Skip to content

Türk Müziği Konservatuvar Hazırlık Kursu

Türk Müziği Konservatuvar Hazırlık Kursu İle Başarının Kontrolü Senin Elinde!

Her müzik okulu, Türk Müziği Konservatuvar Hazırlık Kursu konusunda kendilerine göre belli ekollere sahiptir. Örneğin bazı üniversiteler Batı Müziği eğitimi verirken bazıları Türk Müziği temelli eğitim vermektedir. Ülkemiz içerisindeki tüm müzik okullarının bu tarz benzer ve farklılıklara dayanan sınıflandırmaları bulunmakta. Aslında, temelde müziğin kavramları aynı olsa bile Türk Müziği ile Batı Müziği’nin farklı olduğu noktalar oldukça fazladır. Bu nedenle müzik okullarının da bu konuda bir ayrım yapması şarttır.

Çünkü, bu eğitimler de Batı Müziği eğitimlerinden farklı olacaktır. Ki, bu bölümlere giriş sınavlarının da Türk Müziği bilgisine öncelik vererek bu bilgiyi değerlendirmesi gerekir. Jürinin Batı Müziği eğitimi alarak hazırlanan öğrencilere bir şans tanıyor. Ancak Türk Müziği Konservatuvar Hazırlık eğitimlerini alanların başarı şansı oldukça fazla olacaktır.

Galata Sanat Merkezi Türk Müziği Konservatuvar Hazırlık Sürecinde De Yanında!

Türk Müziği Konservatuvarına giriş aşamasındaki yetenek sınavlarında sınav prosedürlerini her okul özel olarak belirler. Birinci aşamadaki baraj kriterleri değişkenlik gösterirken sınav içindeki sorular da farklılık gösterebilir. Bu nedenle, hazırlık sürecindeki eğitimlerin eksiksiz olarak alınması gerekmektedir. Her koşula ve soruya hazırlıklı olunması ve ayrıca girilecek okulun sınav prosedürlerinin de bilinmesi büyük önem taşımaktadır. Bunların yanında, bu alandaki sınavlara Türk Müziği Konservatuvar Hazırlık kursu alarak girmek büyük avantaj sağlayacaktır. Çünkü okullar kendi müfredatlarına en uygun eğitimi almış öğrencilerle ilerlemek isteyecektir.

Fakat endişelenmeyin, Galata Sanat Merkezi olarak verdiğimiz eğitim esnasında, hazırlık döneminde karşınıza çıkan soruların benzerleri ile sıklıkla karşılaşacaksınız. Fakat kazandığınız tecrübenin de yardımıyla bu soruların yanıtlarını rahatlıkla bulabileceksiniz.

Online Türk Müziği Konservatuvar Hazırlık Kursu

Online Türk Müziği Konservatuvar Hazırlık Kursu ile ilgili en çok yaşanan endişelerden biri eğitimin verimliliği hakkında oluyor. Öğrenci adaylarımızın bu endişesini haklı görüyoruz. 2015 yılından beri online eğitimler veren bir kurum olarak şimdiye dek 30’dan fazla ülkede 10 000’den fazla online öğrencimiz oldu. Sürekli olarak online eğitimlerimizin verimini arttırmak için çalışmalar yaptık. Aklındaki soruların cevabını bulmak ve online Türk Müziği Konservatuvar Hazırlık Kursu deneyimini yaşamak için ücretsiz deneme dersimize katılıp eğitmenimizle tanışabilirsin. Daha fazla endişe etme katıl ve test et!

Galata Sanat Merkezi sayesinde aklında soru kalmayacak!

 

1. Kimler Türk Müziği Konservatuvar Hazırlık Kursuna Katılabilir?

Konservatuvarlardaki ilgili bölümlere başvurmak isteyen herkes Türk Müziği Konservatuvar Hazırlık kursumuza kayıt olabilirler. Ayrıca, bu alanlarda başarılarını katlayarak uzmanlaşmak isteyenlerin kursumuza katılarak bilgi donanımlarını artırmaları da faydalı olacaktır. Sanat merkezimizde sizlere bu konuda destek olmak isteyen eğitmenlerimiz sayesinde başarılı olacağınız konusunda bir şüpheniz kalmayacak. Böylece Türk Müziği Konservatuvar bölümlerine girmek sizin geleceğiniz olacak.

2. Almış Olduğum Eğitim Sınavda Başarılı Olmamı Sağlar Mı?

Galata Sanat Merkezi’nde almış olduğun eğitim, yetenek sınavlarında başarılı olmana büyük ölçüde yardımcı olacaktır. Merkezlerimizde, eğitmenlerinle birlikte kendini deneyecek ve sınava hazır olabilecek noktaya gelebileceksin. Ama değinmemiz gereken husus, yetenek sınavında sadece hazırlık dersleri sonucunda bir başarının ortaya çıkmasının her zaman mümkün olmayışıdır. Sınav esnasında başınıza gelebilecek her türlü ihtimale karşılık yapabileceğiniz en iyi şey, doğru metotlarla beraber çok çalışmaktır. Ancak bilindiği üzere, güçlü bir eğitim ve çok çalışmayla beraber hiçbir zorluk bize engel olamaz!

3. Galata Sanat Merkezi’ndeki Kurslarınızda Dersleri Nasıl İşleniyor?

Galata Sanat Merkezi olarak eğitmenlerimizi istisnasız olarak bu alanda bir akademik kariyere sahip veya bu konuda çalışmalar yapmış uzman kişilerden seçiyoruz. Yalnızca bu kurs özelinde değil, her konuda profesyonel ve kaliteli bir eğitim süreci geçireceğinden emin olabilirsin. Derslerimizi, birebir özel ders şeklinde işliyor ve destekleyici olarak her hafta ücretsiz teori-solfej dersleri yapıyoruz. Ayrıca son dönemde içinde bulunduğumuz hassasiyeti anlıyor ve Online Türk Müziği Konservatuvar Hazırlık Eğitimi seçeneğini de sizlere sunuyoruz. Ders zamanlarınız için, size en uygun gün ve saati seçiyoruz. Ve sonrasında derslere bu şekilde devam ediyoruz.

4. Kurs Ücretleri Ne Kadar?

Kurs ücretlerimiz, verdiğimiz eğitimin kalitesi dikkate alınarak en uygun olacak şekilde hesaplanmakta. Bu fiyatlandırmada, eğitmenlerimiz ve kursumuzun kalitesinin önemli bir payı söz konusudur. Merkezlerimizin ulaşılabilirliği konusunu da ele alarak kurslarımızı günden güne daha da geliştiriyor ve yeni imkanlar sağlıyoruz.

Bunların yanında kursumuzun bünyesinde her hafta ücretsiz solfej ve orkestra dersleri, sanat etkinlikleri ve sosyal sorumluluk çalışmaları da yer alıyor. Yani sanata ve insana dair her şey bu kurumda yer alıyor. Daha detaylı bilgi sahibi olmak için bizi mutlaka arayın!

5. Türk Müziği Konservatuvar Hazırlık Kursuna Başvurmak İçin Nelere İhtiyacım Var?

Kursa başvurmak için tek gereken sen ve senin bu konudaki isteğin. Bir de yanında kimlik belgeni getirmeyi unutma!

Ayrıca, kayda geldiğinde bizlerle ve birlikte bolca vakit geçireceğin eğitmenlerinle tanışabilirsin. Bunun yanında, ders işlenişi hakkında fikir sahibi olmak için ücretsiz deneme derslerimize katılabilirsin. Hemen ücretsiz deneme dersi formumuzu doldur, biz sana ulaşıp randevunu planlayalım!

Peki, Neden Galata Sanat Merkezi?

Çünkü Galata Sanat Merkezi; felsefesi gereği en uygun tekniklerle en uygun ücretleri sağlayan, yöneticisinden eğitmenine, tasarımından çalışma sistemine kadar nitelikli eğitimi amaç edinen bir kurumdur. Sanat eğitiminin her alanında genç ve dinamik kadrosuyla yaşam enerjisi yüksek bir oluşumdur. Ticari bir işletme olmanın ötesinde, ülkemizde sanatın gelişmesi için eğitim teknikleri üzerinde çalışmalar yapar. Bunların yanında Dostluk Ortağım projesiyle doğaya ve geleceğe katkıda bulunmaya çaba gösteren kolektif bir topluluktur.

Diğer kurslarımıza da göz atmayı unutma!

Ücretsiz Deneme Dersi Kayıt Formu