Eğitimi seçeneğimiz de bulunmaktadır. Eğitim sonucunda tercihinize göre prodüksiyon konusunda bilgi sahibi olarak tecrübe kazanırsınız. Merkezlerimizde kurs süresinde kullanılacak ekipmanlar ve kurs bilgisi verildikten sonra kullanılacak olan DAW (digital audio workstation) seçimi yapılır. Ve sonrasında keyifli serüveninize yolculuğunuz başlar.

6. Prodüksiyon Kursu Ücretleri Ne Kadar?

Galata Sanat Merkezimizde, verdiğimiz kaliteli eğitim göz önünde bulundurularak fiyatlandırma yapmaktayız. Üzerinde durduğumuz kriterler arasında kolay ulaşılabilir konumumuz ve profesyonel eğitmen kadromuz da vardır. Merkezlerimiz, sizlerin yalnızca ders amaçlı gittiği bir yer değil, size ikinci bir yuva olmayı amaçlamaktadır. Bünyemizde ayrıca her hafta ücretsiz solfej ve orkestra dersleri, sanat etkinlikleri ve sosyal sorumluluk çalışmaları yer almaktadır. Yani sanata dair her şeyi Galata Sanat Merkezi’nde bulabilirsiniz. Ek olarak, daha detaylı bilgi sahibi olmak için bizlere ulaşabilirsiniz!

7. Prodüksiyon Kursuna Başvurmak İçin Nelere İhtiyacım Var?

Kursa başvurmak için kesinlikle tek gereken senin istekliliğin. Ve bir de kayda gelirken yanında kimlik belgeni getirmeyi de unutma! Ayrıca kayda geldiğinde İstanbul manzaralı terasımızda bizlerle ve eğitmenlerinle tanışabilirsin. Hem de ücretsiz deneme derslerine katılarak ders işlenişi hakkında fikir sahibi olabilirsin. Şimdi ücretsiz deneme dersi formumuzu doldur sana ulaşıp randevunu planlayalım!

8. Neden Galata Sanat Merkezi?

Çünkü Galata Sanat Merkezi, misyonu gereği en uygun metotlarla en uygun ücretleri sağlayan, yöneticisinden eğitmenine, tasarımından çalışma sistemine kadar nitelikli eğitimi amaç edinen bir kurumdur. Sanat eğitiminin her alanında genç ve dinamik kadrosuyla yaşam enerjisi yüksek bir merkezdir. Ticari bir işletme olmanın ötesine bakar ve ülkemizde sanatın gelişmesi için eğitim metotları üzerinde çalışmalar yapar. Bu konuda çeşitli yayınlar çıkararak Dostluk Ortağım projesiyle doğaya ve geleceğe katkıda bulunmaya çaba gösteren kolektif bir topluluktur.

Diğer kurslarımıza da göz atmayı unutma!

Ücretsiz Deneme Dersi Kayıt Formu