Skip to content

Trompet Kursu

Müzik ruhun gıdasıdır sözü birçok kişinin hayatında en az bir kez duyduğu, oldukça yaygın ve  büyük oranda da geçerli bir deyiştir. Müzik dinlemek ile yetinmeyen bazı insanlar, bir süre sonra müzik yapmaya başlamak da istemektedir. Bir müzik enstrümanı çalmayı öğrenmek için tercih edilebilecek en doğru yol, bir müzik kursuna gitmektir. Son zamanlarda insanların en çok ilgi duyduğu müzik enstrümanları arasında trompet de bulunmaktadır. Trompet genel olarak sarı renkte üretilen, ağız kısmına yerleştirilen bir ağızlık yardımı ile çalınan, kendi üzerinde dönen silindir küçük borudan meydana gelen ham madde olarak bakır kullanılan, son derece güzel bir sese sahip üflemeli çalgılar ailesine mensup bir enstrümandır. Her müzik türünde kullanılabilecek ve her müziğe uyum sağlayacak bir müzik aleti olsa da genel olarak klasik ve caz müzikte sık sık kullanılmaktadır. Trompet; klasik müzikte solo, oda müziği ve orkestrada son derece önemli bir yere sahiptir. Buna ek olarak caz müzik türünde de oldukça önemli bir yere sahip olan trompet caz müziğin ortaya çıkışında da çok önemli bir yere sahiptir.

Bu müzik aleti caz müziğin yapı taşıdır da denebilmektedir. Ayrıca tüm bunlara ek olarak askeri bandolarda sık sık kullanılan bir müzik aletidir. Geçmiş yıllarda da genel olarak savaşların ve zaferlerin habercisi olarak kullanılan trompet çalması çok da kolay olmayan, emek ve çalışma isteyen bir müzik aletidir. Bu yüzden trompet çalmayı öğrenmek isteyen insanlar genellikle müzik kurslarına kayıt olmaktadır.

Trompet çalmayı öğrenmek için bir kurs arayışında olan insanlar, trompet dersi İstanbul gibi aramalar yaparak, kendilerine uygun bir kurs bulma çabasına girmektedir. Galata Sanat Merkezi, trompet dersi için başvurabileceğiniz en uygun adreslerin başında gelmektedir. İşinde profesyonel hocalardan aldığınız eğitim ile trompet konusunda kısa süre içinde istediğiniz noktaya gelebilirsiniz.

Galata Sanat Trompet İçin Doğru Adres

Galata Sanat İstanbul olarak bu konuda eğitim almak isteyen insanlara, beklentilerini karşılayacak bir kurs programı sunmaktayız. 2015 yılında kurulan Di Ay Vay sanat merkezinin devamı niteliğinde bir kurum olan sanat merkezimiz, her sanat dalında olduğu gibi müzikte de uzman bir kadro ile eğitim vermektedir. Deneyimli eğitim kadromuz, sizin her türlü ihtiyacınızı karşılayacak ve size en iyi eğitimi sağlayacaktır. Müzik eğitimi de her türden eğitim gibi doğru şekilde yapılan bilgi aktarımına dayanmalıdır. Uzman kadromuz tarafından verilen eğitimde, sorduğunuz her soruya kolay şekilde cevap alırsınız. Galata Sanat İstanbul trompet kursunda sizlerin tüm istek ve beklentilerini karşılamak adına düzenli olarak yenilenme ve gelişme çalışmaları yapmaya devam etmekteyiz. İstanbul ili içerisinde kaliteli eğitmen kadromuz ve düzenli eğitim sistemimiz sayesinde en çok tercih edilen kurslardan biri haline gelmiş olmamız; her geçen gün daha fazla gelişmek ve sizlere daha kaliteli bir müzik ortamı sunmamıza son derece büyük bir etki sağlamaktadır.

Müzik Eğitiminde Tecrübenin Adresi

Sanat merkezimizin kurucusu Kubilay Ergül, hem İstanbul hem de İzmir’de birçok defa sanatseverlere hizmet etmiştir ve çok tecrübeli bir işletmecidir. Dershanemizin kadrosunda yer alan tüm öğretmenler de aynı şekilde tecrübeli ve alanında uzman eğitmenlerden seçilmiştir. Dershanemiz bünyesinde 40 eğitmen mevcuttur. Eğitmenlerimizin, tüm İstanbul’daki en tecrübeli ve yetenekli eğitmenler olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Eğitmen kadromuzda lisans derecesine sahip eğitmenler olduğu gibi, akademik bir kariyere sahip ve aynı zamanda sanat icra eden isimler de vardır. Bu uzman kadro sayesinde, hem trompet hem de diğer enstrümanlar konusunda en doğru eğitimi alırsınız. Farklı müzik kurslarımız konusunda detaylı bilgi almak için web sitemizi ziyaret etmeyi unutmayın.

Ücretsiz Deneme Dersi Kayıt Formu